Bawią nas urocze zwierzęta, szczególną sympatią darzymy słodkie dzieci i wolimy ładniejsze samochody. Zobacz, dlaczego rozczulamy się nad tym, co wydaje nam się urokliwe.
To, co i tak dziadkowie zwykle lubią robić, czyli opieka nad wnukami, jest nie tylko przyjemnym spsoobem spędzania czasu, ale przynosi zdrowotne korzyści - może przedłużyć życie...
Jeśli masz problemy z wagą, to być może dlatego, że twoi dziadkowie byli „okrągli". A jeśli twoje wnuki mają nadwagę, nie musi to być wina czekolad, które im przynosisz, ale właśnie tego, że trudno ci zrzucić nadmiar kilogramów.
Ponad połowa, bo aż 57 procent Polaków po 50. roku wspiera finansowo swoje dzieci i wnuki. 44 procent osób po pięćdziesiątce przyznaje, że nadal mieszka z nim dziecko lub wnuk – wynika z badania „Polacy 50+ a wsparcie rodziny” przeprowadzonego przez instytut badawczy Millward Brown dla Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.
W swojej koncepcji etycznej Arystoteles postulował szukanie złotego środka miedzy dwiema ekstremalnymi postawami, bo środek miał być wyborem optymalny. Można to przełożyć na pewne charakterystyczne nastawienie rodziców wobec dorosłych dzieci - jedni są gotowi skrajnie się poświęcić, inni skrajnego poświecenia wymagają od swych samodzielnych już latorośli. Tymczasem potrzeby i oczekiwania powinny spotkać się gdzieś pośrodku właśnie.
I znowu przyszedł maj. A tuż za nim, w kolejce czeka już czerwiec. Dwa najbardziej wiosenne miesiące w całym roku, po których rozpocznie się prawdziwie wakacyjne szaleństwo. Zanim więc wygłodniałe słońca i wakacyjnej beztroski tłumy opanują lotniska i place odjazdów autokarów, pomyślmy wspólnie o tym, czy i co możemy zrobić dla siebie, a przy nadarzającej się okazji dla naszych dzieci i wnuków. A powodów ku temu jest akurat teraz sporo.
Wybierając prezent dla dziecka, upewnij się, że będzie on bezpieczny. Przeczytaj instrukcję użytkowania, sprawdź, czy drobne elementy nie odpadają przy lekkim naciśnięciu, wybierz produkt dostosowany do wieku. Jak co roku Inspekcja Handlowa na zlecenie UOKiK kontrolowała zabawki oraz inne produkty przeznaczone dla najmłodszych.
Zbliża się Gwiazdka, a wraz z nią konieczność (i przyjemność) obdarowywania bliskich prezentami. Niektórzy są „bezproblemowi" i łatwo ich zadowolić byle drobiazgiem, z innymi mamy spory kłopot. Tymi ostatnimi nierzadko są wnuki. Zobacz, co najprawdopodobniej zachwyci najmłodszych w rodzinie.
Przynajmniej w Chinach - tak wynika z brytyjskich badań.
Są słowa, które głęboko w nas zapadają i wpływają na sposób postrzegania świata oraz nas samych. Dotyczy to dorosłych, ale w jeszcze większym stopniu dzieci. Warto więc zwracać większą uwagę na rozmowy z wnukami, bo jedne mogą być inspirujące, inne zaś są wręcz emocjonalnie destrukcyjne. Zerknij na tych pięć sformułowań, które czasami wnuki słyszą od babci i dziadków, a nie powinny.
Podobno relacja między dziadkami i wnukami jest łatwa do zbudowania. Seniorzy nierzadko mają więcej cierpliwości i pobłażliwości dla maluchów niż rodzice. Dzieci zaś z ufnością lgną do dziadków. Właściwie każdy intuicyjnie wchodzi w taką relację i nie trzeba specjalnych pouczeń, by była satysfakcjonująca dla całej rodziny, ale zdarza się, że nestorzy rodu są źródłem niesnasek. Zapytaliśmy więc doświadczonych i szczęśliwych dziadków o zasady, jakimi warto kierować się w kontaktach z wnukami. Okazuje się, że kilka porad powtarza się najczęściej - oto one.
Kolejna wiadomość o niezwykłej parze... Jeanette i Alexander Toczko byli małżeństwem przez 75 lat i wyjawili swoim dzieciom, że chcieliby umrzeć razem. Ich życzenie się spełniło.
Dziadkowie zwykle uwielbiają spędzać czas z wnukami. Nierzadko są też nieodzowną pomocą dla zapracowanych rodziców. Dobra relacja międzypokoleniowa obu stronom daje wiele korzyści. Do rozległej ich listy można dopisać zachowanie przez starszych umysłu w dobrej formie.
Dziś Dzień Dziadka, więc proponujemy przegląd seniorów, którzy w tejże roli brylują na ekranie. Podobnie jak w przypadku babć, dziadkowie tworzą niebanalną, ciekawą, niejednorodną plejadę. Wiele te postaci różni, ale zwykle łączy jedno - czułość w stosunku do wnuków i troska o nich.
Leandra Becerra Lumbreras z Meksyku urodziła się 31 sierpnia 1887 roku, twierdzi rodzina staruszki. Niestety, nie są w stanie tego dowieść, bo zaginął akt urodzenia kobiety. Zapewniają jednak, że to prawdziwy wiek ich krewnej, co czyniłoby z niej historyczną rekordzistkę długowieczności.