Niedobór kwasu foliowego może przyśpieszyć rozwój demencji –informują naukowcy.
Receptury kosmetyków oparte są na sprawdzonych od wieków naturalnych ekstraktach roślinnych: z alg, aloesu, rumianku i cytryny. Ważnymi składnikami kosmetyków są również witaminy A, E i B5 zapewniające skórze młodość i piękny wygląd.
Już podczas II wojny światowej piloci brytyjskiego RAF -u odkryli, że spożywanie jagód borówki czernicy poprawiało widzenie w ciemności. Badania potwierdziły: wyciągi z tych jagód powiększają obszar widzenia, poprawiają ostrość obrazu, usuwają zmęczenie oczu. Poleca się je osobom z zaburzeniami widzenia o zmierzchu, a także pracującym przy komputerze czy w złych warunkach oświetleniowych oraz narażonym na pogorszenie wzroku związane z wiekiem.
Ryż jest jedną z najstarszych roślin uprawnych świata. W Chinach był regularnie uprawiany już ok. r. 5000 p.n.e. Ryż jest świetnym daniem dla wszystkich, którzy nie mają czasu codziennie przygotowywać posiłków.
Ziarna słonecznika są jak multiwitamina, bo dostarczają wielu cennych składników. Dzięki bardzo dużej zawartości fitesteroli, roślinnych sterydów obniżających poziom cholesterolu we krwi, chroniących przed chorobami serca i zapobiegających schorzeniom prostaty, ziarna te są sprzymierzeńcami naszego zdrowia.
Jak donoszą źródła naukowe, starsze osoby, u których zachodzi większe prawdopodobieństwo wystąpienia demencji nie osiągną większych korzyści z przyjmowania witaminy B w połączeniu z kwasem foliowym. Takie połączenie owych środków, jak się okazuje nie polepsza kognitywnych funkcji mózgu.
Picie kawy pomaga powstrzymać zaburzenia poznawcze przy migotaniu przedsionków