Polska znalazła się na dość wysokiej, 27. pozycji w rankingu krajów najbardziej rozwiniętych społecznie. Wyprzedzamy m.in. Włochy, Łotwę i Koreę Południową. Bezkonkurencyjna na tle 132 przebadanych państw okazała się Nowa Zelandia - wynika z badania przygotowanego przez organizację Social Progress Imperative.
Podczas spotkania z Caritas Internationalis papież Franciszek przypomniał: ludzie umierają z głodu, pomimo potężnych międzynarodowych aliansów.
Intensywniejsze wprowadzanie technologii do życia osób starszych zajmuje ważne miejsce wśród priorytetów UE. Temu wyzwaniu stawia czoło wspólny program dotyczący rozwiązań i systemów ułatwiających aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie (AAL JP), który promuje innowacyjne produkty i usługi dla starzejącej się populacji.
Do 2020 r. 25 proc. społeczeństwa UE będzie w wieku przekraczającym 65 lat. Aby sprostać temu rosnącemu wyzwaniu demograficznemu Rada Ministrów UE zatwierdziła plan służący uczynieniu z Europy centrum rozwoju technologii cyfrowych wspomagających osoby starsze w samodzielnym życiu.
Od czerwca 2006 roku trwa zorganizowana przez Kompanię Piwowarską akcja "Warto być za". Celem przedsięwzięcia, w którym uczestniczą min.: "Wprost" i "Clear Channel" jest włączenie w życie społeczne osób, które z powodu ubóstwa, czy wieku były z niego wykluczone. Sposobem na budowanie więzi w lokalnych społeczeństwach, (co stanowi pośredni cel akcji) jest wsparcie i aktywizowanie działań organizacji pozarządowych.