Rozpoczął się już długo wyczekiwany sezon urlopowy. Wiele osób przygotowuje się do podróży i ze zniecierpliwieniem odlicza dni do wyjazdu. Jak będzie wyglądał wypoczynek Polaków w tym roku?
Tanio nie zawsze musi oznaczać gorzej. Niezapomniane wakacje za granicą można spędzić nawet, dysponując niewielkim budżetem. Jak to zrobić? Co zrobić i w jakie miejsce się wybrać, by koszty wycieczki były niewielkie, a wrażenia - niezapomniane? Oto kilka rad.
Tylko co trzeci Polak wyjeżdżający za granicę wykupił polisę ubezpieczeniową. Wśród odpoczywających w Polsce ubezpieczony jest co dziesiąty. Liczba osób korzystających z ubezpieczeń turystycznych rośnie z roku na rok, jednak wciąż niewiele z nich przed wykupieniem polisy zna ogólne warunki ubezpieczenia (OWU). Z reguły zadawalają się wzmianką, że „oferta zawiera ubezpieczenie”.
Biura podróży proponują różnorodne wycieczki i wczasy, które można kupić bez wychodzenia z domu – przez Internet. Przed decyzją o zakupie i opłaceniu wycieczki warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi zasadami, o których przypomina PayU, dostawca usług płatniczych.
Polacy kochają Święta Bożego Narodzenia i jak co roku zdecydowana większość z nich planuje spędzić je w gronie najbliższych. Coraz częściej oznacza to, że święta spędzimy z rodziną, ale poza granicami kraju. Serwis FRU.PL podaje, że podobnie jak w roku ubiegłym najwięcej Polaków wybierze się do Wielkiej Brytanii i Niemiec. Druga grupa osób, zamierza połączyć Święta z aktywnym wypoczynkiem w górach. Miłośnicy białego szaleństwa wykorzystają 4 dni urlopu i udadzą się do Austrii i Włoch na 11 dniowy wypoczynek.
Ecco Holiday anuluje wiele wycieczek first minute zarezerwowanych w ramach zimowych promocji. Tracą na tym nie tylko klienci ale także pośredniczy sprzedający wycieczki. Inni organizatorzy postanowili zaproponować własną ofertę tym, którzy musieli zrezygnować z zaplanowanych wakacji.
Jeszcze dwa lata temu nikt by nawet nie przypuszczał, że z Bydgoszczy czy Rzeszowa będzie można polecieć do Hiszpanii, Grecji, Bułgarii, Izraela czy na Wyspy Kanaryjskie. Teraz Polacy coraz chętniej wybierają wylot na wakacje z lokalnych lotnisk.
Zbliżający się koniec roku to dobry moment, aby przywitać nowy hucznie w innym kraju. Biura podróży zachęcają do planowania noworocznych wyjazdów, a nawet następnych wakacji. Na co zwrócić uwagę przeglądając umowę? O ile może spaść cena wycieczki za hałas w nocy czy brak balkonu? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina turystom, którzy dopiero wybierają oferty wypoczynku o obowiązku lektury umowy oraz drodze dochodzenia swoich praw.
Zima to czas, w którym portfele Polaków szczupleją. Przyczyn tego zjawiska należy doszukiwać się nie tylko w wydatkach przeznaczanych na prezenty, ale także w wyjazdach zagranicznych, na które wydajemy od 600 do 2000 zł. Na narty najchętniej rodacy udają się na Słowację, natomiast na Sylwestra lecą do Paryża lub Barcelony.
Bal sylwestrowy? A może tym razem zrezygnować z tradycyjnej imprezy i wejść w Nowy Rok w zupełnie inny sposób? To ostatni moment na takie dylematy! Osoby, które planują sylwestrowy wyjazd już zapoznały się z ofertami i dokonują pierwszych rezerwacji. Dokąd jedziemy? Jakie ceny obowiązują? Czy są one wyższe niż w latach poprzednich? Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl zrobiło analizę tegorocznych ofert.
Kiedy Europejczycy zaczynają szykować się do noworocznych bali, w Australii wszyscy już zasypiają po szaleństwach sylwestrowej nocy. Wyszukiwarka ofert turystycznych Qtravel.pl spojrzała na sylwestrowy temat z innej, nieco przewrotnej perspektywy. Można przecież zapytać nie tylko gdzie spędzić Sylwestra, ale także kiedy?
Według podsumowania badań statystycznych za miniony rok dotyczących kosztów życia w różnych częściach globu, Luanda w Angoli to najdroższe miasto na świecie. W czołówce tej listy są też kraje Afryki, Azji i Europy.
Polskie morze ma wiele do zaoferowania wszystkim odwiedzającym, którzy mogą tam spędzić mile czas na plaży, zażyć wszelkich sportów wodnych, wziąć udział w licznych turniejach i imprezach, a także odbyć podróż wyjątkowym szlakiem nadmorskich latarni. w województwie pomorskim.
Aż 63 procent osób, które dokonały zakupu w tradycyjnym biurze podróży przyznaje, że w trakcie poszukiwania odpowiednich dla siebie wakacji korzysta z informacji znalezionych w Internecie - wynika z badania zrealizowanego dla Google przez TNS OBOP przy współpracy z biurami podróży TUI i ScanHoliday. To pierwsze tego typu badanie, przeprowadzone wyłącznie na grupie Polaków, którzy kupują w tradycyjnych biurach podróży.
Wahania kursów walut mogą być zmartwieniem nie tylko dla osób spłacających kredyty hipoteczne. Również wakacyjny wyjazd za granicę może okazać się droższy niż planowaliśmy. UOKiK przypomina o prawach konsumentów korzystających z usług biur podróży.