Aż 62% Polaków nie korzysta z produktów finansowych związanych z lokowaniem pieniędzy – wynika z raportu „Wizerunek produktów inwestycyjnych” firmy doradczej On Board PR, przygotowanego na podstawie badań PBS DGA. Jednocześnie tylko 16% dorosłych Polaków uważa, że banki i instytucje finansowe promując się, rzetelnie informują o realnych warunkach swojej oferty.
Wydajesz więcej niż zarabiasz? Żyjesz dzięki debetom? Przeanalizuj swoje wydatki i spróbuj ograniczyć przynajmniej część z nich.
Podobnie jak przed rokiem, zdecydowana większość Polaków (89%) planuje podarować swoim bliskim upominki gwiazdkowe. Jak wynika z raportu „Świąteczne wydatki”, przygotowanego przez TNS OBOP, przeciętny obywatel przeznaczy na ten cel w tym roku średnio 277 zł.
Już w listopadzie sklepy z upominkami i centra handlowe wypełniły się ludźmi, szukającymi prezentów dla najbliższych lub pierwszych rzeczy niezbędnych do przygotowania wigilijnej kolacji i dwóch świątecznych dni. Nieraz okazuje się, że koszty organizacji Świąt znacznie przewyższają nasze możliwości. Wielu zastanawia się wówczas, jak zwiększyć domowy budżet”. Poniżej przedstawiamy sposoby finansowania zakupów pułapki czyhające na nie dość uważnych klientów.
Chociaż wydawać by się mogło, że podstawą udanych zakupów jest wcześniejsze sporządzenie listy potrzebnych produktów i zaplanowanie wydatków, okazuje się, że 80 % polskich rodzin tego nie robi.
Prawie 80 proc. polskich rodzin nie planuje regularnie domowych finansów. Większość nigdy lub prawie nigdy nie poświęca czasu na zaplanowanie poważnych inwestycji i nawet większe zakupy robi w sposób nieprzemyślany. Takie wyniki przyniosło badanie polskich gospodarstw domowych przeprowadzone przez TNS OBOP. Z badania wynika także, iż potrzebne są działania informacyjne i edukacyjne dotyczące planowania domowych budżetów.
Wielu kanadyjskich seniorów pokolenia „baby boomers” walczy by powiązać koniec z końcem. Jednak mimo niepokoju o własną przyszłość finansową, większość z nich zachowuje uśmiech na twarzy – wynika z najnowszych badań.