Dokładnie ćwierć wieku temu wydarzyło się coś, co zapoczątkował zmiany, bez zbędnej przesady określane mianem rewolucyjnych - światło dzienne ujrzał ogólnoświatowy projekt wykorzystania hipertekstu nazwany World Wide Web. Oznacza to, że Internet kończy dzisiaj 25 lat.
Już ponad połowa dorosłych Polaków korzysta z internetu, a co czternasty spodziewa się, że w ciągu najbliższego roku do nich dołączy. Internauci to przede wszystkim ludzie młodzi, dobrze wykształceni - wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. To także częściej mieszkańcy miast niż wsi. Z kolei wykluczeni cyfrowo, czyli nieposługujący się internetem, to przede wszystkim osoby starsze.
Według Głównego Urzędu Statystycznego, w 2006 roku w 45 proc. polskich gospodarstw domowych był komputer, a 36 proc. było wyposażonych w dostęp do Internetu. Ponad 70 proc. posiadało telefon komórkowy, a 34 proc. telewizję kablową.
Pojawił się nowy trend, w ramach którego osoby w średnim wieku zakładają własny biznes online, zaczynają szukać w Internecie możliwości zarobków, jako że jest to łatwo dostępne, niedrogie medium docierające do ogromnej rzeszy ludzi.
Jeff Taylor – założyciel strony Monster.com uruchamia nowy serwis Eons.com skierowany do ludzi starszych powyżej 50 roku życia. Tematyka nowego portalu skupia się na wszystkim począwszy od miłości poprzez finanse osobiste, aż po zdrowie.
Wystarczy kliknąć kilka razy myszką by zyskać dodatkową szansę na znalezienie miłości swojego życia. W Niemczech coraz więcej starszych osób korzysta z internetowych randek np. z portalu FriendScout24.
Ludzie starsi nie stanowią już marginesu społeczeństwa. W 2050 roku połowa ludności Europy osiągnie wiek emerytalny. W Polsce w 2020 roku już co czwarty Polak będzie seniorem, a w 2035 - co trzeci. Coraz częściej - z konieczności ale i z własnej potrzeby, seniorzy pozostają aktywni zawodowo. Jednym z obszarów aktywności Seniorów stał się internet.