Najbardziej pożądane przez osoby w wieku 50 plus na całym świecie rodzaje wyjazdu wakacyjnego to relaks połaczony z rekreacyjnym zwiedzaniem oraz "zanurzenie w kulturze", zaś ulubiona forma wypoczynku wszystkich Polaków to wakacje na łonie natury - wynika z międzynarodowego badania przeprowadzonego przez instytut badawczy Ipsos w 24 krajach świata.
W 2010 roku Polacy częściej szukali ofert wypoczynku nad morzem, niż w górach - wynika z danych serwisu otoWakacje.pl. Latem prym wiodły Krynica Morska, Mielno i Niechorze. Wśród kurortów górskich, niezależenie od pory roku, największą popularnością cieszyło się Zakopane
Uczeni odpowiedzieliby szybko - po prostu tak określamy odstęp czasu między dwoma jednakowymi położeniami Ziemi w jej ruchu po orbicie wokół Słońca. A że zajmuje to akurat mniej więcej 365 dni (dokładniej - 365 dni 6 godzin 9 minut 9.54 sekundy, tj. 365.256366 ziemskiego dnia, stąd co cztery lata z owej „reszty" uzbiera się kolejny dzień i mamy rok przestępny), 31. grudnia żegnamy stary rok. Skąd jednak zapał do urządzania zabaw, otwierania szampana i puszczania fajerwerków z okazji owego końca danego cyklu i rozpoczęcia nowego?
Największy wybór i najniższa niezmienna cena – tak do zakupu ofert first minute zachęcają biura podróży. Poza sprawdzeniem zdjęć w katalogu, warto także przeczytać umowę. UOKiK przypomina na co zwrócić uwagę kupując z dużym wyprzedzeniem wycieczki.
Nowe zasady składania reklamacji, większa ochrona konsumentów na wypadek niewypłacalności organizatora, a także kary dla nieuczciwych pilotów wycieczek - to niektóre zmiany w ustawie o usługach turystycznych, które wczoraj w życie.
W czasie tegorocznych wakacji - czyli w lipcu i sierpmniu statystyczny Polak spędził przed telewizorem średnio 3 godziny i 5 minut dziennie. Jest to o ponad 12 minut dłużej niż w analogicznym okresie 2009 r - wynika z raportu TNS OBOP. Jednym z powodów mogły być rozgrywane w RPA Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które cieszyły się największą oglądalnościa spośród wakacyjnych propozycji telewizyjnych.
Przez trzy miesiące tajemniczy klienci firmy ISC odwiedzali biura podróży zlokalizowane w 6 krajach Europy Środkowej. Ocenie poddano 44 polskich, bułgarskich, rumuńskich, czeskich, słowackich i węgierskich tour operatorów. Potrzeba było 194 badań, aby wyłonić zwycięzcę - niestety nie Polskę, która w klasyfikacji generalnej uplasowała się dopiero na czwartym miejscu.
Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zaprasza na międzypokoleniowe spotkania środowe wchodzące w skład cyklu „Opowiem Ci o mojej Warszawie”. Spotkania te odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 15.00. Najbliższe - 4. sierpnia - poświęcone będzie wakacjom.
Co roku duża część Polaków decyduje się na wakacje za granicą. Do niedawna wiązało się to z koniecznością zabierania ze sobą dużych sum w gotówce. Dziś, w dobie kart płatniczych, nie jest to już konieczne. Jednak sporo osób jest nadal bardzo nieufnych wobec plastikowego pieniądza, szczególnie podczas pobytów za granicą. Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) podpowiada więc, jak sprawić, żeby korzystanie z karty w innych krajach było łatwe i bezpieczne.
Gdy przychodzą wakacje większość osób marzy o urlopie. W końcu każdy chce czasem odpocząć od obowiązków. Niestety dla wielu kredytobiorców konieczność opłacenia raty kredytu hipotecznego oznacza brak środków na realizację letnich planów. Na szczęście nie tylko od pracy można zrobić sobie wakacje - od kredytu także.
Mimo kryzysu gospodarczego, wzrostu cen biletów i erupcji wulkanu, Europejczycy tego lata nie rezygnują z ulubionych kierunków wyjazdowych. Co więcej, letnie wakacje mieszkańców kontynentu będą średnio o 20 proc dłuższe niż w roku ubiegłym - wynika z badania Mondial Assistance eBarometr. I choć ulubionym celem podróży osób mieszkających w Europie jest Hiszpania, Polacy najczęściej latają do Wielkiej Brytanii.
Każdy nasz dzień to szalona gonitwa, pod wielką presją realizujemy zadania, które stawia przed nami rodzina, szkoła, praca. Żeby móc się w pełni zrelaksować, musimy znaleźć naszą własną oazę spokoju. Takim właśnie zapomnianym zakątkiem jest Roztocze.
Wakacje tuż tuż… biura podróży kuszą błogim wypoczynkiem pod palmami w towarzystwie egzotycznych drinków. Co zrobić, by wymarzony urlop nie okazał się pasmem rozczarowań, a powrót z zagranicznej wycieczki wypełniony był bagażem pozytywnych wspomnień? Europejskie Centrum Konsumenckie radzi, jak zaplanować urlop idealny. Oto praktyczne wskazówki w formie 10 konsumenckich przykazań.
Długo wyczekiwane dwa lub trzy wakacyjne tygodnie to dla większości z nas perspektywa udanego wypoczynku, zbierania nowych doświadczeń i „ładowania akumulatorów" na kolejny rok. Wizja wymarzonego wyjazdu sprawia, że przygotowując się do niego najczęściej nie dopuszczamy myśli o negatywnych scenariuszach. A problemy takie jak wielogodzinne opóźnienia lotów czy pojawiające się nagle kłopoty ze zdrowiem mogą popsuć każdy urlop. Na szczęście możemy skutecznie zabezpieczyć się przed większością przykrych zdarzeń zagranicą. Wystarczy pamiętać o pięciu uniwersalnych zasadach.
Morze, plaża, spacery po molo… a może gimnastyka umysłu lub warsztat z psychologii szczęścia? Dla osób w wieku 50+ chcących spędzić letni czas inaczej niż zwykle, przygotowano wakacyjne zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Sopocie. Zajęcia rozpoczynają się 5 lipca. Rekrutacja trwa do 2 lipca.