Zbliża się kolejny upalny weekend. Słoneczna aura i wysokie temperatury sprawiają, że często wybieramy w te dni relaks nad wodą. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje o rozwagę i zachowanie zasad bezpieczeństwa. Tylko w czerwcu utonęło już 18 osób.
Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, ale coraz ładniejsza aura sprawia, że coraz chętniej wypoczywamy nad wodą. Tylko od początku maja do 2 czerwca utonęły już 32 osoby. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.
Picie większych ilości wody pomaga zapobiec rozwojowi kamieni nerkowych.
Coraz bardziej interesujemy się zdrowym odżywianiem, zwracamy uwagę na codzienne menu i doceniamy ekologiczną żywność. Niestety nadal zdarza nam się popełniać większe i mniejsze dietetyczne grzeszki, które nie tylko utrudniają odchudzanie, ale w dłuższej perspektywie mogą być niebezpieczne dla zdrowia.
Odwodnienie kojarzy się przede wszystkim z upałami, podczas których organizm łatwo traci wodę. Jednak także i zimą jesteśmy narażeni na odwodnienie.
Zmagałeś się z kamieniami nerkowymi? Jeśli chcesz zmniejszyć szanse na ponowne ich pojawienie się, pij więcej wody.
Regularnie ćwiczysz, starasz się nie przesadzać ze słodyczami, ograniczasz pieczywo, a wciąż nie chudniesz. Dlaczego tak się dzieje? Jeśli nie będziesz przestrzegała trzech podstawowych zasad żywieniowych, Twoja dieta może pójść na marne.
Ale czy wiemy dlaczego powinniśmy więcej pić podczas upałów? Czy każdy musi wypijać minimum 1,5 l płynów dziennie? Dlaczego lepiej pić systematycznie, małymi łykami, niż rzadko i „jednym haustem"? Okazuje się, że wiele osób nie potrafi… pić.
Niektóry przyczyny odwodnienia są oczywiste, inne wydają się mniej powszechne - w każdym razie warto je zidentyfikować i pamiętać, że niedostateczna ilość wody w organizmie prowadzi do różnych powikłań i dyskomfortu.
Odwodniona skóra to problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Jest on szczególnie aktualny wiosną, kiedy skóra potrzebuje dodatkowej pielęgnacji, żeby mogła się zregenerować po zimowych miesiącach. Dbając o prawidłowe nawilżenie skóry należy pamiętać zarówno o dostarczaniu jej składników odżywczych z zewnątrz, jak i od wewnątrz – nawadniając ją od środka.
Łączna cena wody i ścieków w Polsce jest relatywnie jedną z najwyższych w Europie – wynika z analiz firmy doradczej EY. W 2014 roku przeciętne polskie gospodarstwo domowe może wydać na dostarczaną wodę i odprowadzane ścieki ponad 2% swojego domowego budżetu. Jest to poziom bliski tak zwanego progu akceptowalności społecznej. Dla porównania w roku 2010 wydawaliśmy 1,3%, a i tak było to więcej niż wydawali na ten cel Niemcy, Francuzi, Anglicy, Czesi czy Grecy.
Nie masz czasu na specjalne treningi, układanie diety, czy korzystanie z ośrodków Spa? Nie szkodzi. Wystarczy parę chwil, by zapewnić sobie lepsze samopoczucie. Kilka minut na zadbanie o siebie zrobi zauważalną różnicę.
Wielu ludzi deklaruje, że chcieliby schudnąć, ale trudno im się do tego zabrać, bo proces utraty na wadze kojarzy się ze znacznym wysiłkiem fizycznym i wieloma wyrzeczeniami. Trzeba przyznać, że jeśli chce się mieć wzorcową sylwetkę, w istocie trzeba poświęcić na jej wyrzeźbienie wiele czasu i włożyć niemały trud, ale w przypadku, gdy po prostu chcemy pozbyć się nadmiaru kilogramów, koszt nie musi być tak wysoki. Zastosuj poniższe wskazówki, a zauważysz spadek wagi.
Drobne zmiany mogą mieć ważne znaczenie. Przejrzyj kolejny już zestaw wskazówek - warto się do nich zastosować, by mieć lepsze samopoczucie.
Sprawniejszy proces metabolizowania posiłków to szybsze i bardziej efektywne spalanie kalorii. Jakkolwiek podstawą metabolizmu jest wyposażenie genetyczne, mamy do dyspozycji szeroką gamę działań, które wspomogą nasze wewnętrzne „instrumentarium".