Nie minął jeszcze pierwszy kwartał nowego roku, a już możemy mówić o bardzo szybko rosnącej skali aktywności cyberprzestępców. Tymczasem użytkownicy komputerów zarówno w domu, jak i pracy często ułatwiają cyberprzestępcom zadanie. Dlatego warto zastosować się do kilku prostych porad.
Hakerzy żerują na naiwności internautów, infekują komputery tych, którzy próbują obejrzeć film z wypadku aktora. Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, ostrzega o fałszywych informacjach na temat śmierci Johnny'ego Deppa, które zostały wykorzystane przez hakerów do rozsiewania szkodliwego oprogramowania.
Od kilku tygodni niemal ze wszystkich mediów docierają do nas niepokojące informacje o wzroście zachorowań na grypę. Bez wątpienia, co roku, jesień to czas wzmożonego ruchu w aptekach i przychodniach lekarskich. Paradoksem jest fakt, że mimo imponującego postępu nauki i medycyny, wzrost zachorowań jest coraz większy. Niewątpliwie, szczęściarzy, którym udało się uniknąć zimowych infekcji jest niewielu. Mimo, iż każdy z nas wie, że lepiej jest zapobiegać powstaniu przeziębienia, niż później je leczyć, rzadko działamy zapobiegawczo. Pomocne okazuje się przebywanie w pomieszczeniach, gdzie powietrze jest odpowiednio nawilżone i oczyszczone.
Choroby wywoływane przez wirusy nie tylko łatwo się rozprzestrzeniają, ale bywają też bardzo niebezpieczne dla zdrowia.
Przestrzeganie podstawowych zasad higieny to najlepszy sposób ochrony przed chorobami zakaźnymi – donoszą naukowcy.
Domowa plantacja ziół stanowi nie tylko ozdobę i przyprawę znacząco wpływającą na smak potraw, rośliny te wykazują też właściwości zdrowotne i pochłaniają kuchenne zapachy. Jak twierdzą ogrodnicy, zimą można się pokusić o uprawę roślin przyprawowych, najlepiej rosną na kuchennym parapecie.
Płyny i mydła antybakteryjne to środki niszczące bytujące na naszej skórze bakterie. Niestety, preparaty te niszczą zarówno te dobre, pożyteczne bakterie, jak i złe, chorobotwórcze, tak więc powinniśmy używać ich z rozwagą.
Jesień i zima to ten czas w roku, kiedy najczęściej popadamy w depresję. Coraz krótsze dni, brak słonecznego światła, częste zmiany pogody, niskie temperatury – wszystko to silnie działa na nasze samopoczucie.
Jesień i zima to czas, kiedy stajemy się słabsi, często chorujemy. Istnieje jednak wiele sprawdzonych sposobów, aby także porach roku cieszyć się dobrym zdrowiem.
Przeziębienie jest zakażeniem górnych dróg oddechowych, czyli wirusowym zapalenie błony śluzowej gardła, nosa, krtani. Wywoływane jest przez ponad 200 wirusów, są to najczęściej: rinowirusy, koronawirusy i adenowirusy, nierzadko do zachorowania przyczyniają się wirusy pagrypy, tj. wirusy RS (respiratory syncytial virus). Proces chorobowy rozpoczyna się stopniowo dwa, trzy dni po zakażeniu wirusem.
Natura sama zapewnia nam elementy wzmacniające odporność na infekcje. Trzeba tylko wiedzieć, co wybrać. Jednym z tradycyjnych środków z apteczki babci jest czosnek.
Zespół naukowców z Ośrodka Terapii Fagowej, działającego przy Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN im. Ludwika Hirszfelda we Wrocławiu, jako jedyny na świecie stosuje eksperymentalną metodę leczenia trudnych zakażeń bakteryjnych za pomocą bakteriofagów. Artykuł o polskich uczonych ukazał się w czerwcowym numerze prestiżowego biomedycznego pisma "Nature Medicine" - poinformowała PAN.