Właśnie urodził mi się wnuczek. W celu zabezpieczenia jego przyszłości chciałabym założyć dla niego coś na kształt istniejącej w mojej młodości „książeczki mieszkaniowej”. Chciałabym, by w momencie wchodzenia w dorosłość posiadał środki, które umożliwiłyby mu np. kupno mieszkania. Jakie najbardziej efektywne produkty służące temu celowi oferują współczesne instytucje finansowe?
Przeprowadzono nietypowy sondaż wśród hotelarzy: na najbardziej nieznośne dzieci. Niechlubny ranking wygrały włoskie pociechy, są - zdaniem właścicieli hoteli - źle wychowane, nieokrzesane i nie okazują innym szacunku.
Hiszpański Sąd Najwyższy nakazał pewnej kobiecie zaprzestanie przekazywania osobom trzecim swoich wątpliwości co do tego, czy jej syn jest ojcem dziecka swej małżonki i wypłacenie synowej 9 tysięcy euro odszkodowania.
We włoskich mediach zawrzało. Tym razem nie z powodu wprowadzenia przez rząd reform oszczędnościowych - z ogromnym poruszeniem społecznym spotkała się decyzja sądu o zabraniu starszym rodzicom ich półtorarocznej córki.
Chciałbym się dowiedzieć, jak mogę oszczędzać pieniądze dla wnuka np. na studia czy mieszkanie? Czy najlepiej założyć jakieś konto bankowe, a może istnieje jakaś inna forma zabezpieczenia przyszłości mojego wnuka?
Dzieci są bezpieczniejsze jeżdżąc z dziadkami niż gdy rodzice prowadzą samochód, wynika z badań Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w Szpitalu Dziecięcym w Filadelfii.
Taka wiadomość zwykle nie jest wyczekiwana i na ogół reaguje się zaskoczeniem na stwierdzenie własnego dziecka o treści "Mamo, tato, rozwodzę się ze swoim mężem / swoją żoną". Nawet gdy wiesz, że w małżeństwie Twojego dziecka się nie układało, w większości przypadków miałeś cichą nadzieję, że najbliższa Ci osoba nie zostanie wystawiona na tak ciężką próbę i tak głęboki stres.
Wakacje to czas spotkań z wnukami. Wiele osób już nie może się go doczekać, szczególnie kiedy ma spędzić z dziećmi dłuższy czas. Jednak, żeby zarówno dziadkowie jak i wnuki miło go wspominały warto się do niego dobrze przygotować.
Michael Caine zagrał w animacji "Auta 2", aby pokazać wnukom, czym zajmuje się zawodowo. Do tej pory wnuki 78-letniego aktora nie bardzo potrafiły sobie wyobrazić, w jaki sposób ich dziadek zarabia na życie.
Podobnie jak zmianie uległ sposób przeżywania okresu nastoletniego i tzw. kryzysu wieku średniego, modyfikacji uległo doświadczanie czasu, w którym na świat przychodzą wnuki. Amerykańscy baby boomers, tj. pokolenie ludzi urodzonych między 1946 a 1964 rokiem, redefiniują dotychczasowy modus operandi dziadków.
Wielu współczesnych dziadków uważa, że ich wnuki mają zbyt dużo swobody. Ponad połowa zmieniłaby coś w sposobie wychowywania dzieci.
Miliony trzypokoleniowych (i większych) rodzin mieszka pod tym samym dachem. Jak funkcjonują? Opinie na ten temat są rozbieżne, w każdym razie następują znaczące zmiany w tej kwestii. Do niedawna w naszym kraju rodziny wielopokoleniowe były zjawiskiem powszechnym, obecnie zaczyna dominować nowy model - rodziny nuklearne. Jaki wariant zwycięży?
Trudno mówić o powszechnym trendzie, ale takie sytuacje zdarzają się coraz częściej. Małżeństwa mające kłopoty z poczęciem dziecka szukają matek surogatek wśród członkiń rodziny, okazuje się, że dojrzałe kobiety decydują się na noszenie w swym łonie przyszłych wnuków. Tym razem pewna Brytyjka zdecydowała się zostać matką zastępczą na prośbę swej córki i jej męża.
Relacje między babciami i dziadkami a wnukami są niezwykłe. Cechuje je duża wrażliwość, troska, cierpliwość i zaangażowanie. Dziadkowie to także doskonała „instytucja" dla zapracowanych rodziców, którzy chętnie zostawiają swoje pociechy pod opieką seniorów. Ci z kolei dokładają zwykle wszelkich starań, by być najczulszymi i najcierpliwszymi opiekunami. Zdarza się jednak, że w ferworze obowiązków wychowawczych dziadkowie popełniają charakterystyczne błędy.
61-letnia Kristine Casey otworzyła nową kartę w historii urodzeń - stała się matką surogatką dla dziecka swojej córki i jej męża.