Niektóre przekonania są tak silne, że bez względu na bezdyskusyjne dowody, że nie są prawdą, pozostają niezachwiane. Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego i Uniwerystetu Rochester postanowili sprawdzić, dlaczego ludzie wierzę w coś, co nie jest uzasadnione.
Pani Maria Romanek, emerytowana nauczycielka języka polskiego jest drugą osobą w historii polskich "Milionerów", która odpowiedziała prawidłowo na wszystkie pytania i wygrała milion złotych.
Dzisiejsi seniorzy wiodą bardzo aktywne życie. Czerpią z niego pełnymi garściami. Są optymistami pozytywnie nastawionymi do świata. Chcą się uczyć, poznawać, rozwijać. Doskonałym miejscem do realizowania tego typu aktywności jest Centrum Nauki Kopernik, z bogatą ofertą wydarzeń: wystaw, wykładów, warsztatów i innych atrakcji.
Polska znalazła się na dość wysokiej, 27. pozycji w rankingu krajów najbardziej rozwiniętych społecznie. Wyprzedzamy m.in. Włochy, Łotwę i Koreę Południową. Bezkonkurencyjna na tle 132 przebadanych państw okazała się Nowa Zelandia - wynika z badania przygotowanego przez organizację Social Progress Imperative.
We współczesnym świecie seniorki - babcie są grupą, która ma szczególnie mały wpływ na system wartości i wiedzy przekazywanej dzisiejszym młodym pokoleniom. Rola babci jest zatem bagatelizowana, a jej oparta na długim doświadczeniu, niezwykle wartościowa wiedza nie ma szans dotarcia do młodych osób.
Według badań przeprowadzonych przez Ipsos, aż 47% Polaków pragnie podnosić swoje kwalifikacje, poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności – „aż”, ponieważ osiem lat temu odsetek ten wynosił 31%.
W życiu każdego człowieka zdarzają się sytuacje wymagające czy to podniesienia kwalifikacji zawodowych, czy po prostu zdobycia nowych umiejętności. Już w szkole podkreśla się znaczenie edukacji w późniejszym osiągnięciu sukcesu zawodowego. Będąc aktywnym zawodowo warto uczestniczyć w szkoleniach, czytać fachową literaturę. Równie często dokształcamy się dla własnej satysfakcji.