Jakie są obawy osób po czterdziestce? Ciągle myślą o miłości, koncentrują się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu fizycznym, czy martwią się problemami finansowymi? Odpowiedź uzyskała grupa brytyjskich badaczy.
Kyle Jones ma 31 lat i od pięciu lat spotyka się z 91-letnią Marjorie McCool. Para jest na tyle oryginalna, że ich historię postanowiła opisać gazeta Daily Mail.
Gwatemalska kobieta w listopadzie tego roku ma skończyć 121 lat. Jeśli te dane zostaną potwierdzone, zyska miano najstarszej żyjącej osoby na świecie.
Dowód osobisty Filomeny Taipe Mendozy zawiera datę urodzenia: 20 grudnia 1897. Kobieta więc liczy sobie 116 lat i w takim razie jest najstarszą żyjącą osobą na świcie. O trzy miesiące młodsza od niej jest dzierżąca dotychczas tytuł najbardziej sędziwej Japonka Misao Okawa.
42-letnia Włoszka wraz ze swoim partnerem opracowała niesłychany plan na wzbogacenie się - spotykała się ze starszymi mężczyznami, narkotyzowała ich i okradała.
Samotność to plaga współczesności - cierpią na nią osoby różnej płci i w różnym wieku, bo nowe technologie często zastępują codzienne interakcje między ludźmi. Problem ten szczególnie powszechny jest wśród dojrzałych i starszych, a to dlatego, że w ich przypadku latorośle już opuściły rodzinny dom, a oni sami nierzadko doświadczają wdowieństwa lub przeżyli rozwód, zaś zakończona aktywność zawodowa wiąże się ze zmniejszeniem kręgu znajomych. Nie trzeba być jednak skazanym na samotność...
Sędziwa para amerykańska po osiemnastu latach narzeczeństwa wzięła ślub. Pani młoda ma 95 lat, jej świeżo poślubiony małżonek zaś - 98 lat.
Państwo James i Marjorie Landis byli prawdziwymi bratnimi duszami, stanowili nierozłączną parę za życia i nawet śmierć nie mogła ich rozłączyć - zmarli tego samego dnia. Mieszkająca w Pensylwanii para była małżeństwem przez przez 65 lat. Zmarli w odstępie 1,5 godziny.
Podążając za zwyczajem zapoczątkowanym w 1963 roku przez Johna F. Kennedy'ego Barack Obama ogłosił maj Miesiącem Starszych Amerykanów 2011 (Older Americans Month 2011). Inicjatywa ma na celu wyrażenie wdzięczności dla seniorów i wsparcia ich oraz pokazanie sposobów na wzbogacanie i wzmocnienie amerykańskiego społeczeństwa.
Osoby pozostające w małżeństwie żyją dziś dłużej niż kilkanaście lat temu, podczas gdy owdowiali są bardziej narażeni na przedwczesną śmierć, wynika z badań socjologów z Michigan State University. Największe ryzyko szybszego zgonu zanotowano w przypadku owdowiałych kobiet.
Wiadomo, że zmniejszenie aktywności fizycznej pań związane jest z małżeństwem i urodzeniem dzieci - w przypadku młodych kobiet, z pogorszeniem stanu zdrowia zaś - w przypadku kobiet dojrzałych. Okazuje się jednak, że najczęściej to panie w średnim wieku i wdowy zwiększają ilość czasu poświęcanego na ćwiczenia. Przynajmniej w Australii.
Osoby, które były szczęśliwe w związku, mają się lepiej nawet po śmierci współmałżonka, są mniej narażone na depresję.