Kapusta jest popularnym produktem naszych kuchni, bo stanowi składnik wielu potraw z polskiego menu, jest niezbędna do przygotowania gołąbków, bigosu, wielu surówek, rodzaju farszu do pierogów, etc. Warzywo ma jednak rozmaite zastosowania.
Mezoterapia kojarzy się z zabiegami poprawiającymi kondycję skóry twarzy czy ciała. Tymczasem zabieg ten może być także doskonałym orężem w walce z wypadaniem włosów.
Nikogo nie trzeba zachęcać do ich jedzenia, bo świetnie smakują i są w Polsce powszechnie dostępne. Okazuje się jednak, że znajdują zastosowanie nie tylko na stole - pomidory (i ketchup) można wykorzystać także w innych celach. Zerknij na poniższą listę, może cię zaskoczyć sposób wykorzystania tych popularnych warzyw.
Łysienie znajduje się w czołówce męskich kompleksów (zaraz za nadwagą i obwisłym brzuchem). Coraz częściej spotyka też kobiety. O tym, dlaczego włosy wypadają i o metodach leczenia łysienia pisze dr Marek Wasiluk, autor bloga Medycyna estetyczna bez tajemnic.
Szacuje się, że około 3 milionów Polaków zmaga się z cukrzycą, przy czym jeden milion chorych nie jest tego świadomych. Cukrzyca może rozwijać się bezobjawowo lub cechować symptomami, które łatwo przeoczyć. Tymczasem nieleczenie choroby prowadzi do bardzo poważnych powikłań.
Cebula jest powszechnie stosowana w kuchni. Wzbogaca smak różnorodnych dań - zup, sałatek, potraw mięsnych. Stanowi też popularny lek od wieków stosowany w tradycyjnej praktyce terapeutycznej.
Najczęstszą przyczyną łysienia androgenicznego u mężczyzn jest nadmiar testosteronu. Proces utraty włosów nie jest jednak nieodwracalny. Obecnie, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dermatologicznym można wygrać tę nierówną walkę w sposób bezpieczny i nieinwazyjny.
Nie tylko ciału mogą służyć aromatyczne zabiegi pielęgnacyjne. W dobie farb, lakierów i coraz bardziej zanieczyszczonego powietrza także włosy potrzebują regeneracji i to niekiedy bardzo solidnej.
Cebula to jeden najpowszechniejszych naturalnych środków na rozmaite dolegliwości wykorzystywany od dawnych czasów. Ma zastosowanie m. in. jako „lek" na ból gardła lub łagodne oparzenia słoneczne. Cebula wraz z czosnkiem jest uważana za prawdziwy skarb medycyny naturalnej, a jej działanie, dzięki zawartości alicyny, jest zbliżone do efektywności antybiotyku. To jednak nie wszystko, warzywo jest także pomocne w wielu innych przypadkach.
Jeśli zauważasz, że np. przy rozczesywaniu tracisz więcej włosów niż zwykle, czas zacząć temu przeciwdziałać. Nie oznacza to, że musisz sięgnąć po farmaceutyki. Naturalne sposoby mogą okazać się dostatecznie skuteczne.
Masz problem z osłabionymi, cienkimi i wypadającymi włosami, które co rano widzisz na poduszce? Pamiętaj, że człowiek przeciętnie traci codziennie około 100 włosów. Jest to naturalny proces, którym nie trzeba się niepokoić. Jeśli jednak wypadanie włosów staje się widoczne i uciążliwe, może prowadzić do kompleksów, izolowania się od otoczenia, poważnego zachwiania samooceny, a niekiedy nawet do depresji. Warto temu odpowiednio wcześnie zapobiec.
Naukowcy odkryli, że wyciągi z rośliny występującej na suchych obszarach Indii i Pakistanu mogą zabijać komórki nowotworowe i nie powodować szkodliwych skutków ubocznych charakterystycznych przy chemioterapii.
Tymianek jest doskonale znaną przyprawą. Idealnie nadaje się do różnych rodzajów mięs, ciężkostrawnych zup, a także do sałat i serów. Uprawiany jest w Europie Południowej, Azji i Ameryce. Tymianek ma jednak także właściwości zdrowotne, a olejek z tej rośliny dobroczynnie oddziałuje na wiele dolegliwości.
Łysienie jest problemem wielu mężczyzn. Włosy tracą nie tylko seniorzy, czasem dotyczy to sporo młodszych pamów - nawet po 25. roku życia. Najczęściej występuje łysienie androgenowe, które stanowi ok. 95% prypadków utraty włosów - jest ono zazwyczaj uwarunkowane genetycznie. Nie jest możliwa jego całkowita eliminacja, istnieją jednak sposoby, by je powstrzymać.
Tojad, inaczej Aconitum, to zioło z rodziny jaskrowatych tradycyjnie stosowane w łagodzeniu rozmaitych dolegliwościach. Słowo „aconitum" pochodzi od greckiego słowa „akone", tj. „skalisty" lub „urwisty", co nawiązuje do typu obszaru, w którym tojad rośnie. Zioło od dawna stosowane było w medycynie chińskiej. Najpopularniejsze jego zastosowanie związane jest z artretyzmem, nerwobólami i chorobami skóry.