Zakupy to codzienność. Kupują wszyscy mieszkańcy globu. Kupujemy dużo, ale niekoniecznie z sensem. Stąd też zapewne pojawił się pomysł, by w kalendarzu „dni dziwnych” znalazło się miejsce na Dzień bez Zakupów. W Stanach Zjednoczonych przypada on w piątek po Święcie Dziękczynienia, w Europie - na ostatnią sobotę listopada. Jego ideą jest zwrócenie uwagi na problem, jakim jest zakupoholizm.
Regularna aktywność fizyczna zagwarantuje lepszą sylwetkę, silniejsze mięśnie i bardziej sprężyste ciało. To jednak nie wszystko. Dodatkową motywacją do podjęcia treningów powinna być poprawa ogólnego samopoczucia, mniej problemów zdrowotnych i wiele innych „benefitów". Ćwiczenia przydają także ważnych pozafizycznych korzyści.
Palacze najczęściej w pierwszym dniu tygodnia pracy poszukują doradztwa online na temat rzucania palenia.
Zrezygnuj z papierosów już teraz, nie czekając do Nowego Roku. Jeszcze przed Sylwestrem można zaoszczędzić prawie 500 złotych a czas pozostały do końca grudnia pozwoli organizmowi zapomnieć o nikotynie.
Alkoholizm to nazwa choroby polegającej na uzależnieniu od alkoholu. Wbrew obiegowym opiniom alkoholik nie musi się codziennie upijać, a sama choroba nie dotyczy wyłącznie ludzi z marginesu społecznego czy też celebrytów. Alkoholikiem może zostać każdy. Choroba dotyka nie tylko osoby na nią cierpiące, ale także ich całe otoczenie. Wpływa na rodziny, pracę, bezpieczeństwo w podróży i zachowania społeczne. Stanowi jeden z najpoważniejszych problemów cywilizacyjnych. W Polsce alkoholu nadużywa blisko 5 milionów osób, zaś liczbę uzależnionych szacuje się na blisko milion.
Zmierzono przepływ krwi w mózgu kobiet podczas orgazmu i okazało się, że szczytowanie aktywuje cały mózg, podczas gdy „ćwiczenia mentalne" (np. rozwiązywanie sudoku) zwiększają aktywność jedynie jego określonych obszarów.
Wywołana alkoholem przemoc kojarzona jest z wysokoprocentowymi, wypijanymi w nadmiarze trunkami, tymczasem piwo i wino mogą w podobny sposób prowokować do agresywnych zachowań.
Dlaczego przejadamy się i spożywamy więcej kalorii niż potrzebujemy? Czy jedzenie to sposób nagradzania się i czy stres może sprawiać, że chcemy jeść więcej? To niektóre z pytań, na które europejskie badania nad żywnością mają przynieść odpowiedzi.
Nie ma dobrej pory na palenie, ale w niektórych godzinach nawyk powoduje jeszcze większe spustoszenie w organizmie.
Badania epidemiologiczne potwierdzają wysoki odsetek uzależnień wśród seniorów. Nadużywanie alkoholu stanowi już problem ponad 15% mężczyzn i około 10% kobiet powyżej 65. roku życia. Dane są jeszcze bardziej niepokojące dla osób hospitalizowanych – problem dotyczy aż 20% chorych w grupie wiekowej 60+. Eksperci alarmują: seniorzy potrzebują pomocy.
{gencode}{/gencode}Jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania mózgu, dodaje energii i poprawia humor, a wielu z nas nie wyobraża sobie bez niego kubka herbaty czy filiżanki kawy. Jednocześnie uważa się, że jest odpowiedzialny za powstawanie ponad pięćdziesięciu schorzeń.
Większość ludzi sądzi, że papieros pomaga zrelaksować się w różnych sytuacjach społecznych lub po długim dniu, ale według badań opublikowanych w British Journal of Psychiatry, rzucenie palenia powoduje w istocie zmniejszenie lęku.
Komunikacja może być wyzwaniem dla każdego małżeństwa, ale cecha osobowości nazywana aleksytymią, która powoduje powstrzymywanie od dzielenia się własnymi emocjami i utrudnia rozpoznawanie ich u innych, niezwykle utrudnia relacje związku narażając go na rozpad.
Palenie papierosów zabiera kobietom co najmniej 10 lat życia. Panie mogą jednak znacznie zmniejszyć to ryzyko, jeśli dostatecznie wcześnie porzucą nałóg.
Ci, którzy intensywnie palą papierosy lub piją alkohol, są znacznie bardziej narażeni na rozwój raka trzustki w młodszym wieku niż osoby, które nie sięgają tak często po te używki.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem