Przegląd filmowy o patrzeniu prawdzie w oczy i dyskretnych urokach starości, warsztaty rozwojowe (co sprawia, że czujemy się młodo albo staro?), spotkania z artystami i ekspertami burza mózgów pt. „Słownik seniora” i zabawa w Speed Dating 65+ to atrakcje jakie dla warszawiaków obu płci i w różnym wieku, przygotowała na październik Fundacja "Warszawa jest kobietą".
Teatr Żydowski przeniesie się do Fabryki Trzciny na warszawskiej Pradze. Zanim jednak do tego dojdzie, spektakle wystawiane będą w Klubie Dowództwa Garnizonu oraz w Warszawskiej Operze Kameralnej. Warszawska publiczność zobaczy znane i lubiane przedstawienia już 20 października.
21 września to bardzo ważna data dla wszystkich, którym los osób cierpiących na chorobę Alzheimera nie jest obojętny. Tego dnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Choroby Alzheimera.
Teatr Polski w Warszawie zaprasza seniorów na warsztaty literackie. Przewodnikami i towarzyszami podróży po literaturze będą Jacek Dehnel i zaproszeni przez niego poeci i prozaicy.
Fundacja Miejsce Kreatywne serdecznie zaprasza Seniorów oraz wszystkich warszawiaków zainteresowanych życiem w powojennej Warszawie do udziału w międzypokoleniowym pikniku „Warszawa – moja młodość”, stanowiącym wydarzenie finałowe projektu Aktywne Miasto Seniora. Piknik będzie dniem wspominania i wielu – nieznanych dzisiaj powszechnie – aktywności. Celem projektu Aktywne Miasto Seniora jest ukazanie warszawskich Seniorów, jako ludzi aktywnych, pełnych wiedzy i pasji, dzielących się tymi wartościami z młodszym pokoleniem.
Jak co roku pod koniec wakacji na Placu Grzybowskim i w jego okolicy powróci klimat żydowskiej, przedwojennej Warszawy. Zza każdego rogu będzie się dało słyszeć język jidysz, w tle będzie pobrzmiewała muzyka klezmerska a w powietrzu będą unosiły się aromaty żydowskich przysmaków. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera już w nadchodzący weekend!
W niedzielę 18 września 2016 po raz 15. obchodzić będziemy Światowy Dzień Serca. To, czy Polacy mają serce dla serca będzie można dowiedzieć się w czasie pikniku organizowanego w Warszawie. O wiarygodną informację dotyczącą profilaktyki chorób serca zadbają wybitni lekarze specjaliści. Nie zabraknie też praktycznych przykładów - zdrowych przysmaków, aktywności fizycznej i strefy relaksu.
Zabawa, tańce i przemarsz 8 tysięcy osób – tak wyglądała III Ogólnopolska Parada Seniorów, która przeszła w weekend ulicami Warszawy. Kolorowy pochód poprowadziła DJ Wika, a wraz z nią maszerowała m.in. Jolanta Kwaśniewska.
Do czwartku, 23 czerwca, potrwają 9. Juwenalia III Wieku, organizowane w Warszawie przez Fundację AVE. Przez trzy dni na trzech warszawskich scenach – Domu Kultury Świt, Teatru Palladium i Klubu Hybrydy wystąpi ponad 3 tysiące seniorów z Uniwersytetów III Wieku z całej Polski. Zaśpiewają chóralnie, zespołowo, solowo, zaprezentują sztuki teatralne, a nawet pokażą układy taneczne.
Rusza cykl darmowych seansów kinowych dla emerytów. Pierwszy z nich odbędzie się we wtorek, 10 maja o godzinie 11:00 w warszawskim Kinie Luna. Na seniorów czeka ponad 300 miejsc, ale by zdobyć „bilet” trzeba się wcześniej zapisać.
W pierwszy weekend kwietnia Teatr Żydowski w Warszawie zaprasza na spektakl „Dybuk" w reżyserii Mai Kleczewskiej. Spektakl wystawiany będzie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru pt. „Dotknij Teatru”, koordynowanych przez Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Pokazy „Dybuka” odbędą się w weekend 1-3 kwietnia w Teatrze Żydowskim w Warszawie.
Dzisiejsi seniorzy wiodą bardzo aktywne życie. Czerpią z niego pełnymi garściami. Są optymistami pozytywnie nastawionymi do świata. Chcą się uczyć, poznawać, rozwijać. Doskonałym miejscem do realizowania tego typu aktywności jest Centrum Nauki Kopernik, z bogatą ofertą wydarzeń: wystaw, wykładów, warsztatów i innych atrakcji.
Na przełomie stycznia i lutego na scenie Teatru Żydowskiego w Warszawie będziemy mieli okazję zobaczyć jedną z ostatnich premier pt. „Śmierć pięknych saren”. Spektakl powstał na podstawie zbioru opowiadań wydanego w 1971 r., autorstwa uznanego czechosłowackiego pisarza Oty Pavla. Opowiadania te autor pisał w ramach terapii po stwierdzeniu u niego zaburzeń psychicznych. Spektakle 21 i 28 stycznia oraz 2 lutego.
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie zaprasza na niezwykłe wydarzenie muzyczne – w następny czwartek, 17 grudnia, o godzinie 18:30, na terenie uczelni odbędzie się koncert muzyki poważnej z udziałem pacjentów po przeszczepieniu.
Warszawscy seniorzy po raz kolejny udowodnili, że na debiut reżyserski nigdy nie jest za późno. Piętnaście krótkometrażowych filmów ich autorstwa będzie można zobaczyć podczas dwóch grudniowych pokazów specjalnych w Kinie Muranów.