Geometryczne wzory, pop-artowe printy i proste cięcia powracają w wiosennym wydaniu. Oszczędny styl i lekko ascetyczny kierunek to funkcjonalne i eleganckie rozwiązanie, które z pomocą ciekawych dodatków zamieni się w oryginalną stylizację na imprezę. W tym sezonie nasze ubrania łączymy jak klocki Lego, budując misterną wieżę z wyrazistych kształtów i ostrych wzorów.
Istnieje ściśle określona zależność pomiędzy warunkami zewnętrznymi a poziomem ciśnienia, które spada średnio o 0,14 punktu dla każdego stopnia temperatury zarejestrowanej w ciągu dnia.
Tegoroczna długa zima dala się niemal wszystkim we znaki. Ziąb, porwisty wiatr i ciągle zachmurzone niebo sprzyjały kiepskiemu samopoczuciu. Na szczęście, z faktu, że wiosna zawitała później niż wynikałoby to z kalendarza, są pewne korzyści. Odetchnąć z ulgą mogą alergicy.
Wreszcie przyszła wiosna a z nią długo wyczekiwana zmiana pogody. Wiosenna aura oznacza jednak dużą zmienność - deszcz na przemian ze słońcem i niska temperatura, po której przychodzi nawet upał. Wszystkie te czynniki mogą zaburzać zegar biologiczny powodując bezsenność. Dotyczy to nawet jednej na trzy osoby w Polsce.
Świat powoli budzi się z zimowego letargu. Jednak dla naszego organizmu przesilenie wiosenne to dość trudny okres, w którym musi się zmagać z niedoborami witamin, a co za tym idzie ze spowolnieniem procesów metabolicznych, wypadaniem włosów, kiepską kondycją skóry i ogólnym osłabieniem organizmu. Ponadto zimowe menu często przysparza nam kilku dodatkowych kilogramów - co jeszcze pogarsza nasz nastrój.
Moda w nadchodzącym sezonie nie waha się sięgać po radykalne środki wyrazu. Obok ascetycznych stylizacji total white look oraz silnie kontrastujących zestawień czerni i bieli, czerpie też z wyrazistych, żywych odcieni żółci, czerwieni czy błękitu. To wszystko sprawia, że w sezonie wiosenno-letnim będzie ciekawie.
Po miesiącach ocieplanych butów, wełnianych swetrów i puchowych kurtek trzeba wpuścić do szaf trochę powietrza. Przejrzysty, lekki jak obłok, transparentny trend ponownie zawita do wiosennych stylizacji.
Wiosna to czas zmian nie tylko w przyrodzie, ale też w naszym portfelu. Wydajemy więcej, bo rosną i zmieniają się nasze potrzeby. Musimy wymienić garderobę, częściej wychodzimy i inwestujemy w zajęcia ruchowe czy kulturalne. Do tego trzeba dodać wydatki w postaci remontu mieszkania czy przeglądu samochodu po zimie. Co zrobić, by uchronić portfel przed zapaścią? Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) zdradzą jak nie stracić kontroli na wydatkami i przygotować się finansowo do lata.
Wiosna już powoli wkracza do naszych ogrodów, pora więc zadbać o trawniki. Wcześniej jednak należy przygotować sprzęt, niezbędny do podstawowej pielęgnacji trawnika. Kosiarka jest podstawowym narzędziem pracy każdego ogrodnika. Dlatego ważne jest, aby zapewnić jej dobry stan techniczny. Czynność ta nie będzie wyzwaniem, jeśli skorzystamy z kilku porad.
Zmiana czasu w Polsce następuje dwa razy w roku: w ostatnią niedzielę marca - zmieniamy czas na letni, a w ostatnią niedzielę października - na zimowy. Manipulacje te podyktowane są głównie kosztami ekonomicznymi - oszczędność energii, niższe koszty pracy, lepsze przystosowanie człowieka do zmian zachodzących w środowisku. Czy mają wpływ na nasze samopoczucie, zachowania i czy zdajemy sobie z tego sprawę?
Wiosną natura budzi się do życia i dostosowuje do cieplejszej aury. Za zmianami w przyrodzie podąża nasz organizm, budząc się z zimowego letargu. Jednak często zamiast cieszyć się rosnącą temperaturą i coraz mocniejszymi promieniami słońca, to właśnie na przełomie marca i kwietnia jesteśmy zmęczeni, rozdrażnieni, senni i mamy problemy z koncentracją. Jak poradzić sobie z tymi objawami wiosennego przesilenia?
Zima potrafi postarzyć naszą skórę nawet o kilka lat, wysuszając ją, zmieniając koloryt i pogłębiając bruzdy. Czasem ratunkiem dla cery jest tylko intensywna kuracja z zastosowaniem silnie działających kosmetyków i różnych zabiegów dermatologicznych.
Zmienna, wczesnowiosenna, marcowa aura wystawia odporność organizmu na ciężką próbę. Łatwo wtedy o przeziębienia, infekcje i pogorszenie samopoczucia. Do przetrwania wiosennego przesilenia w zdrowiu należy wzmocnić organizm, dostarczając mu witamin i minerałów, a także odpowiednio go hartując.
Zimowo-wiosenne przesilenie to szereg drastycznych zmian w naszym środowisku: wzrost temperatury otoczenia, często gwałtowny, wydłużenie dnia ze wzrostem nasłonecznienia, zmiana czasu narzucająca zmianę rytmu dobowego, częste zmiany pogody, pojawienie się w powietrzu alergizujących pyłków kwitnących roślin i drzew, niedobór świeżych owoców i warzyw ograniczający dostępność witamin. Do tych zmian nasz organizm musi się przystosować w dość krótkim okresie czasu, pomimo że znajduje się w stanie po-zimowego kryzysu sił witalnych. Dlatego musimy pamiętać, aby dodać do tradycyjnych wiosennych porządków również te związane z naszym stylem życia.
Słońce, liście i kwiaty na drzewach oraz śpiew ptaków - tak coraz częściej wita nas kolejny wiosenny dzień. W takiej sytuacji można odnieść wrażenie, że natura oczekuje od nas uśmiechu i wulkanu energii. Tymczasem wiele osób ma problemy z koncentracją, sennością i zniechęceniem, cierpiąc na tzw. syndrom zmęczenia wiosennego.