7 września rusza drugi etap trwającej od stycznia kampanii informacyjnej dotyczącej obniżek czynszu. Jest ona skierowana do mieszkańców Warszawy, a jej autorem jest Urząd Miasta.
3 tysiące - tyle budynków w Warszawie jest jeszcze pokrytych szkodliwym dla środowiska i zdrowia ludzi azbestem. Inspektorzy pracujący na zlecenie miejskiego Biura Ochrony Środowiska ruszyli w miasto, aby odwiedzić właścicieli takich budynków.
Prezydent Warszawy zaprasza mieszkańców na piknik rodzinny z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920r. Impreza upamiętniająca Cud nad Wisłą odbędzie się 15 sierpnia w godz. 12.00 - 18.00 w Ogrodzie Saskim.
W sobotę, 8 sierpnia, na Warszawę spadnie... deszcz wierszy. Będzie on częścią projektu artystycznego chilijskiej fundacji CasaGrande, w ramach którego zbombardowane kiedyś miasta zostają zbombardowane ponownie, ale tym razem poezją.
73% Polaków wskazuje Warszawę jako miasto, w którym łatwo o rozwój zawodowy - wynika z raportu firmy doradczej On Board PR opracowanego na podstawie badań PBS DGA. Badanie objęło percepcję 10 największych miast jako miejsca pracy, zamieszkania i wyjazdów turystycznych.
Czytelnicy magazynu „Machina" i internauci wybrali Syrenkę Warszawską 2008. Została nią 56 - letnia Monika Olejnik. W wywiadzie udzielonym „Machinie" dziennikarka zastanawiała się, czy koledzy nie uznają, że już zupełnie zwariowała...
W perspektywie kilku lat na warszawskiej Woli ma powstać wiele nowoczesnych budynków, więc władze miasta - aby zrównoważyć futurystyczny wygląd dzielnicy - w swoich planach odwołują się także do dawnej zabudowy. W planach jest m.in. wskrzeszenie dawnych symboli dzielnicy.
W przyszłym roku w centrum Warszawy stanie pomnik nowej Syrenki. W związku z tym magazyn „Machina” już po raz drugi ogłosił plebiscyt, w którym jego czytelnicy mogą oddawać głosy i zgłaszać własne kandydatury na nowy „symbol stolicy”.
W piątek w Salach Redutowych Teatru Wielkiego odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Literackich Miasta Stołecznego Warszawy. Nagroda ta jest kontynuacją tradycji wyróżnienia o tej samej nazwie, przyznawanego w latach 1926 - 38. W tym roku wręczono ją po raz pierwszy po siedemdziesięcioletniej przerwie.
W lipcu Teatr Polonia wystawi w Warszawie dwa spektakle: "Lament na Placu Konstytucji", widowisko składające się z trzech monologów kobiet z różnych pokoleń: córki, matki i babki oraz dramat autorstwa Esther Vilar – „Starość jest piękna”, który stanowi protest przeciw kultowi młodości.
12 maja rozpoczęła się kampania stołecznego ratusza - „Miejska Strefa NIEpalenia”. Kilkanaście przystanków komunikacji miejskiej oraz stacja metra Plac Wilsona na kilka dni zamieniło się w „zieloną strefę”.
Powstanie w getcie warszawskim wybuchło 19 kwietnia 1943 roku, gdy ku końcowi chyliła się jego likwidacja przez Niemców. Choć z góry skazane na niepowodzenie, miało stanowić akt buntu wobec niesprawiedliwości i bestialstwa oprawców. Tegoroczne obchody rocznicowe będą obejmowały liczne uroczystości.
We wrześniu 2005 r. upłynęło 25 lat od wpisania Starego Miasta w Warszawie na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków zorganizowało konferencję naukową poświęconą tej rocznicy, a w ślad za nią ogłosiło otwarty konkurs na edukacyjną grę planszową na temat zabytków i dziedzictwa kulturalnego Warszawy. Zwyciężyła gra autorstwa Karoliny Gaworskiej-Węgrzyn i Michała Węgrzyna, wówczas jeszcze studentów architektury, zatytułowana „Zakochany w Warszawie”. To hasło promuje stolicę.
Kampania społeczna Lokal Bez Papierosa ma na celu propagowanie miejsc wolnych od dymu nikotynowego oraz promowanie poszanowania praw osób niepalących. W ramach współpracy lokali, które, dbając o zdrowie swych klientów, wprowadzą zakaz palenia lub wydzielą zamknięte strefy dla palaczy, akcja ma na celu stworzenie sieci Lokali Bez Papierosa.
Mieszkańcy Warszawy już wkrótce będą mogli powszechnie korzystać z darmowego, bezprzewodowego dostępu do Internetu. Białołęka i Bemowo już teraz udostępniają sygnał swoim mieszkańcom, kolejne dzielnice także zapowiadają bezprzewodową rewolucję.