Istnieje szereg czynników związanych z utratą włosów – od poważnych chorób po źle dobrany szampon. Jednym z powodów gorszej kondycji naszej czupryny może być również stres. Dlaczego tak się dzieje i co możemy z tym zrobić?
Zima to czas, kiedy jesteśmy narażeni na duże zmiany temperatur i wilgotności powietrza. To sprawia, że włosy elektryzują się i przesuszają, dlatego z nadejściem wiosny warto pomyśleć o ich regeneracji. Co zrobić, aby wzmocnić kosmyki i poprawić ich wygląd?
Jesteśmy jednym z najbardziej łysiejących narodów świata. Polska to globalnie jedno z 10 państw o największej liczbie łysych, natomiast pierwsze miejsce piastują Czesi – wynika z badań. Co sprawia, że Polacy tracą włosy częściej niż Holendrzy czy Skandynawowie?
Wydaje się, że stereotyp głupiej blondynki ostatnio nieco osłabł, wciąż jednak jest dość popularny. Do sprawy postanowiono podejść naukowo i okazało się, że taka opinia nie ma żadnych realnych podstaw.
Cynk to ważny mikroelement pełniący w ludzkim organizmie wiele istotnych funkcji, począwszy od wpływu na odporność, stan skóry, włosów i paznokci, płodność do wspomagania odbierania bodźców smakowych i węchowych, procesów uczenia się i zapamiętywania.
Zdrowe, lśniące włosy to prawdziwa ozdoba, niestety natura nie dla wszystkich jest taka samo łaskawa. Niekiedy, aby cieszyć się piękna gęstą czupryną trzeba zadać sobie sporo trudu. Na stan włosów wpływa wiele czynników, wśród tych na które mamy wpływ najważniejsza jest dieta oraz pielęgnacja.
W zimowym okresie zazwyczaj nie przywiązujemy dużej wagi do ochrony i pielęgnacji włosów oraz skóry głowy. To błąd! Nieważne czy włosy są krótkie czy długie, farbowane czy naturalne – jeśli wiosną chcemy dumnie zdjąć czapki z głów, zimą koniecznie musimy o nie zadbać. Chcąc cieszyć się zdrową i piękną fryzurą, wystarczy przestrzegać 5 prostych zasad.
Ilość produktów do stylizacji włosów dostępnych na rynku wzbudza prawdziwy zawrót głowy. Jednak już sam wybór produktu odpowiedniego do potrzeb, fryzury i rodzaju włosów to już wyższa szkoła jazdy. Jak dobrać odpowiedni środek, by ułozyć włosy zgodnie z zamiarami?
Jeśli myślisz, że łysienie to domena naszpikowanych testosteronem facetów, to jesteś w błędzie. Dolegliwość ta dotyczy ok. 20 proc. dorosłych kobiet. Jak uniknąć utraty naszego kobiecego atutu oraz na powrót odzyskać burzę loków?
Znajduje się w każdej łazience, a służyć może nie tylko do mycia włosów. Sprawdź, jak jeszcze daje się wykorzystać szampon.
Łysienie może dotknąć nie tylko mężczyzn, ale też i kobiety. Po wypróbowaniu wielu spososbów na odbudowę bujnej czupryny, przychodzi pora na podjęcie poważniejszej decyzji: o przeszczepie włosów. Jak wygląda taki zabieg i czy wiąże się z dużym ryzykiem? I czy gwarantuje odbudowę włosów? Przedstawiamy pięć ważnych informacji o przeszczepianiu włosów.
Jesień to czas, kiedy większość z nas zauważa pogorszenie kondycji włosów i ich nadmierne wypadanie. Sytuacja ta najczęściej związana jest ze stanem organizmu po lecie – niedoborem substancji odżywczych i reakcji skóry na trudne letnie warunki. Jeżeli problem jest krótkotrwały to nie ma się czym przejmować. Jednak jeśli trwa dłużej albo zauważacie go nie tylko jesienią, warto pomyśleć o leczeniu.
Wypadanie włosów to bez wątpienia coraz bardziej powszechny, dotykający wielu osób problem. Powody występowania tego schorzenia mogą być różne – szybkie tempo życia, stres, nieprawidłowa dieta oraz rożnego rodzaju choroby. Niestety, leczenie ,,na własną rękę”, bez znalezienia przyczyny, ma nikłe szanse powodzenia. Do postawienia właściwej diagnozy i wybrania odpowiedniej kuracji niezbędna zatem jest wizyta u trychologa.
Ziołowe płukanki, czarna rzepa, wcierki z czosnku na wypadające włosy? Te sposoby to już przeżytek… teraz na topie jest regeneracja skóry głowy z wykorzystaniem własnej krwi lub peptydowa terapia włosów z kwasem hialuronowym. Jeśli nie wiecie, którą z metod wybrać, to koniecznie przeczytajcie przegląd najnowszych rozwiązań na problem wypadających włosów.
Kiedy nasze włosy są zmęczone stosowaniem różnorodnych preparatów i chemicznych specyfików, warto sięgnąć po nieco inne rozwiązanie. Do odpowiedniej pielęgnacji włosów można zastosować olejki eteryczne, z których możemy samodzielnie przygotować aromaterapeutyczne szampony, odżywki i płukanki.