12 maja rozpoczęła się kampania stołecznego ratusza - „Miejska Strefa NIEpalenia”. Kilkanaście przystanków komunikacji miejskiej oraz stacja metra Plac Wilsona na kilka dni zamieniło się w „zieloną strefę”.
Powstanie w getcie warszawskim wybuchło 19 kwietnia 1943 roku, gdy ku końcowi chyliła się jego likwidacja przez Niemców. Choć z góry skazane na niepowodzenie, miało stanowić akt buntu wobec niesprawiedliwości i bestialstwa oprawców. Tegoroczne obchody rocznicowe będą obejmowały liczne uroczystości.
We wrześniu 2005 r. upłynęło 25 lat od wpisania Starego Miasta w Warszawie na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków zorganizowało konferencję naukową poświęconą tej rocznicy, a w ślad za nią ogłosiło otwarty konkurs na edukacyjną grę planszową na temat zabytków i dziedzictwa kulturalnego Warszawy. Zwyciężyła gra autorstwa Karoliny Gaworskiej-Węgrzyn i Michała Węgrzyna, wówczas jeszcze studentów architektury, zatytułowana „Zakochany w Warszawie”. To hasło promuje stolicę.
Kampania społeczna Lokal Bez Papierosa ma na celu propagowanie miejsc wolnych od dymu nikotynowego oraz promowanie poszanowania praw osób niepalących. W ramach współpracy lokali, które, dbając o zdrowie swych klientów, wprowadzą zakaz palenia lub wydzielą zamknięte strefy dla palaczy, akcja ma na celu stworzenie sieci Lokali Bez Papierosa.
Mieszkańcy Warszawy już wkrótce będą mogli powszechnie korzystać z darmowego, bezprzewodowego dostępu do Internetu. Białołęka i Bemowo już teraz udostępniają sygnał swoim mieszkańcom, kolejne dzielnice także zapowiadają bezprzewodową rewolucję.
Fundacja MaMa zaprasza na pierwszą odsłonę projektu edukacyjno-kulturalnego „Warszawa Kobiet”. Najbliższy spacer „Od kościoła do Pałacu. Centrum miasta” odbędzie się w sobotę, 16 czerwca.
W Poznaniu pokazywane są zdjęcia z konkursu World Press Photo. W tym roku odbyła się jego 50- ta edycja, nadesłano prace 4460 fotoreporterów ze 124 krajów. Ogółem było ponad 78 tysięcy zdjęć, jury nagrodziło prawie 200 w dziesięciu kategoriach (zdjęcie roku, zdarzenia, ludzie w zdarzeniach, sportowe sytuacje, ludzie sportu, życie codzienne, portrety, sztuka, przyroda oraz wyróżnienie jury młodzieżowego).
W Muzeum Niepodległości w Warszawie czynna jest wystawa fotograficzna prezentująca wszystko zrodziło pomysł powstania wystawy „Gdzie mój dom, gdzie moje miasto”, która pokazałaby Warszawę widzianą oczami człowieka pamiętającego tętniącą życiem stolicę i konfrontującego ten obraz z tym co zastał widząc ją po wojnie.
Dziewięć specjalistycznych oddziałów z trzystoma łóżkami, 22 tys. metrów kwadratowych powierzchni, sześć kondygnacji, pogotowie ratunkowe, lądowisko dla helikopterów, nowoczesna infrastruktura – w ciągu trzech lat ma zostać wybudowany w Warszawie Szpital Południowy dla pacjentów z Ursynowa, Wilanowa i Mokotowa. Będzie się mieścił przy Centrum Onkologii.
Marian Podkowiński jeden z najstarszych polskich dziennikarzy, uczestnik wielu najważniejszych wydarzeń polskiej XX wiecznej historii, zmarł w warszawskim szpitalu w wieku 97 lat.
Z badań przeprowadzonych przez firmę Acxiom Polka na temat mieszkanek stolicy wynika, że upada mit o warszawiance, która jest młodą, świetnie zarabiającą oraz wykształconą kobietą. Aż jedna trzecia mieszkanek stolicy skończyła już 60 rok życia i ma średnie wykształcenie. Choć zarabiają sporo, nie mogą jednak pozwolić sobie na oszczędzanie - czytamy w "Życiu Warszawy".