Wrocław jest kolejnym punktem na mapie Polski, w którym aktywizacja seniorów zaczyna być jedną z kluczowych kwestii. Już w najbliższy czwartek, we wrocławskiej Restauracji Teatralnej odbędzie się impreza inaugurująca początek działalności Klubu Seniora DOM. Obecność potwierdziło ponad 200 osób. Partnerem społecznym akcji zostało Wrocławskie Centrum Seniora.
Czas, jaki jest potrzebny do sprzedaży mieszkania stanowi swego rodzaju wskaźnik sytuacji na rynku mieszkaniowym. Wydłuża się on, gdy na rynku panuje marazm, a sprzedających jest więcej od tych, którzy są zainteresowani kupnem. Z kolei wraz z poprawą koniunktury przeciętny okres ekspozycji niezbędny do znalezienia kupca ulega zazwyczaj skróceniu.
Z początkiem września we Wrocławiu rozpoczęło swoją działalność Dolnośląskie Centrum Filmowe, które powstało w miejscu dawnego kina Warszawa. Nowoczesny, przestronny kompleks łączy elegancję z sentymentalnym klimatem retro. Do komfortowych sal zapraszają największe gwiazdy światowego kina.
Na przełomie września i października na Dolnym Śląsku nikt, kto chce być aktywny po sześćdziesiątce, nie będzie się nudzić. We Wrocławiu podczas Dni Seniora czekają nie lada atrakcje: od występów, przez zniżki w muzeach, aż po zawody sportowe, działkowe „dożynki” i targi w „Renomie”. Na ciekawe propozycje bedą mogli również liczyć starsi mieszkańcy innych dolnośląskich miast.
Dziś we wrocławskiej Hali Stulecia rozpoczyna się Europejski Kongres Kultury. To jedno z najważniejszych wydarzeń programu kulturalnego Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Jego hasłem przewodnim jest „Kultura dla zmiany społecznej | Art for social change”.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty od 11 lat konsekwentnie prezentuje niekonwencjonalne kino autorskie, poszukujące nowego języka i świeżej formy, przekraczające kulturowe i społeczne tabu. Festiwal odkrywa nowe horyzonty także w obszarze innych dziedzin sztuki: pokazom filmowym towarzyszą wystawy, koncerty i instalacje. To największy festiwal filmowy w Polsce. W ubiegłym roku festiwalowe projekcje zobaczyło 120 tysięcy widzów.
W Warszawie na koniec czerwca najwyższa stawka za m.kw. powierzchni mieszkania deweloperskiego wynosiła 45 tys. zł, w Krakowie ceny dochodziły do blisko 30 tys. zł/m.kw. Z kolei najwyższa cena za lokal we Wrocławiu przekraczała 21 tys. zł/m.kw. Najdroższe mieszkania w każdym z tych miast łączy jedno – lokalizacja.
Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza wrocławskich seniorów na szkolenie z zakresu obsługi automatów biletowych. Warsztaty które będą kontynuowane w okresie wakacyjnym zainicjowała Wrocławska Rada ds. Seniorów.
Wrocław został nominowany do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Przewodniczący Komisji Selekcyjnej Manfred Gaulhofer ogłosił werdykt podczas konferencji prasowej z udziałem ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego, która odbyła 21 czerwca br. w Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich.
Wielki krokami zbliża się trzecia edycja Nocy Kościołów. W tym roku wieczorne dyskusje, spotkania, koncerty i modlitwy odbędą się w kościołach trzech państw: na Ukrainie, w Czechach i w Polsce. Pełna nazwa tego wyjątkowego wydarzenia to
Poznań, Warszawa i Kraków to miasta o najbardziej zakorkowanych centrach. Średnia dzienna prędkość wynosi tam ok. 20 km/h. Nieco lepiej jest na trasach wjazdowych. Najszybciej można wjechać do Rzeszowa.
Wrocław, historycznie miasto pogranicza - wielu kultur, narodów oraz religii - powraca od pewnego czasu do swej wielusetletniej tradycji miasta tolerancji i dialogu. Praktycznym przejawem tego stanu rzeczy są wrocławskie wydarzenia i imprezy kulturalne eksponujące lokalne, regionalne, ponadregionalne, a także globalne dziedzictwo kulturowe. W odrodzoną we Wrocławiu tradycję interakcji i współdziałania ponad podziałami doskonale wpisuje się nadchodzący Festiwal Kultury Protestanckiej.
Wrocławska poetka Urszula Kozioł została tegoroczną laureatką Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości. Nagrodę odbierze 7 maja podczas uroczystej gali we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.
Przed nami dwa ważne święta - Dzień Babci - 21 stycznia; Dzień Dziadka - 22 stycznia. Te dni kulturowo stały się już popularnym świętem kiedy to wnuczki i wnukowie wspierani organizacyjnie i finansowo przez swoich rodziców, zaopatrzeni w kwiaty, bombonierki i laurki spieszyć będą do swoich Babć i Dziadków aby złożyć im życzenia.
Podczas konferencji prasowej 13 października, która zakończyła pierwszy etap konkursu o tytuł „Europejskiej Stolicy Kultury 2016", minister kultury Bogdan Zdrojewski ogłosił tzw. „krótką listę" miast zakwalifikowanych do drugiego etapu Konkursu.