W pierwszy weekend kwietnia Teatr Żydowski w Warszawie zaprasza na spektakl „Dybuk" w reżyserii Mai Kleczewskiej. Spektakl wystawiany będzie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru pt. „Dotknij Teatru”, koordynowanych przez Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Pokazy „Dybuka” odbędą się w weekend 1-3 kwietnia w Teatrze Żydowskim w Warszawie.
Dzisiejsi seniorzy wiodą bardzo aktywne życie. Czerpią z niego pełnymi garściami. Są optymistami pozytywnie nastawionymi do świata. Chcą się uczyć, poznawać, rozwijać. Doskonałym miejscem do realizowania tego typu aktywności jest Centrum Nauki Kopernik, z bogatą ofertą wydarzeń: wystaw, wykładów, warsztatów i innych atrakcji.
Na przełomie stycznia i lutego na scenie Teatru Żydowskiego w Warszawie będziemy mieli okazję zobaczyć jedną z ostatnich premier pt. „Śmierć pięknych saren”. Spektakl powstał na podstawie zbioru opowiadań wydanego w 1971 r., autorstwa uznanego czechosłowackiego pisarza Oty Pavla. Opowiadania te autor pisał w ramach terapii po stwierdzeniu u niego zaburzeń psychicznych. Spektakle 21 i 28 stycznia oraz 2 lutego.
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie zaprasza na niezwykłe wydarzenie muzyczne – w następny czwartek, 17 grudnia, o godzinie 18:30, na terenie uczelni odbędzie się koncert muzyki poważnej z udziałem pacjentów po przeszczepieniu.
Warszawscy seniorzy po raz kolejny udowodnili, że na debiut reżyserski nigdy nie jest za późno. Piętnaście krótkometrażowych filmów ich autorstwa będzie można zobaczyć podczas dwóch grudniowych pokazów specjalnych w Kinie Muranów.
Muzeum Narodowe w Warszawie 29 października otworzyło wystawę poświęconą pastelowi – niezwykle atrakcyjnej wizualnie, wyrafinowanej, a zarazem wyjątkowo wymagającej technice artystycznej. Na ekspozycji zostanie pokazanych 250 pasteli z kolekcji Muzeum, które – z uwagi na swą delikatność i wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne – nie są wypożyczane, ani też na co dzień eksponowane.
XIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów – „Teraz My” w warszawskich Włochach to jeden z niewielu tak dużych festiwali, w całości poświęcony ch prezentacji działań twórczych osób po 60. roku życia. Przegląd powstał z myślą o animacji amatorskiego ruchu artystycznego Seniorów i od 13 lat służy wymianie ich doświadczeń, dokonań twórczych, jest przestrzenią do spotkania się.
Po raz pierwszy w tym sezonie będziemy mogli zobaczyć spektakl „Dybuk” w reżyserii Mai Kleczewskiej. Pokazy odbędą się 16 i 17 października o godzinie 19.00 oraz 18 października o godzinie 18.00. Warto podkreślić, że „Dybuk” to jedna z najczęściej komentowanych premier minionego sezonu.
Życie na emeryturze to zasłużony raj? Niekoniecznie. Robert De Niro jako 70-letni wdowiec, a jednocześnie starszy stażysta w redakcji strony internetowej poświęconej modzie dowodzi, że powrót z emerytury do aktywnego życia bywa konieczny. I może zmienić życie. W jaki sposób? Przekonajcie się sami. Warszawskie Kino Atlantic zaprasza na przedpremierowy pokaz komedii „Praktykant”.
W 2015 roku Teatr Żydowski świętuje 65-lecia istnienia. Po tegorocznych premierach „Dybuka”, „Aktorów Żydowskich” i „Anonimowych Żydów Polskich”, 30 września i 1 października odbędzie się kolejna premiera w ramach jubileuszu: „Śmierć pięknych saren” w reżyserii Jana Szurmieja.
Pierwszego dnia Festiwalu Singera Fundacja Shalom wraz z Cafe Kulturalna oraz barStudio zapraszają na spektakl w reżyserii Anny Smolar „Aktorzy żydowscy”. Po raz drugi w czasie festiwalu sztuka ta zostanie zaprezentowana jako impreza towarzysząca na Scenie na piętrze Teatru Żydowskiego, w miejscu premiery spektaklu. Sztuka ta została ogłoszona przez kilku krytyków jednym z najciekawszych wydarzeń teatralnych sezonu.
W najbliższą sobotę, 22 sierpnia 2015 r., na Placu Defilad rozpocznie się Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Około 200 wydarzeń towarzyszących festiwalowi z muzyką i teatrem żydowskim na czele, przeniesie się w kolejnych dniach tradycyjnie na Plac Grzybowski i ulicę Próżną.
25 sierpnia warszawski Plac Defilad stanie się miejscem przyjaznym wszystkim diabetykom i miłośnikom zdrowego jedzenia. W ramach projektu Menu dla diabetyka od godz. 10.00 do 14.00 odbywać się będzie wspólne gotowanie. W ramach akcji będzie można także bezpłatnie skonsultować się z dietetyczką oraz zbadać poziom cukru we krwi i porozmawiać o profilaktyce cukrzycy.
Od 22 sierpnia przez kolejne soboty w zielonych ogrodach sejmowych można będzie obejrzeć przedwojenne przeboje filmowe. Plenerowe seanse będą rozpoczynały się o godzinie 21.00 na zacisznym trawniku niedaleko skarpy wiślanej. Kinomani będą mogli skorzystać z wygodnych leżaków i spokojnej wakacyjnej atmosfery.
W sobotę, 1 sierpnia, o godz. 17.00, na terenie Warszawy zostaną uruchomione syreny alarmowe wojewódzkiego i miejskiego systemu alarmowania i ostrzegania mieszkańców. W 71 rocznicę Powstania Warszawskiego syreny rozlegną się także w wielu innych miastach Polski.