Warto o siebie dbać, to chroni nie tylko nasze samopoczucie psychiczne, ale i fizyczne.
Starsze kobiety, osoby odważne i te, które niedawno poniosły poważną stratę, częściej okazują współczucie obcym, a to z kolei przekłada się na ich lepsze samopoczucie.
Akty życzliwości i pomaganie innym jest dobre dla naszego zdrowia i samopoczucia, przy czym nie każde dobroduszne zachowanie jest jednakowo korzystne - zależy to od wielu czynników, w tym rodzaju życzliwości, definicji dobrego samopoczucia oraz wieku, czy płci.
Współczucie pomaga nam rozumieć i wspomóc innych, gdy doświadczają trudności, okazuje się jednak, że niektórzy mogą aktywnie unikać odczuwania współczucia, jeśli mają wybór.
Umiejętność odnoszenia się do samego/samej siebie z odpowiednią dozą troski pomaga osłabić związek między perfekcjonizmem a depresją.
Bycie dobrym dla innych i pomaganie poprawia zdrowie i stan ducha. Siła tego związku zależy jednak od wielu czynników, w tym rodzaju poziomu życzliwości, definicji dobrostanu, wieku, płci i innych.
Badacze z Michigan State University sporzadzili ranking narodów o najwyższej empatii. Zebrali dane od ponad 104 tysięcy osób z 63 różnych krajów. Na pierwszym miejscu uplasował się Ekwador, po nim Arabia Saudyjskia, a dalej Peru. Polacy nie wypadają najlepiej...
Blisko 300 osób zabitych w wyniku zestrzelenia pasażerskiego samolotu Malaysia Airlines. Część z nich właśnie staje się znana całemu dysponującemu mediami światu. Ich twarze przypominają o tragedii, ich historie wzruszają i napawają smutkiem. Seniorzy, dorośli, dzieci - przerwane w jednej chwili życie dotyka rodziny, przyjaciół ale też osoby, które nigdy nie znały ofiar katastrofy.