Poznań, Warszawa i Kraków to miasta o najbardziej zakorkowanych centrach. Średnia dzienna prędkość wynosi tam ok. 20 km/h. Nieco lepiej jest na trasach wjazdowych. Najszybciej można wjechać do Rzeszowa.
Wrocław, historycznie miasto pogranicza - wielu kultur, narodów oraz religii - powraca od pewnego czasu do swej wielusetletniej tradycji miasta tolerancji i dialogu. Praktycznym przejawem tego stanu rzeczy są wrocławskie wydarzenia i imprezy kulturalne eksponujące lokalne, regionalne, ponadregionalne, a także globalne dziedzictwo kulturowe. W odrodzoną we Wrocławiu tradycję interakcji i współdziałania ponad podziałami doskonale wpisuje się nadchodzący Festiwal Kultury Protestanckiej.
Wrocławska poetka Urszula Kozioł została tegoroczną laureatką Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości. Nagrodę odbierze 7 maja podczas uroczystej gali we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.
Przed nami dwa ważne święta - Dzień Babci - 21 stycznia; Dzień Dziadka - 22 stycznia. Te dni kulturowo stały się już popularnym świętem kiedy to wnuczki i wnukowie wspierani organizacyjnie i finansowo przez swoich rodziców, zaopatrzeni w kwiaty, bombonierki i laurki spieszyć będą do swoich Babć i Dziadków aby złożyć im życzenia.
Podczas konferencji prasowej 13 października, która zakończyła pierwszy etap konkursu o tytuł „Europejskiej Stolicy Kultury 2016", minister kultury Bogdan Zdrojewski ogłosił tzw. „krótką listę" miast zakwalifikowanych do drugiego etapu Konkursu.
W powszechnym przekonaniu osteoporoza jest chorobą, która dotyczy wyłącznie osób w podeszłym wieku. Tymczasem osteoporoza wtórna, która jest wynikiem przebytych chorób lub towarzyszących im terapii (np. sterydoterapii), może dotyczyć każdego, bez względu na płeć i wiek.
W dniach 10 - 11 września (piątek – sobota) we Wrocławiu odbędzie się festiwal jakiego jeszcze nie było – Pierwszy Wrocławski Festiwal Krasnoludków. Organizatorem festiwalu jest Urząd Miasta Wrocławia, bo Wrocław to przecież miasto krasnali…
Dwa dni potrwają obchody święta osób starszych, zaplanowane we Wrocławiu na 9 i 9 października. Miasto planuje wiele atrakcji, a wydarzenia związane z Dniami Seniora będą się odbywać w różnych miejscach Wrocławia.
Jutro we Wrocławiu, w Domu Edyty Stein zostanie otwarta niezwykła wystawa „Wrocławianie, o których chcemy pamiętać”, poświęconą mieszkańcom Wrocławia, którzy w czasie wojny ratowali Żydów.
Wrocławskie ZOO zaprasza do nowego, pierwszego w Polsce, tematycznego pawilonu poświęconego faunie i florze Madagaskaru. W sobotę, 15 maja, będzie można lepiej poznać tajemnice Czerwonej Wyspy. Tego dnia, na zwiedzających będą czekać dodatkowe atrakcje związane z otwarciem pawilonu.
Spośród 113 tytułów, jury pod przewodnictwem profesora Marcina Cieńskiego, wybrało Książkę Roku Pióro Fredry. To szczególna nagroda dla wydawców za wartości literackie, edukacyjne, a także wysoki poziom edytorski książek.
5 grudnia, na scenie Teatru Muzycznego Capitol, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wręczy nagrodę zwycięzcy czwartej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.
Kancelaria BSO Prawo & Podatki już po raz piąty organizuje Aukcję Charytatywną na rzecz dzieci z chorobą nowotworową z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.
Moda nie musi być domeną młodych. Warto przełamywać stereotypy - do takiego wniosku doszli organizatorzy przedsięwzięcia „Lady Wrocław" i postanowili zaprosić na wybieg panie w wieku 20 - 60 lat.
Znamy już 7 finalistów Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Wśród finalistów znalazło się między innymi dwóch Polaków oraz dwóch Czechów.