Paul McCartney, współzałożyciel legendarnej grupy The Beatles, przeszedł zabieg angioplastyki w prywatnej klinice w Londynie.
Trasa koncertowa the Police mająca się odbyć w czerwcu 2008 roku została poszerzona o występ w Polsce. Ta legendarna grupa rockowa wystąpi 26 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Wielka Brytania przed II wojną światową była krajem, w którym państwo raczej nie interweniowało w życie swoich obywateli. Działało tu wiele organizacji charytatywnych, ale w zasadzie nie realizowano państwowych programów socjalnych. Po wojnie sytuacja się zmieniła: głównym założeniem państwa stała się pomoc społeczna, świadczona jednak w formie wyselekcjonowanej. Po 1979 r. rozpoczął się proces prywatyzacji pomocy instytucjonalnej, a ciężar pomocy środowiskowej zaczęto przenosić na rodzinę i organizacje pozarządowe.
W piątek, 1 września w kaplicy gwardii królewskiej w pobliżu Pałacu Buckingham odprawione zostanie nabożeństwo żałobne w intencji księżnej Diany. Uroczystości te mają związek z dziesiątą rocznicą śmierci księżnej Walii.
Obecnie nazywa się Camilla Rosemary Mountbatten-Windsor i jest księżną Kornwalii, ale cały świat poznał ją pod nazwiskiem z pierwszego małżeństwa - Camilla Parker Bowles. Zyskała popularność z powodu okoliczności, która zarówno ona, jak i rodzina królewska wolałaby zachować w tajemnicy, a mianowicie poprzez romans z księciem Walii, następcą tronu brytyjskiego- Karolem.
Naukowcy z University College London alarmują, że prawie 2/3 Brytyjskich seniorów powyżej 65- roku życia cierpi z powodu nadciśnienia, 25% ma znaczną nadwagę, a ponad 20% depresję.
Coraz więcej brytyjskich seniorów korzysta z dobrodziejstw Internetu, zgodnie z przewidywaniami, liczba ich będzie się dalej powiększać. Obecnie ponad 35% Brytyjczyków w wieku powyżej 55 lat posługuje się najnowszymi technologiami. Bardzo często wnuki wprowadzają dziadków w tajniki surfowania w sieci.
Brytyjska telewizja publiczna BBC wyda 1,14 mld dolarów na cyfrowe telewizory dla brytyjskich emerytów i osób niepełnosprawnych. Stacja tłumaczy, że każdy powinien mieć możliwość oglądania programów w dobrej jakości, wspomniana grupa telewidzów zaś dużo czasu spędza przed ekranem TV.
Według ankiet przeprowadzonych dla Saga Magazine większość obywateli brytyjskich powyżej 50 roku życia nie chce, aby Gordon Brown, kanclerz skarbu Wielkiej Brytanii, został automatycznie nowym premierem.
Brytyjscy emeryci częściej przeglądają strony internetowe niż zajmują się ogrodem czy majsterkowaniem. Coraz więcej czasu spędzają przed komputerem, chętnie poznają informatyczne nowinki.
Brytyjski rząd został oskarżony o „szokującą hipokryzję” w kwestii ageizmu, po tym, jak ogłoszono, że tysiące urzędników państwowych będzie zmuszonych do porzucenia pracy wbrew ich woli. Przedstawiciele organizacji Age Concern stwierdzili, że ministerstwa będą wymagać od pracowników w przepisowym wieku odejścia na emeryturę, podczas gdy firmy były nakłaniane do umożliwienia pracownikom pozostania w pracy tak długo, jak sami zechcą.
O tym co starsi i młodsi członkowie społeczeństwa mogą dać sobie nawzajem mówiła brytyjska królowa Elżbieta II podczas tradycyjnego przemówienia do poddanych wygłaszanego w mediach od 1956 roku. Królowa, która w ubiegłym roku skończyła 80 lat podkreślała wagę związków międzypokoleniowych dla prawidłowego rozwoju ludzi i całych społęczności.
Przywódca brytyjskich konserwatystów David Cameron podczas poniedziałkowego mityngu organizacji dobroczynnej "Age Concern", zarzucił Blairowi prowadzenie polityki dyskryminującej ludzi starszych. Forsowanej przez premiera koncepcji "młodej Brytanii" lider torysów przeciwstawił wizję "dojrzałego kraju, który swoje najlepsze lata ma jeszcze przed sobą".
Jak wynika z ankiety, starsi mieszkańcy Wielkiej Brytanii żałują, że nie uprawiają seksu częściej, natomiast osoby w wieku 20-29 lat chciałyby wcześniej mieć na własność jakieś lokum.
W trosce o seniora i z myślą o tym, aby zapewnić mu jak najlepsze warunki i traktowanie z godnością w Wielkiej Brytanii powstała inicjatywa The Dignity In Care.