Billy Graham, słynny amerykański ewangelista, zmarł w wieku 99 lat w swoim domu w Montreat w Karolinie Płnocnej - informuje Washington Post.
"Święto Zmarłych" - ta fraza przewija się w wypowiedziach dziennikarzy, w potocznych rozmowach a nawet... w reklamach zniczy. Tymczasem takiego święta nie ma w kalendarzu. Nie obchodzimy go ani 1 ani 2 listopada.
94-letni Hugh Nees i jego 92-letnia żona Joan, przeżyli razem 67 lat. Zmarli niemal w tym samym czasie, w odstępie około dwóch godzin.
Większość, bo aż ośmiu na dziesięciu Polaków twierdzi, że katolicy w życiu publicznym mają prawo wyrażać swoje poglądy wynikające z przynależności religijnej, przy czym więcej niż jedna piąta sądzi, że jest to nie tylko prawo, ale też powinność katolika - wynika z sondazu CBOS. Przekonanie, że katolicy w życiu publicznym mają prawo wyrażać swoje poglądy wynikające z przynależności religijnej, dominuje we wszystkich grupach społecznych czy demograficznych.
Niezachwianą wiarę w Boga deklaruje trzy piąte Polaków - wynika z sondażu zrealizowanego przez CBOS. Wątpliwości w tym względzie miewa nieco ponad jedna czwarta ankietowanych, a co dwudziesty przyznaje, że tylko czasami wydaje mu się, iż wierzy w Boga. Niewiarę w osobowego Boga, ale przekonanie o istnieniu pewnego rodzaju siły wyższej deklaruje 5 proc. ankietowanych, a 4 proc. nie potrafi ocenić, czy Bóg istnieje i nie wierzy że można to sprawdzić. Zupełny brak wiary w Boga wyraża trzech na stu badanych.
W poszukiwaniu szczęścia Polacy zwracają się ku rodzinie. Mniejsze (choć też spore) znaczenie ma dla nich wiara i praca zawodowa - wynika z najnowszego globalnego sondażu przeprowadzonego przez „Reader’s Digest”. W badaniu zapytano czytelników z różnych krajów, co jest najważniejszym czynnikiem zapewniającym szczęście: więzi międzyludzkie, rodzina, wiara czy praca.
Astronomowie zapowiadają, że 15 kwietnia rozpocznie się cykl zaćmień Księżyca. Podczas nich nasz satelita zyska głęboko czerwoną barwę. Bibliści wskazują, że są to opisane w Piśmie Świętym zjawisko zwiastujące apokalipsę.
- Dobrze jest pomyśleć o wielu starszych ludziach, którzy przebywają w domach opieki, a także o wielu opuszczonych - powiedział papież Franciszek we wczorajszej homilii podczas porannej Mszy św. w kaplicy Domu św. Marty w Watykanie.
Billy Graham, słynny amerykański ewangelista, skończył 95 lat.
Francuska rządowa organizacja Miviludes (Mission interministérielle de vigilance et de lutte contre les dérives sectaires) przygotowała raport, z którego wynika, że osoby starsze są szczególnie narażone na manipulacje sekt.
„Możesz przeprowadzić się na koniec świata, ale zabierzesz ze sobą tego kogoś, kim jesteś. Odległość nie rozwiązuje problemu”
22 września 2012 roku w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej we Wrocławiu odbędzie się debata "Księga rodzaju a teoria ewolucji". Dyskusja na temat kreacjonizmu i teistycznego (czyli zakładającego istnienie Boga) ewolucjonizmu stanowi część Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
„Panie, nie zsyłaj na nas więcej niż możemy znieść" - tak modliła się prababka Edyty. „Tante Edyto, ledwie cię znaliśmy, kim naprawdę jesteś? Mieszanką teologii i fenomenologii? Żydowskich przodków i kapłańskich mentorów?" Na to pytanie próbuje odpowiedzieć siostrzenica Edyty Stein jednocześnie wspominając całą rodzinę i ich życie w przedwojennym Wrocławiu.
Wiara w Boga jest najwyższa wśród osób starszych i wzrasta wraz z wiekiem, być może z powodu ich większej świadomości bliskości śmierci, mówią uczeni z University of Chicago.
Często słyszymy powiedzenia „widocznie tak miało być", "taki los", a jednak na świecie wiara w przeznaczenie nie jest zbyt powszechna - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Riders Digest w 23 krajach. Polacy - inaczej niż inni badani - w większości nie wierzą, że są kowalami swojego losu.