Kiedy pod koniec i tuż po zimie pacjenci w aptece zaczynają narzekać na zmęczenie, osłabienie, senność i brak energii – wiadomo, że właśnie nadeszło... Przesilenie wiosenne, medycznie również nazywane zespołem wiosennego zmęczenia dotyczy wielu z nas. Przychodzi znienacka i może trwać nawet do kilku tygodni, ale na szczęście nie jest groźne. W zasadzie jest to sygnał, który wysyła nasz organizm, że sobie z czymś nie radzi, czegoś prawdopodobnie mu brakuje.
Nadeszła długo oczekiwana wiosna, która uważana jest za jedną z najbardziej energetycznych pór roku. Jest również mocno kojarzona z czasem, kiedy przeprowadzamy gruntowne porządki. Jak wynika z badań zrealizowanych na zlecenie Grupy Okazje, zdecydowana większość z nas, bo aż 86% sprząta swoje domy. Jakie dokładnie czynności wykonujemy, aby odświeżyć wnętrza? Czy inwestujemy w nowe dodatki, aby poczuć powiew wiosennej świeżości?
Dziś przypada początek astronomicznej wiosny. O 5:30 Słońce weszło w znak Barana, rozpoczynając równocześnie nową porę roku. O wiośnie przypomina Google, za pomocą specjalnej animacji.
Kolor czarny kojarzy się nam często ze smutkiem, żałobą i wyciszeniem. Również w ubraniach traktowany jest raczej jako "barwa ochronna" i na pewno nie kojarzy się z wiosną, zdominowaną w modzie przez pastele lub kolory jasne i zdecydowane. Ale czy da się nosić czerń wiosną, nie wzbudzając współczucia lub zdziwienia naszego otoczenia? Przekonajmy się.
Niekiedy wiosną czasami zaczyna brakować nam energii sił do życia. Pogorszenie samopoczucia w tym czasie nie musi jednak świadczyć o chorobie. Czasem pojawia siępo prostu zespół przykrych objawów pojawiający się po okresie jesienno-zimowym.
Dziś rano ma miejsce częściowe zaćmienie Słońca. Natomiast niedługo przed północą rozpocznie się astronomiczna wiosna. Wyjątkowość dzisiejszej daty dostrzegła największa światowa wyszukiwarka, która specjalnym doodle przypomina oba wydarzenia.
Okres zimowy to czas, w którym dostęp do świeżych warzyw oraz owoców jest utrudniony. Aby uniknąć niedoborów, witaminy i minerały warto zacząć uzupełniać już teraz. Dzięki temu można powitać wiosnę z nową energią.
Wiosną na nowo odkryj swoje piękno. Obudź promienną, rozświetloną skórę, błysk w oku i odśwież makijażem swój wygląd – bez względu na wiek. Oto kilka porad eksperta - wizażystki i założycielki autorskiej szkoły makijażu, Agnieszki Brody.
Niskie temperatury na zewnątrz, suche powietrze w środku – zima nie oszczędzała skóry. Przesuszona i szara potrzebuje silnego złuszczania i regeneracji – teraz jest na to najlepszy moment.
Lepiej późno niż wcale - można by powiedzieć, patrząc na datę tegorocznej Wielkanocy. A i tak za wcześnie... wzdychają ci, którzy zajmują się w domu przygotowaniem świąt. Czym dla nas, w roku 2014 są święta Zmartwychwstania Pańskiego? Czy w ogóle umiemy świętować?
Aura za oknem budzi obawy, że po raz kolejny mogą czekać nas białe święta Wielkanocne. Meteorolodzy jednak uspokajają - za kilkadziesiąt godzin czeka nas zmiana pogody i Wielkanoc powinna być bardziej wiosenna.
Zima nie jest łaskawa dla naszych włosów. Niskie temperatury, suche powietrze w pomieszczeniach, noszenie czapek, gorsze samopoczucie wynikające z mniejszej ilości światła słonecznego sprawiają, że włosy stają się łamliwe, pozbawione blasku, elektryzują się, wypadają. Marzec, kiedy wiosna puka do drzwi, to dobry moment by zadbać o poprawę kondycji włosów. Podpowiadamy, jak przywrócić im piękny, zdrowy wygląd.
Przyszła wiosna, a wraz z nadejściem ciepła pojawia się uczucie zawstydzenia u osób, które nieskutecznie walczą z nadwagą. Uczucie to może być skutecznym impulsem do walki o zmianę sylwetki, jednak często nie wystarcza na długo, zwłaszcza gdy jest wywoływane komentarzami z zewnątrz. Z tego powodu nalezy wypracować system, który pozwoli nam chudnąć skutecznie i systematycznie.
Wiosna jest porą roku, na którym w naszym klimacie oczekuje sie z największą niecierpliwością. Jednak święto wiosny jest obchodzone na całym świecie, pod wieloma nazwami. Choć mogłoby się zdawać, że wiosna w naszej szerokości geograficznej przychodzi od południowego-zachodu, to kalendarz mówi coś innego...
Wiosną należy przede wszystkim stymulować układ odpornościowy. Można to robić na różne sposoby. Na przykład przez suplementację witaminowo-mineralną, czyli przyjmowanie składników odżywczych w spożywanym pokarmie. Możemy też sięgać po preparaty roślinne, np. preparaty jeżówki, które są najbardziej znanymi środkami immunomodulującymi. Możemy też profilaktycznie sięgać po probiotyki - mówi prof. dr hab. n. farm. Anna Malm, kierownik Katedry i Zakładu Mikrobiologii Farmaceutycznej z Pracownią Diagnostyki Mikrobiologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.