Oleje lniany i wiesiołkowy charakteryzują się wysoką zawartością dobroczynnych kwasów tłuszczowych – Omega 3 i 6 – które m.in. wpływają na prawidłowe funkcjonowanie i poprawę wyglądu skóry, włosów i paznokci. Stosowane codziennie w formie kosmetyków i kapsułek lub przyjmowane wraz z pożywieniem wykazują wpływ na poprawę nawilżenia skóry, a także mogą zwiększać jej elastyczność oraz wzmacniać włosy i paznokcie.
Na polskim rynku pojawiła się linia leczniczych kosmetyków do pielęgnacji włosów z problemami - Subrina Recept. Składa się ona z trzech specjalistycznych linii produktów odpowiadających zasadniczym problemom włosów i skóry głowy – łupieżowi, nadmiernemu wypadaniu włosów (szczególnie towarzyszącemu łysieniu androgenowemu) oraz przetłuszczaniu się włosów. W skład linii wchodzą szampony, lotiony do kuracji bez spłukiwania i ampułki.
Codzienna stylizacja fryzury mimo, że ma służyć atrakcyjnemu wyglądowi, nie sprzyja zdrowiu skóry głowy i znacząco osłabia włosy. Zaniedbania w diecie, przede wszystkim brak różnorodności w komponowanym menu, tylko wzmagają problem.
John Travolta pogodził się z perspektywą utraty bujnej czupryny. Amerykański aktor przez lata bał się chwili, kiedy na jego czole zaczną pojawiać się zakola. Występ w roli całkowicie łysego mężczyzny w filmie "From Paris with Love" uświadomił gwiazdorowi, że nie ma się czym niepokoić.
Temperatury na zewnątrz wskazują, że na dobre zawitała do nas zima. W tym okresie zaczynamy się cieplej ubierać, zakładając liczne warstwy odzienia. Warto pamiętać także o naszych włosach, które również odczuwają zmianę pogody. Co zrobić, aby nasze włosy były piękne i gęste także zimą?
Nadchodzą Święta i Nowy Rok. Dla jednych czas domowych porządków, przygotowywania kulinarnych pyszności. Dla innych czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi, wyjazdów i wypoczynku. To również czas, kiedy zależy nam na pięknym wyglądzie, stylu i elegancji.
Ostatnimi czasy coraz więcej osób uskarża się na wrażliwość skóry głowy, a problem ten stał się częstą przyczyną wizyt w gabinetach dermatologicznych. Przyczyny są wciąż nie do końca poznane, z kolei wrażliwość jest bardzo indywidualną odpowiedzią skóry na agresywność działania wielu kosmetyków.
Zdrowe, gęste i błyszczące są powodem do dumy, bo niewątpliwie dodają uroku każdemu człowiekowi. Włosy uznawane są w naszej kulturze za atrybut atrakcyjności, dlatego ich brak spowodowany łysieniem staje się dla nas problemem. Wtedy szukamy skutecznego sposobu, który sprawi, że czupryna na głowie znowu będzie bujna. Tutaj z pomocą przychodzi medycyna i zabieg przeszczepiania włosów.
Dobrze dobrana dieta zawierająca dużo kwasów tłuszczowych omega-3, odpowiedni preparat witaminowy z cynkiem, biotyną, selenem i witaminami z grupy B oraz kosmetyki pielęgnacyjne, to sprawdzony sposób na wzmocnienie słabych włosów i nadanie im blasku.
Jod jest jednym z mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a jego niedobór potrafi wywołać wiele chorób. Jak temu zapobiegać? Należy jeść pokarmy bogate w jod a do kąpieli można stosować solankę z jego zawartością.
Normalnym zjawiskiem jest fakt, że codziennie wypada około 100 włosów. Kiedy jednak liczba ta zwiększa się, warto poszukać przyczyny, zmienić sposób pielęgnacji, poradzić się dermatologa. Z pomocą przyjść może także natura, przyroda dostarcza substancji, które pomogą nam zadbać o włosy, sprawią, że staną się mocniejsze, bardziej błyszczące i puszyste.
Gdy za oknem mróz, wiatr, padający śnieg lub deszcz, czapki są niezbędne. Jakkolwiek jednak pomagają ochronić się przed przeziębieniem, niekorzystnie wpływają na wygląd naszych włosów. Nakrycia głowy sprawiają, że włosy nadmiernie się elektryzują i szybko przetłuszczają. Przydatny może się wówczas okazać ekstrakt z imbiru.
Każdemu z nas zależy na tym, by wyglądać pięknie i młodo, mieć jędrną skórę bez wyprysków, trądziku i zmarszczek. Wizytówką kobiety powinny być tez gęste i lśniące włosy i zdrowe, mocne paznokcie. Przydałaby się też dobra kondycja i odporność na jesienne infekcje. W osiągnięciu tego wszystkiego pomoże odpowiednia ilość cynku w organizmie.
Łysienie (łac. alopecia) może być elementem procesu starzenia się, ale też stanowić symptom chorobowy lub być wynikiem podjętej terapii. Jednakże, bez względu na powody, nadmierne wypadanie włosów jest przyjmowane z niepokojem, wstydem, a czasem wręcz przerażeniem. Przyzwyczajeni do własnego wizerunku często nie potrafimy zaakceptować zmian tego rodzaju, szczególnie, że powszechnie panuje przekonanie, iż takie metamorfozy są niekorzystne. Nie wszystkie rodzaje łysienia są procesami nieodwracalnymi, wyeliminowanie niektórych czynników może powstrzymać nadmierne wypadanie włosów.
To, iż włosy wypadają jest zjawiskiem całkowicie normalnym, jeśli jednak niepokoi Cię ilość włosów, które zostają na szczotce lub poduszce, poszukaj przyczyną takiej sytuacji.