Bez jedzenia można wytrzymać nawet tygodnie, bez niej - kilka dni. Większość istot żywych, w tym także ludzie w znaczniej części z niej się składa. Bez niej niemożliwy jest nie tylko dobrobyt ale życie w ogóle, dlatego nazywają ją „źródłem życia". Woda - dziś obchodzimy jej dzień.
Ograniczenie kalorycznych napojów może pomóc stracić na wadze, ale zastąpienie ich wodą zamiast napojami dietetycznymi, przydaje jeszcze więcej korzyści, wynika z nowych badań.
Ruszyła nowa kampania edukacyjna Ministerstwa Środowiska. Jej celem jest zwrócenie uwagi Polaków na to, że zmieniając swoje codzienne przyzwyczajenia nie tylko będą bardziej proekologiczni, ale też zmniejszą swoje wydatki na energię elektryczną czy wodę. Hasłem przewodnim akcji jest Zakręć Kran.
Podczas wakacji łatwiej nam dbać o regularne spożywanie płynów, a tym samym o prawidłowe nawodnienie organizmu. Niestety, często po powrocie z urlopu i rozpoczęciu codziennych intensywnych zajęć zapominamy o regularnym piciu napojów. Jak wynika z badań MillwardBrown przeprowadzonych na zlecenie firmy Coca-Cola, tylko 36% Polaków docenia wagę problemu i wie, ile płynów dziennie należy wypijać. Niewielu z nas jest świadomych, że nawet lekkie odwodnienie (ok. 1% masy ciała) może negatywnie wpływać na nasze zdolności psychomotoryczne - obniżać samopoczucie, powodować bóle głowy, zmęczenie, a także pogorszenie koncentracji i pamięci.
Unia Europejska zdążyłą nas przyzwyczaić do zmian w określeniach handlowych niektórych produktów, których nazwy ukształtowały się w języku polskim na podstawie innych przesłanek i zasad aniżeli w zachodnich krajach europejskich. Musimy też przyjąć sformułowania, które dopasowuje się, nawet wbrew logice, do określonych doraźnych potrzeb merkantylnych. Takim przykładem jest zaliczenie ślimaka do grupy ryb śródlądowych, aby można było dotować jego hodowlę, czy też marchwi do owoców, aby można produkować z niej dotowane dżemy. Teraz i naturalna woda mineralna może nie mieć składników mineralnych i być produkowana ze zwykłej wody.
Każdy typ cery wymaga odpowiedniego nawilżania – gdy za sprawą niewłaściwego trybu życia, bądź nieprawidłowej pielęgnacji zaniedbamy tę kwestię, skóra może zareagować spadkiem kondycji. Napięcie, drażliwość, łuszczenie się skóry, jak i wyraźne wysuszenie to najczęstsze objawy jej odwodnienia. Aby szybko poprawić wygląd cery konieczna jest odpowiednia pielęgnacja.
Prysznic zamiast kąpieli, naprawa cieknących kranów i zakręcenie wody podczas mycia zębów - to podstawowe zasady znane od lat i chętnie stosowane przez Polaków.
Każdemu z nas zależy, aby mieć piękną, gładką i elastyczną skórę. Zawsze staramy się znaleźć czas na jej pielęgnację, wcieramy w nią kremy i balsamy, mające zapewnić jej jak najdłużej młodość i dobrą kondycję.
Wiemy jak zatrzymać proces starzenia się skóry - twierdzą amerykańscy naukowcy. Prowadzone przez 8 lat badania nad procesem starzenie się skóry pokazały, że w stosunkowo prosty sposób znacznie dłużej można zachować młodość.
Osoby starsze piją zbyt mało wody. Według badań przeprowadzonych przez prestiżowy „The American Journal of Nursing", odwodniony może być nawet co trzeci senior.
Ryszard Kapuściński napisał kiedyś, że wiek XXI będzie stuleciem walki o wodę. Badania przeprowadzone przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej potwierdzają tę tezę. Pod względem zasobów wody nasz kraj plasuje się na poziomie... Egiptu. Jeśli chcemy uniknąć czarnego scenariusza zacznijmy oszczędzać wodę już dziś.
Nawet niski poziom odwodnienia ma znaczny wpływ na funkcjonowanie organizmu - wynika z najnowszych badań. Samo pragnienie nie jest wiarygodnym wskaźnikiem potrzeby nawodnienia. Recepta? Regularne picie wody.
W porównaniu z rokiem ubiegłym jakość wody nieznacznie się pogorszyła, jednak w zdecydowanej większości kąpielisk nadmorskich oraz tych położonych nad jeziorami i rzekami możemy bezpiecznie się kąpać. Europejczycy, którzy zamierzają tego lata wybrać się na wakacje nad morze, nie muszą się obawiać o jakość wody w kąpieliskach. Z opublikowanego sprawozdania Europejskiej Agencji Środowiska wynika, że około 96 proc. plaż oraz 90 proc. jezior i rzek spełnia minimalne unijne normy czystości.
Inspekcja Jakości Handlowej Atykułów Rolno-Spożywczych przyjrzała się jakości przetworów z mięsa czerwonego. Inspektorzy badali wędliny z mięsa czerwonego, takie jak kiełbasy suszone i podsuszane oraz konserwy. Kontrolą jakości handlowej objęto też kiełbasy homogenizowane, kiełbasy drobno, średnio i grubo rozdrobnione. Najczęściej spotykaną nieprawidłowością był nieprawidłwo podany wykaz składników użytych do produkcji. Nieprawidłowości dotyczyły również zawyżonej zawartości wody.
Człowiek to w 2/3 woda. Wie to każdy uczeń szkoły podstawowej. Niestety wiedza ta nie idzie w parze z powszechną dbałością o uzupełnianie tego podstawowego składnika organizmu, wspomagającego wszystkie procesy metaboliczne i ogólną sprawność. Tylko 44% Polaków deklaruje, że pije wodę codziennie. Większość (66%) tylko wtedy, gdy odczuwa pragnienie, które jest pierwszym sygnałem odwodnienia. Dlaczego warto pamiętać o regularnym sięganiu po wodę? Eksperci z różnych dziedzin, podają aż 21 powodów!