Trzygwiazdkowy hotel w Tunezji czy Egipcie to tyle, co niskiej klasy motel w krajach Europy Zachodniej. Co tak naprawdę oznaczają hotelowe gwiazdki? Jakich usług można oczekiwać przy opcji All Inclusive? Na co zwrócić uwagę, by znaleźć odpowiedni nocleg na urlopie?
Hiszpania to spore państwo na wybrzeżu iberyjskim. Jej terytorium obejmuje również Wyspy Kanaryjskie na Ocenie Atlantyckim oraz Baleary na Morzu Śródziemnym. Charakterystyczny śródziemnomorski klimat gwarantuje latem i jesienią ciepłe, słoneczne dni. Temperatura w cieniu sięga 30-32 stopni. Szerokie piaszczyste wybrzeże i ciekawe ukształtowanie terenu sprawia, że Hiszpanię co roku odwiedza tysiące spragnionych wypoczynku turystów.
Najpopularniejszymi miejscami, do których udaje się polski turysta są Egipt, Turcja, Grecja i Tunezja, jak wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Kraje te, choć posiadają ciekawą kulturę i zabytki, bywają często przereklamowane. Zamiast atrakcji i olśnienia, turysta doznaje rozczarowania. Na co lepiej nie tracić czasu oraz pieniędzy?
W związku z aktualnymi wydarzeniami w Egipcie odradza się podróżowanie do tego kraju do czasu uspokojenia sytuacji - ostrzega Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Po ogłoszeniu terminu beatyfikacji Jana Pawła II - dodajmy że niezwykle atrakcyjnego dla Polaków ze względu na długi weekend - wiele osób postanowiło osobiście wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu. W Rzymie spodziewanych jest ponad 2 miliony gości, którzy przyjadą specjalnie w związku z wyniesieniem na ołtarze polskiego papieża. Władze Rzymu szykują się do tego wydarzenia, zaś firmy hotele, restauratorzy i inni przedstawiciele włoskiej branży turystycznej już liczą zyski.
Największy wybór i najniższa niezmienna cena – tak do zakupu ofert first minute zachęcają biura podróży. Poza sprawdzeniem zdjęć w katalogu, warto także przeczytać umowę. UOKiK przypomina na co zwrócić uwagę kupując z dużym wyprzedzeniem wycieczki.
Rainbow Tours jest partnerem hiszpańskiego touroperatora, który wygrał rządowy przetarg na organizację wyjazdów wakacyjnych dla osób w wieku powyżej 55 lat. Jak się okazuje, hiszpańskie wakacje w atrakcyjnej cenie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.
Według badań przytoczonych przez angielski dziennik Daily Mail, wakacje w rodzinnym gronie u ponad połowy ankietowanych wywołują stres większy, niż regularna praca. Opóźniony wylot, zagubiony bagaż, a przede wszystkim problemy z zakwaterowaniem, mogą każdy urlop zamienić w prawdziwy koszmar.
Dla miłośników rajskich plaż, nurkowania i egzotycznych, wciąż nie odkrytych jeszcze tropikalnych miejsc, czeka prawdziwa gratka. Na mapach turystów coraz częściej pojawiają się słoneczne Lakkadiwy, o których już dziś mówi się jak o największej konkurencji Malediwów.
Zmiana ceny wycieczki, pensjonat o zaniżonym standardzie, zagubiony bagaż – co jeszcze może zdarzyć się podczas zaplanowanego wyjazdu za miasto lub za granicę? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina o prawach, obowiązkach i bezpłatnej pomocy.
50-lecie Unii Europejskiej świętowaliśmy w ubiegłym roku. 50-lecie Parlamentu Europejskiego obchodzić będziemy już niebawem, bo 19 marca. Z tej okazji Lidia Geringer de Oedenberg, poseł do Parlamentu Europejskiego, podobnie jak przed rokiem, funduje kolejnym 50-latkom wyjazd do Strasburga - stolicy pierwszych obrad parlamentarnych.
W dniach od 5-7 października na szlaki turystyczne Beskidu Sądeckiego wyruszają słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Małopolski. Ponad 80 osób z 11 UTW zgłosiło udział w tej imprezie.
Międzynarodowy projekt „Agenci Podróży – 55 plus bez granic” to, jak głosi deklaracja, „promocja aktywnego starzenia się i usprawnienia mobilności osób starszych w całej Unii Europejskiej”. Do projektu zaproszono 10 państw: Grecję, Włochy, Finlandię, Niemcy, Portugalię, Cypr, Estonię, Słowację, Polskę i Czechy.
Podróże samolotem to szybka, wygodna, a w dobie tanich linii lotniczych, coraz bardziej popularna forma podróżowania w Europie. Niestety nie zawsze podróż przebiega bez zakłóceń, czasami pasażerów linii lotniczych mogą spotkać pewne problemy. Należy do nich zaliczyć odmowę przyjęcia na pokład, odwołanie lotu, znaczne opóźnienie, problemy z bagażem, a nawet uszkodzenie ciała lub śmierć człowieka. Warto zatem wiedzieć jakie prawa przysługują pasażerom linii lotniczych w Europie i jak z nich korzystać.
Podniebne podróże nie są zarezerwowane wyłącznie dla młodych, jak wynika z obserwacji pracowników łódzkiego lotniska im. Władysława Reymonta ok. 20 procent pasażerów stanowią osoby po 50- tym roku życia - informuje "Gazeta Wyborcza".