Wybielanie zębów stało się wartą miliony dolarów częścią zabiegów stomatologicznych. Jakkolwiek powoduje to znaczące zmiany w wyglądzie, może też mieć negatywny efekt w postaci niszczenia tkanki zębowej.
Soda oczyszczona to jeden z głównych składników proszku do pieczenia, jej zastosowanie jednak wychodzi znacznie poza kulinaria. Zobacz, jak możesz wykorzystać sodę w pielęgnacji ciała.
Dbając o zdrowie naszych zębów powinniśmy zwrócić również uwagę na to co jemy, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy dieta jest znacznie bogatsza. Za niektórymi produktami wręcz nie przepadają nasze zęby. Oto kilka wskazówek, jak możemy zadbać o kolor uzębienia i co zrobić gdy pojawią się już przebarwienia.
Przyczyn przebarwień zębów jest wiele, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Wśród tych pierwszych można wymienić: stosowanie leków, urazy, korzystanie z używek oraz dietę, do wewnętrznych należą zaś predyspozycje genetyczne, choroby czy też wiek. Jak poradzić sobie ze wstydliwym problemem podpowiada specjalista.
Przyczyn przebarwień zębów jest wiele, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Wśród tych pierwszych można wymienić: stosowanie leków, urazy, korzystanie z używek oraz dietę, do wewnętrznych należą zaś predyspozycje genetyczne, choroby czy też wiek. Jak poradzić sobie ze wstydliwym problemem podopowiada specjalista.
Nawet najdroższy zabieg wybielający zęby nie sprawi, ze nasz uśmiech będzie zachwycał zniewalającym blaskiem przed długi czas. Na kolor zębów wpływa także to, co jemy i pijemy na co dzień. Które pozycje z powinnyśmy wykluczyć z menu, a przynajmniej ograniczyć ich spożywanie?
Kawa jest jednym z napopularniejszych napojów na całym świecie. Wielu ludzi nie wyobraża się rozpoczęcia dnia bez filiżanki gorącej kawy. I słusznie, mówią eksperci, bo pozytywnie wpływa na organizm, choć jednocześnie może zabarwiać zęby. W każdym razie korzyści przewyższają szkody. O wpływie kawy na zęby napisano w magazynie General Dentistry.
Zamiast idealnej bieli, totalna ruina? To możliwe. Wiele osób stosuje rozmaite, często niestandardowe metody na rozjaśnienie zębów. Część z nich, zamiast odbywać się pod okiem profesjonalisty, jest wykonywana samodzielnie tzw. domowymi metodami lub w miejscach do tego nieprzystosowanych. Dowiedz się, co zagraża twoim zębom.
Piękny, zdrowy uśmiech jest marzeniem każdego. Biały uśmiech jest nieustannie modny – białe zęby odmładzają nas i dodają atrakcyjności. Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z wybielaniem zębów.
Pomimo, że stomatologia należy do najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny, nie oznacza to bynajmniej, że wokół niej nie funkcjonują pseudonaukowe mity. Są one niestety dość mocno utrwalone – wpływają na nasze zachowania i nawyki i co gorsza, na stan naszego uzębienia. Wraz z lek. stom. Adrianną Badorą obalamy pięć najpopularniejszych mitów stomatologicznych.
Piękny, biały uśmiech jest obiektem marzeń każdego z nas. Wielu chce uzyskać ten efekt bez wizyty u dentysty czy stosowania pasty do zębów. W sieci można znaleźć wiele domowych sposobów na wybielanie zębów z zastosowaniem cytryny, sody oczyszczonej czy węgla. Dentyści stanowczo odradzają tego typu kuracje – mogą one prowadzić do nieodwracalnych zniszczeń szkliwa.
Świetne wieści dla wielbicieli truskawek - spożywanie tych smacznych owoców może przyczynić się do rozjaśnienia barwy naszych zębów. Truskawki zawierają bowiem kwas jabłkowy, który wchodzi również w skład past wybielających zęby. Czy zatem, wraz z nadchodzącym sezonem na truskawki, możemy się spodziewać, że spożywanie tych smacznych owoców zastąpi nam wkrótce zabiegi wybielające zęby, oferowane w gabinetach stomatologicznych?
Czy istnieje całkowicie bezpieczne wybielanie zębów? Czy powoduje nadwrażliwość? Czy każdy z nas może mieć śnieżnobiały uśmiech?
Szeroki, promienny uśmiech to coś, co rzuca się od razu w oczy, a pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Nie bez powodu mówimy przecież: jak Cię widzą, tak Cię piszą. Białe zęby dodają urody, atrakcyjności i pewności siebie. Ładny uśmiech wpływa również na samopoczucie.
Piękny uśmiech to nie tylko zdrowe i równe zęby, liczy się także kolor. Niestety nie każdy może się cieszyć olśniewającym uśmiechem, a zęby przebarwiają się także pod wpływem picia kawy, herbaty, czerwonego wina i palenia papierosów. Na szczęście medycyna ma ratunek. Nakładkowo, ekspresowo, w domu czy w gabinecie – dróg do uzyskania białych zębów jest wiele. Która z nich jest nie tylko najlepsza, ale i najbezpieczniejsza dla zębów? Robimy przegląd najpopularniejszych dostępnych metod.