Helen Mirren wierzy w istnienie wróżek. 65-letnia aktorka uważa się za bardzo uduchowioną osobę, choć nie wierzy w Boga.
Pierwszy zbiór rekolekcji głoszonych przez ks. Józefa Tischnera. W książce znalazły się rekolekcje z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, w których Tischner zastanawiał się, czym jest autentyczna wiara; rekolekcje ze stanu wojennego, skierowane do ludzi przepełnionych goryczą, lękiem i gniewem; wreszcie - rekolekcje z czasu, kiedy wolność wydawała się wielu Polakom „darem nieszczęsnym”. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak użytkownicy Kosciol.pl mogą wziąć udział w tych rekolekcjach, za pomocą nagrań audio.
W zależności od osobowości gniew ogrania ludzi rzadko lub jest ich częstym towarzyszem. Kiedy jednak złość ukierunkowuje się na określoną osobę, istnieje szansa na konstruktywną rozmowę, Tymczasem okazuje się, że najczęściej gniewamy się na Boga...
Wyniki międzynarodowego badania przeprowadzonego w dwudziestu krajach (w Polsce przez CBOS) pokazują, że istnieją bardzo duże różnice w postrzeganiu roli państwa w ochronie uczuć religijnych obywateli i prawa do wolności słowa, w tym publicznego krytykowania religii.
Większość ludzi wierzy, że u kresu ziemskiej wędrówki czeka na nas niebo. Przewaga takiej wiary jest wyraźna aż w 16 z 17 krajów, gdzie korzystając ze swoich redakcji w różnych zakątkach świata sondaż przeprowadził miesięcznik „Reader's Digest".
Fundacja Świętego Mikołaja wspólnie z Fundacją Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia" rozpoczęła ogólnopolską multimedialną kampanię społeczną promującą Dziewiąty Dzień Papieski. Celem akcji jest rozpowszechnianie myśli Jana Pawła II oraz zbiórka pieniędzy na rzecz programu stypendialnego dla ubogiej i zdolnej młodzieży z terenów wiejskich.
Jak wynika z najnowszych badań CBOS, główny wskaźnik religijności Polaków od dwudziestu lat pozostaje na wysokim poziomie. W różnych okresach tego przedziału czasowego wiarę w Boga deklarowało od 93 do 97% respondentów.
58% Polaków wierzy w przesady, wynika z badania przeprowadzonego przez OBOP. Bardziej zabobonne są kobiety, 65% pań wierzy, że jakieś zdarzenia lub przedmioty mogą sprowadzić szczęście lub pecha, podczas gdy 51% panów podziela tę opinię. Do najbardziej przesądnych należą też pięćdziesięciolatkowie, ale już starsi seniorzy są bardzo sceptyczni.
Pod tym prowokacyjnym tytułem kryje się książka będąca zapisem pogodnej, choć przecież całkiem poważnej, rozmowy o jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka – jego śmierci.Z o. Joachimem Badenim rozmawia Alina Petrowa-Wasilewicz.
Z badań przeprowadzonych przez Centrum Myśli Jana Pawła II wynika, że 94 procent Polaków uważa papieża za autorytet moralny. Drugi kwietnia, rocznicę jego śmierci, ponad połowa rodaków uważa za najważniejszą datę w historii.
Z najnowszych badania Eurobarometru - badania przeprowadzonego w końcu ubiegłego roku na zlecenie Komisji Europejskiej wśród mieszkańców wszystkich państw Unii Europejskiej wynika, że Polska jest na drugim miejscu pod względem religijności. Bardziej religijni od Polaków są Maltańczycy - pisze "Super Express".
Wiara w Boga może pomóc w rekonwalescencji po przebytych zabiegach i operacjach – twierdzą naukowcy, opierając się na przeprowadzonych ostatnio badaniach. W oświadczeniu wydanym przez prowadzącą badania Amy L. Ai z University of Washington w Seattle, że wyniki badań dają jasno do zrozumienia, że lekarze powinni przywiązywać większą uwagę do ważnego czynnika, jakim jest wiara. Powinni wykorzystywać ją jako pomoc w inspirowaniu i motywowaniu pacjentów.
W najbliższą sobotę, 2 września na polach lednickich koło Gniezna odbędzie się trzecie ogólnopolskie spotkanie dla seniorów.
Czy stopień religijności człowieka może być lekarstwem nie tylko dla duszy, ale i dla ciała? Problem ten stał się ostatnio przedmiotem badań amerykańskich naukowców, którzy postanowili sprawdzić, czy religia i duchowość może mieć wpływ na ciśnienie krwi.
Wiele wskazuje na to, że wiara potrafi leczyć. Są na to dziesiątki przykładów począwszy od wielu mniej lub bardziej udokumentowanych cudów po przypadki obserwowane przez lekarzy i naukowców. Co dzieje się wewnątrz naszych mózgów, gdy w coś wierzymy? Co powoduje zmiany w naszych ciałach czyli: Jakie są biologiczne podstawy wiary?