Sklepowe półki uginają się od różnego rodzaju wód butelkowanych. Na ich opakowaniach pojawiają się napisy: mineralna, źródlana, stołowa. Co one oznaczają? Które z tych wód są naturalne i bardziej wartościowe? Warto wiedzieć, czym się różnią, żeby wybrać tę najodpowiedniejszą dla siebie.
Inspekcja Handlowa wzięła pod lupę wody mineralne i źródlane oraz napoje nazywane potocznie „wodami smakowymi”. Efekt? Kontrolerzy wykryli nieprawidłowości w przypadku co dziesiątej partii towarów. Najczęściej pojawiające się zastrzeżenia to różna od deklarowanej zawartość kationów i anionów oraz mylące informacje na etykietach.
W ostatnich latach produkcja wody mineralnej w okresie letnim odnotowuje znaczący wzrost, co spowodowane jest głównie rosnącym popytem na rynku krajowym. Od 2013 do 2016 roku spożycie wody mineralnej w Polsce, bez dodatków cukrów, wzrosło o 30 procent – wynika z analiz ekspertów Banku BGŻ BNP Paribas.
Monica Bellucci przejmie pracę po Robercie Makłowiczu. Aktorka wystąpi w reklamie Cisowianki Perlage. Umowa została podpisana na dwa lata.
Lato tuz tuż, coraz więcej zatem odsłaniamy i pokazujemy, trzeba więc zadbać o powrót do formy. Okazuje się, że niezbędnym warunkiem tego jest... woda. Zdaniem dietetyków to zbyt mała ilość wody w codziennej diecie to jedna z głównych przyczyn nadwagi i otyłości zaś kosmetolodzy i dermatolodzy dodają, że jej niedobór powoduje znacznie szybsze starzenie się skóry. Bardzo ważna jest także jakość używanej wody.
Unia Europejska zdążyłą nas przyzwyczaić do zmian w określeniach handlowych niektórych produktów, których nazwy ukształtowały się w języku polskim na podstawie innych przesłanek i zasad aniżeli w zachodnich krajach europejskich. Musimy też przyjąć sformułowania, które dopasowuje się, nawet wbrew logice, do określonych doraźnych potrzeb merkantylnych. Takim przykładem jest zaliczenie ślimaka do grupy ryb śródlądowych, aby można było dotować jego hodowlę, czy też marchwi do owoców, aby można produkować z niej dotowane dżemy. Teraz i naturalna woda mineralna może nie mieć składników mineralnych i być produkowana ze zwykłej wody.
Wakacje to upragniony odpoczynek, czas urlopów oraz relaks w promieniach słońca. Pamiętajmy, że tym beztroskim chwilom często towarzyszą upały, podczas których tracimy nawet kilka litrów wody dziennie, przez co zapotrzebowanie organizmu znacznie się zwiększa. Dlatego też, podczas letnich podróży należy pamiętać o regularnym piciu wody. Wysoka temperatura jest jedną z najczęstszych przyczyn odwodnienia.
„Woda - naturalnie ze źródła" to hasło kampanii społecznej promującej picie dobrych jakościowo wód w opakowaniach, która rozpoczęła się 19 maja. Jej inicjatorem jest Krajowa Izba Gospodarcza "Przemysł Rozlewniczy".
W związku z publikowanymi w czasopiśmie „Świat Konsumenta” artykułami, opisującymi wody mineralne i źródlane jako niebezpieczne dla zdrowia, Rada Naukowa programu „Woda dla zdrowia” wydała specjalne oświadczenie. Sygnatariusze listu zwracają się do redakcji pisma i mediów, aby zaniechały publikowania „niesprawdzonych informacji na ten temat”.
Nadchodzące upały powodować będą zwiększone pragnienie. Sięgamy wtedy po butelkę z wodą. Ale uwaga, nie jest obojętne jaką wodę wtedy pijemy. Wbrew powszechnemu przekonaniu nawodnienie organizmu wcale nie oznacza w takiej sytuacji przysporzenia sił, wręcz przeciwnie, picie nieodpowiedniej wody może nas osłabić.
Woda, najlepiej mineralna, nie tylko gasi pragnienie, wpływa także na kondycję naszej skóry – zapobiega jej przesuszeniu i poprawia jędrność. Pijąc wodę opóźniamy proces starzenia skóry co z a co za tym idzie odsuwamy w czasie pojawienie się pierwszych zmarszczek.
Dobra, świeża woda jest nam niezbędna do życia tak samo jak tlen. Nieprzypadkowo woda zajmuje ponad 70% powierzchni Ziemi oraz 60% masy każdego człowieka. Dzięki wodzie organizm może prawidłowo funkcjonować, bowiem woda jest rozpuszczalnikiem i nośnikiem substancji odżywczych, reguluje ciśnienie tętnicze, temperaturę ciała, usuwa szkodliwe produkty przemiany materii i podnosi odporność. Woda sprawia, że skóra jest wilgotna, gładka, a tkanki i narządy dobrze odżywione.
Stres, pośpiech i nieprawidłowe odżywianie, to najwięksi wrogowie męskiej kondycji. Obchodzony dziś Dzień Mężczyzny stanowi doskonałą okazję do przypomnienia panom, że odpowiednia dieta i aktywność fizyczna przyczynią się zachowania zdrowia i kondycji.
Woda to jeden z najważniejszych budulców naszego organizmu, składamy się z niej w 70 %. Jest ona głównym składnikiem krwi, znajduje się w każdej komórce, chroni przed przegrzaniem, umożliwia procesy trawienne i pozbywanie się toksyn z organizmu.
Woda jest głównym składnikiem ciała i podstawowym składnikiem pożywienia, dlatego zasoby wodne organizmu powinny być stale uzupełniane. Odpowiednie nawodnienie ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia i urody. Korzystnie wpływa na cerę oraz hamuje proces starzenia się organizmu.