Niejednokrotnie wymieniana jako faworytka do Pokojowej Nagrody Nobla Irena Sendlerowa zachorowała na zapalenie płuc, poinformowało RMF. Słynna działaczka społeczna jest hospitalizowana w placówce przy ulicy Banacha w Warszawie.
64 lata po tragedii wyjaśniła się tajemnica okoliczności, w jakich zginął Antoine de Saint-Exupery - lotnik i pisarz, autor "Małego Księcia", jednej z najbardziej znanych książek na świecie. Do zestrzelenia samolotu de Saint-Exupery'ego przyznał się 88-letni dziś były pilot Luftwaffe.
8 maja w Warszawie odbyła się konferencja dotycząca uruchomienia w wersji docelowej programu "Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką" zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Podczas spotkania Janusz Kurtyka, prezes IPN i wiceminister kultury Tomasz Merta przypomnieli podstawowe zawożenia programu, którego inauguracja miała miejsce 1 września 2006 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.
W Muzeum Niepodległości w Warszawie czynna jest wystawa fotograficzna prezentująca wszystko zrodziło pomysł powstania wystawy „Gdzie mój dom, gdzie moje miasto”, która pokazałaby Warszawę widzianą oczami człowieka pamiętającego tętniącą życiem stolicę i konfrontującego ten obraz z tym co zastał widząc ją po wojnie.
Grandmothers Against the War (Babcie przeciwko wojnie) to organizacja złożona z seniorek w wieku 49- 91 lat, które postanowiły za pomocą różnych metod wyrazić swój protest przeciw wojnie w Iraku. Starsze panie boją się o przyszłość swoich wnuków, krytykują decyzje prezydenta Busha, uważają, że wojna nie przyniosła żadnych korzyści, przysporzyła zaś wiele cierpienia rodzinom ofiar.
Oparta na faktach powieść Bogusława Wołoszańskiego odkrywa mroczny świat walki wywiadów o hitlerowskie tajemnice ukrywane w podziemiach zamków i betonowych sztolniach. Ci, którzy te tajemnice posiedli, zatarli ślady i zniszczyli dokumenty uznając, że prawda może być zbyt szokująca.
Sąd w Japonii odrzucił żądania ośmiu Chinek i ich krewnych, którzy domagali się przeprosin i odszkodowań za traktowanie, jakiego doświadczyły ze strony japońskich żołnierzy w czasie drugiej wojny światowej. Kobiety te były traktowane jako sex-niewolnice. Miały wtedy po około 15 lat, dzisiaj to 79-latki.
Marian Podkowiński jeden z najstarszych polskich dziennikarzy, uczestnik wielu najważniejszych wydarzeń polskiej XX wiecznej historii, zmarł w warszawskim szpitalu w wieku 97 lat.
Po 91 latach, wnuk Ivera Henningsena planuje podróż śladami swojego dziadka. Henningsen będąc w armii cesarskiej podczas I wojny światowej przemierzył szlak z Mazur aż do litewskiego Mariampola.
Legendarna kurierka Komendy Głównej AK, jedyna kobieta w cichociemnych Elżbieta Zawacka "Zo" dostanie awans do stopnia generała brygady. 97 letnia bohaterka II wojny światowej jest drugą kobietą w polskiej historii która otrzymała stopień generała brygady.
W Niemczech w sędziwym wieku 92 lat zmarła hrabina Nina Schenk von Stauffenberg, żona niemieckiego oficera Clausa Schenka von Stauffenberg, który 20 lipca 1944 roku podłożył bombę w Wilczym Szańcu pod Kętrzynem na Mazurach. Ładunek miał zabić Hitlera – niestety zamach się nie udał, a jego organizator został stracony.