Najnowsze badania opublikowane w "Archives of Neurology sugeruje, że wyższa zawartość witaminy E w diecie może pomóc w zapobieganiu demencji. Badania wykazały, że osoby, którzy spożywały znaczną ilość pokarmów z witaminą E, były o 25 procent mniej narażone na rozwój demencji.
Jak „dobrze" się starzeć? Można skonstruować całą listę spraw, które należałoby wziąć pod uwagę, ale na pewno jednym z jej punktów byłoby odpowiednie odżywianie się. To, co jemy, znacząco wpływa na nasze samopoczucie i wygląd, a dietetyczne wymagania zmieniają się wraz z wiekiem.
Witamina E jest istotnym elementem naszej diety, ponieważ ma wpływ na wiele funkcji organizmu. Zwalcza wolne rodniki tlenowych, które mogą szkodzić integralności błon komórkowych i tym samym jest znana jako silny przeciwutleniacz. Odpowiednia ilość witaminy E to dobre samopoczucie, ochrona przed demencją i młody wygląd.
Nie trzeba wydawać fortuny na kosmetyki, żeby osiągnąć pożądane efekty. Przeciwstarzeniowe preparaty muszą po prostu zawierać określone substancje, których skuteczność jest sprawdzona i usankcjonowana. Wśród całego bogactwa ekstraktów, eliksirów, mikstur, mieszanin, i kompozycji łatwo można stracić głowę. Poniżej więc siedem składników, których pożyteczność w walce z oznakami starzenia się została naukowo udowodniona.
Co wspólnego mają szpinak, nasiona słonecznika i koktajl z mango lub jagód? Wszystko to może pomóc uchronić się przed demencją, bądź chorobą Alzheimera, ponieważ stanowi doskonałe źródłem różnego rodzaju form witaminy E.
Starsze osoby z nadciśnieniem, które wypijają jedną lub dwie filiżanki kawy dziennie, mają bardziej elastyczne naczynia krwionośne, niż ludzie, którzy nie raczą się tym trunkiem w ogóle lub pijają go w większych ilościach, wynika z greckich badań.
Opalona, wypoczęta, zrelaksowana - urlop przysłużył się w równym stopniu Tobie, jak i Twojej skórze. Zastanawiasz się jak sprawić, aby koleżanki jeszcze przez długi czas komplementowały Twój wygląd. Zrelaksowanej skórze sprzyja odpowiednia dieta – bogata w składniki nawilżające, witaminy i antyoksydanty.
Osoby starsze, które dostarczają organizmowi odpowiednią ilość witaminy E, mają mniejsze ryzyko rozwoju otępienia niż ludzie, których dieta jest uboga we wspomnianą substancję.
Na pewno słyszałeś/aś, że przeciwutleniacze są dobre dla serca, ale nowe badania z Wolfson Medical Centre w Izraelu wskazują, że antyoksydanty mieć korzystny wpływ na wiele aspektów zdrowia układu krwionośnego, pisze Siski Green z sagazone.
Widoczny efekt starzenia się na skórze jest nieunikniony. Dodatkowo czynniki środowiskowe i stres mogą przyczynić się do przyspieszenia tego procesu. Zmian uniknąć się nie da, ale można podjąć kroki w celu kontrolowania wyglądu skóry. Odpowiedzią są tu styl życia i dobre kosmetyki.
Dojrzała skóra jest bardzo wymagająca, potrzebuje kosmetyków liftingujących, wzmacniających włókna kolagenu i elastyny.
Witamina E jest zażywana przy różnorodnych chorobach oczu - jaskrze, zaćmie, zespole suchego oka. Teraz naukowcy znaleźli lepszy sposób jej przyjmowanie, pisze Siski Green z sagazone.
Śnieg wreszcie stopniał, słońce coraz dłużej przygrzewa - wiosna nie zamierza już ustępować pola zimie (nie tylko kalendarzowa, o czym przekonuje nas aura). Wraz ze zmianą pory roku, nowe propozycje mają dla konsumentów firmy z sektora mody i urody. I dobrze, bo przecież przyda się nowy zestaw, który złagodzi efekt zimowych dni widoczny na naszych twarzach.
Stworzenie odpowiedniego menu jest dobrym pomysłem, niezależnie od tego, czy masz jakiekolwiek problemy z sercem, czy cieszysz się dobrym zdrowiem. Zdrowy styl życia zaczyna się od sposobu odżywiania się, dlaczego więc nie zacząć już dziś i opracować dietę, która wspiera układ sercowo-naczyniowy?
Długotrwała praca przed ekranem komputera, suche powietrze, wiatr, zanieczyszczenia - wszystko to może skutkować pogorszeniem wzroku. Jeżeli czujesz, że jakość Twojego widzenia obniżyła się, oczy są zaczerwienione i suche - poświęć chwilę swojego czasu i dowiedz się, jak poprawić kondycję wzroku.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca