Jeśli myślisz, że łysienie to domena naszpikowanych testosteronem facetów, to jesteś w błędzie. Dolegliwość ta dotyczy ok. 20 proc. dorosłych kobiet. Jak uniknąć utraty naszego kobiecego atutu oraz na powrót odzyskać burzę loków?
Łysienie może dotknąć nie tylko mężczyzn, ale też i kobiety. Po wypróbowaniu wielu spososbów na odbudowę bujnej czupryny, przychodzi pora na podjęcie poważniejszej decyzji: o przeszczepie włosów. Jak wygląda taki zabieg i czy wiąże się z dużym ryzykiem? I czy gwarantuje odbudowę włosów? Przedstawiamy pięć ważnych informacji o przeszczepianiu włosów.
Jesień to czas, kiedy większość z nas zauważa pogorszenie kondycji włosów i ich nadmierne wypadanie. Sytuacja ta najczęściej związana jest ze stanem organizmu po lecie – niedoborem substancji odżywczych i reakcji skóry na trudne letnie warunki. Jeżeli problem jest krótkotrwały to nie ma się czym przejmować. Jednak jeśli trwa dłużej albo zauważacie go nie tylko jesienią, warto pomyśleć o leczeniu.
Wypadanie włosów to bez wątpienia coraz bardziej powszechny, dotykający wielu osób problem. Powody występowania tego schorzenia mogą być różne – szybkie tempo życia, stres, nieprawidłowa dieta oraz rożnego rodzaju choroby. Niestety, leczenie ,,na własną rękę”, bez znalezienia przyczyny, ma nikłe szanse powodzenia. Do postawienia właściwej diagnozy i wybrania odpowiedniej kuracji niezbędna zatem jest wizyta u trychologa.
Ziołowe płukanki, czarna rzepa, wcierki z czosnku na wypadające włosy? Te sposoby to już przeżytek… teraz na topie jest regeneracja skóry głowy z wykorzystaniem własnej krwi lub peptydowa terapia włosów z kwasem hialuronowym. Jeśli nie wiecie, którą z metod wybrać, to koniecznie przeczytajcie przegląd najnowszych rozwiązań na problem wypadających włosów.
Choć pełnia sezonu na brzoskwinie przed nami, w warzywniakach i marketach już można dostać te przepyszne owoce. Są powszechnie lubiane i mają wiele zastosowań kulinarnych , bo świetnie nadają się na składniki dżemów, samodzielnie podawana przekąska (np. w syropie) czy dodatek do innych potraw - i to zarówno deserów, jak i mięs. Brzoskwinie mają wiele składników odżywczych i są bardzo zdrowe, poza tym mogą być używane jako „kosmetyki". Zobacz, dlaczego warto sięgnąć po te owoce.
2/3 Polaków uważa, że geny są głównym czynnikiem wpływającym na męskie łysienie. Ponad połowa z nich winą obarcza także wiek. Które czynniki faktycznie mają wpływ na nadmierną utratę włosów?
Cynamon jest jedną z najstarszych przypraw. Od dawna też wykorzystuje się go do celów leczniczych. Intensywnie, przyjemnie pachnie i jest smaczny. Wzbogaca smak różnych deserów i napojów, a także dodawany jest do takich mieszanek, jak np. curry. Cynamon może mieć rozmaite zastosowania, zobacz jakie.
Coraz częściej z niepokojem spoglądasz na szczotkę po czesaniu? Wypadanie włosów jest zjawiskiem fizjologicznym, jednak czasem znacząco się nasila. Niestety łysienie dotyka również kobiet. Na szczęście można mu skutecznie przeciwdziałać i nawet dawno utracone włosy mają szansę odrosnąć.
Skoczyły się wakacje, niedługo przyjdzie jesień, a to sezon na winogrona - sprawdź, jakie zastosowania mogą mieć te smaczne owoce.
Kapusta jest popularnym produktem naszych kuchni, bo stanowi składnik wielu potraw z polskiego menu, jest niezbędna do przygotowania gołąbków, bigosu, wielu surówek, rodzaju farszu do pierogów, etc. Warzywo ma jednak rozmaite zastosowania.
Mezoterapia kojarzy się z zabiegami poprawiającymi kondycję skóry twarzy czy ciała. Tymczasem zabieg ten może być także doskonałym orężem w walce z wypadaniem włosów.
Nikogo nie trzeba zachęcać do ich jedzenia, bo świetnie smakują i są w Polsce powszechnie dostępne. Okazuje się jednak, że znajdują zastosowanie nie tylko na stole - pomidory (i ketchup) można wykorzystać także w innych celach. Zerknij na poniższą listę, może cię zaskoczyć sposób wykorzystania tych popularnych warzyw.
Łysienie znajduje się w czołówce męskich kompleksów (zaraz za nadwagą i obwisłym brzuchem). Coraz częściej spotyka też kobiety. O tym, dlaczego włosy wypadają i o metodach leczenia łysienia pisze dr Marek Wasiluk, autor bloga Medycyna estetyczna bez tajemnic.
Szacuje się, że około 3 milionów Polaków zmaga się z cukrzycą, przy czym jeden milion chorych nie jest tego świadomych. Cukrzyca może rozwijać się bezobjawowo lub cechować symptomami, które łatwo przeoczyć. Tymczasem nieleczenie choroby prowadzi do bardzo poważnych powikłań.