Zwierzęta widziane oczyma teologów, przedstawicieli nauk społecznych, prawnika, behawiorysty, weterynarza czy wolontariuszy. Konferencja, panel dyskusyjny, warsztaty dobrych praktyk i możliwość udzielenia oraz uzyskania konkretnej pomocy. Atrakcje dla dzieci i dorosłych - to wszystko czeka wszystkich, którzy w piątek będą uczestniczyć w wydarzeniach przygotowanych przez Ewangelikalną Wyższą Szkołę Teologiczną wraz z Wyższą Szkołą Prawa i. Heleny Chodkowskiej oraz innymi Partnerami.
Kazimierz Niemierka, rocznik 1940, urodził się na Podlasiu. Jest doktorem nauk o kulturze fizycznej, absolwentem wrocławskiej AWF, honorowym obywatelem Wałbrzycha, dyplomowanym masażystą, ratownikiem WOPR, posiadaczem patentu sternika, poetą, wolontariuszem… W życiorysie ma też inne aktywności.
Stale postępujący proces starzenia się społeczeństwa zauważalny jest szczególnie w stolicy regionu Małopolski i powiatach przyległych. Kraków znajduje się w pierwszej dziesiątce miast, w których występuje największa liczba osób 60+.Osoby 60+, z każdym rokiem, stają się grupą społeczną, o której mówi się coraz częściej. Niejednokrotnie nie zwracając uwagi na znaczny potencjał i kapitał posiadany przez tą grupę osób.
Badania pokazują, że społeczne zaangażowanie Polaków jest kiepskie, a w śród seniorów wypada wyjątkowo marnie. Czy seniorzy nie są zaangażowani, bo nikt ich o to nie prosi, czy może nie ma dla nich stosownej oferty?- na te i inne pytania dotyczące działań wolontariackich seniorów odpowiada dr Walentyna Wnuk.
- Jak więc mogłabym nie oddać innym tego, czym obdarowano mnie w tych trudnych dniach choroby... - mówi Teresa Marczewska, wolontariuszka Hospicjum im. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.
2 marca w Krakowie odbędzie się spotkanie informacyjno - promocyjne dotyczące akcji programu Grundtvig Projekty Wolontariatu Seniorów. Organizatorzy zapraszają na nie przedstawicieli organizacji i Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które chcą organizować wyjazdy osób 50+ za granicę w celu świadczenia wolontariatu.
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu opublikowały wnioski z programu „Same plusy. Wolontariat 50 +”, który był realizowany w Elblągu i powiecie elbląskim w okresie od września 2006 roku do grudnia 2007 roku. Zdaniem organizatorów wnioski z realizacji projektu są pozytywne, bo udało się zwrócić uwagę opinii publicznej na ogromny, cały czas niewykorzystywany potencjał osób 50+ dla działań społecznych.