Plac Grzybowski i jego okolica pod koniec wakacji, jak co roku zamieni się w barwny, multikulturowy świat, pobrzmiewający wspaniałą muzyką i zapomnianym już językiem. Zagrają i zaśpiewają gwiazdy polskiej oraz międzynarodowej sceny muzycznej. Czekają na nas wyczekiwane premiery i innowacyjne projekty artystów korzystających z historii i tradycyjnej, polsko-żydowskiej kultury.
Pierwszego dnia Festiwalu Singera Fundacja Shalom wraz z Cafe Kulturalna oraz barStudio zapraszają na spektakl w reżyserii Anny Smolar „Aktorzy żydowscy”. Po raz drugi w czasie festiwalu sztuka ta zostanie zaprezentowana jako impreza towarzysząca na Scenie na piętrze Teatru Żydowskiego, w miejscu premiery spektaklu. Sztuka ta została ogłoszona przez kilku krytyków jednym z najciekawszych wydarzeń teatralnych sezonu.
W najbliższą sobotę, 22 sierpnia 2015 r., na Placu Defilad rozpocznie się Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Około 200 wydarzeń towarzyszących festiwalowi z muzyką i teatrem żydowskim na czele, przeniesie się w kolejnych dniach tradycyjnie na Plac Grzybowski i ulicę Próżną.
W ostatnim tygodniu sierpnia w Warszawie odbędzie się Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Oprócz wydarzeń muzycznych, z którymi przede wszystkim kojarzony jest festiwal, ważną jegoczęść stanowić będą spektakle teatralne.
W dniach od 23 do 31 sierpnia 2014 roku w stolicy odbędzie się XI edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Dla miłośników kultury żydowskiej przygotowano różnorodną ofertę spektakli teatralnych oraz szereg imprez towarzyszących - wydarzeń muzycznych, literackich, wizualnych i warsztatów artystycznych.
Kilka dni temu zakończyła się X edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera”. W ciągu dziesięciu dni miało miejsce 200 różnorodnych projektów kulturalnych, które pozwoliły przybliżyć kulturę żydowską. Jubileuszowa odsłona tego wydarzenia obfitowała w koncerty, spektakle teatralne, spotkania literackie, pokazy filmowe i kulinarne, wystawy oraz inne atrakcje.
Możliwość poznania kultury jidysz poprzez koncerty, wystawy i spektakle teatralne a także liczne atrakcyjne imprezy po obu stronach Wisły - tak ma wyglądać nadchodzący 8. Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera".
Już po raz piąty Filmoteka Narodowa uczestniczy ze swoim programem w Festiwalu Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera". Tym razem w ramach VIII Festiwalu odbędzie się przegląd poświęcony Włodzimierzowi Boruńskiemu. Przyczynkiem do tego stała się przypadająca w lipiecu br. 105. Rocznica urodzin tego wybitnego aktora obdarzonego charyzmatyczną osobowością, któremu tylko raz dane było pojawić się na ekranie w głównej roli, co należy uznać za wielką stratę dla polskiego kina.
28 sierpnia rozpocznie się VII edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera" organizowanego przez Fundację Shalom. Legendarny klarnecista i saksofonista Giora Feidman, wybitni kantorzy Yakov Lemmer, Benzion Miller, Jakob Motzen, Alberto Mizrachi, najznakomitsi dyrygenci Krzysztof Penderecki i John Axelrod, niezwykły duet Nigela Kennedyego i Kroke, najlepsi muzycy polskiej i światowej awangardy: Raphael Rogiński, Mitch and Mitch, Kruzenstern & Parahod, wirtuozi muzycznej improwizacji: Boris Malkovski i Paweł Szamburski... to tylko niektóre przewidziane pozycje programowe.
"Podczas jubileuszowej, piątej edycji festiwalu po raz kolejny będziemy mogli powrócić do wspomnień o zaginionym żydowskim świecie. O świecie tym nikt nie pisał tak pięknie jak Isaac Bashevis Singer, któremu dedykujemy ten festiwal" - powiedziała na konferencji prasowej w Warszawie dyrektor festiwalu Gołda Tencer. Impreza rozpocznie się 6 września.