Frekwencja w referendum dotyczacym odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz wynosi 27,2 procent - wskazują wyniki sondażowe TNS Polska, podane tuż po zakończeniu ciszy wyborczej.
W siedzibie Teatru Kwadrat w Warszawie ogłoszono dziś nominacje do Feliksów Warszawskich – nagród przyznawanych za dokonania artystyczne w środowisku teatrów stołecznych. Jury przedstawiło artystów, z których zdobywcy nagród zostaną wyłonieni w sześciu kategoriach. Zwycięzców za mijający sezon teatralny poznamy 28 października.
Chociaż sezon rowerowy dobiega już powoli końca, wiele osób nie chce rezygnować z jazdy swoim jednośladem. Korzyści płynące z poruszania się po naszych drogach rowerem można by mnożyć. W Polsce z każdym rokiem przybywa ścieżek rowerowych. W których miastach rowerzyści mają do dyspozycji największą siatkę przeznaczonych dla nich dróg?
Najpopularniejsze polskie seriale gromadzą przed telewizorami kilka milionów widzów. Dla polskich miast to świetna okazja na promocję – przyciągnięcie turystów i inwestorów. Które seriale emitowane w telewizji w okresie od stycznia do czerwca tego roku miały największą wartość medialną dla miast sprawdził „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.
Mieszkańcy Warszawy widzą przyszłość czytelnictwa w rozwoju e-booków. Czy warszawiacy czytają? CO czytaja i w jaki sposób? Na te pytania odpowiada raport stworzony na podstawie ulicznej sondy.
Trwa XXIII Festiwal Mozartowski w Warszawie, organizowany przez Warszawską Operę Kameralną. W ramach trwającego od 20 czerwca o 21 lipca 2013 roku. festiwalu odbędzie się blisko 40 spektakli i koncertów w najbardziej prestiżowych miejscach w Warszawie: na Zamku Królewskim, w Kościele Seminaryjnym, Kościele św. Krzyża, Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich, Pałacu w Wilanowie (Trakt Królewski) oraz w Teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej.
Wspaniały piknik dla warszawskich seniorów już 25 czerwca w Parku Skaryszewskim. Wśród zieleni, pod chmurką, będzie można pogawędzić, zatańczyć i wziąć udział w konkursach. Główną wygraną jest aparat fotograficzny. Do tańca rówieśnikom zagra didżejka Wika Szmyt.
Getta warszawskiego nie ma. Możemy wprawdzie dostrzec okruchy jego murów czy fragmenty bruku ulicznego, ale w swej istocie ta część miasta, warszawska dzielnica zamknięta, jest przed nami zakryta: ziemią, asfaltem, fundamentami nowych domów i niepamięcią. Jedynym obszarem, gdzie można jeszcze odnaleźć mieszkańców getta wraz z ich domami i ulicami, z ich życiem, cierpieniem i śmiercią, jest miejsce w naszej pamięci.
Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na nowy cykl warsztatów artystycznych dla seniorów. Inspirujące Spotkania to cykl 12 warsztatów artystycznych skierowany do grupy seniorów aktywnie uczestniczących w programach edukacyjnych realizowanych przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.
To Rok Chopinowski, a nie Euro 2012, był wydarzeniem, które przyciągnęło do stolicy największą liczbę turystów - wynika z danych Warszawskiej Informacji Turystycznej. Rok Chopinowski przyciągał jednak szeroką rzeszę turystów przez cały rok, a Euro było atrakcyjne tylko dla pewnej grupy ludzi i w krótkim okresie czasu.
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej były świetną okazją, by pokazać się z najlepszej strony oraz zmienić postrzeganie Polski i jej mieszkańców. Odwiedziło nas blisko 600 tys. kibiców. Zdecydowana większość z nich wyjechała zachwycona otwartością, życzliwością i gościnnością gospodarzy Euro. Nas kraj zyskał wielu zagranicznych ambasadorów.
Jakim rozrywkom oddawali się mieszkańcy przedwojennej Warszawy? Zabawy przedwojennych mieszkańców stolicy będziemy mogli poznać dzięki wystawie "Umówiłem się z nią na dziewiątą… czyli o rozrywkach przedwojennej Warszawy". Zobaczyć ją będzie już od jutrzejszego popołudnia w Warszawie, w galerii plenerowej usytuowanej między murami obronnymi Starego Miasta przy placu Zamkowym, w Międzymurzu im. Piotra Biegańskiego.
19 kwietnia mija 69 lat od wybuchu powstania w warszawski getcie. Niewielka liczba słabo uzbrojonych żydowskich bojowników stawiła wówczas zbrojny opór niemieckim żołnierzom przeprowadzającym akcję likwidacji getta. Główne uroczystości rocznicowe odbyły się przed Kopcem Anielewicza przy ulicy Miłej.
Za niespełna miesiąc, 17 maja 2012 roku, rozpocznie się Jubileusz 150-lecia Muzeum Narodowego w Warszawie. Obecnie Muzeum przechodzi zmiany, w wyniku których stanie się nowoczesnym obiektem z bogatą tradycją, otwartym architektonicznie i programowo. Celem przeobrażeń jest podkreślenie obecności placówki na kulturalnej mapie Polski i Europy, uczynienie z niego atrakcyjnego miejsca do spędzenia czasu wolnego – zarówno dla osób indywidualnych, jak i rodzin z dziećmi.
Widowisko Misterium Męki Pańskiej będzie w tym roku pokazywane w Warszawie i w Poznaniu. Przedsięwzięcie jest przygotowywane z ogromnym rozmachem, i w założeniach organizatorów ma stanowić duchowe, kulturalne i artystyczne przygotowanie do świąt Wielkiej Nocy.