Z okazji Dnia Kobiet ponownie głośniej mówi się o konieczności walki z przemocą wobec kobiet. Przemoc ma poważne konsekwencje zarówn psychiczne, jaki fizyczne. Teraz ustalono, że panie, które doświadczały tego problemu, cechują się wyższym ryzykiem udaru.
Dwie trzecie Polaków odczuło w ostatnich latach zwiększenie tempa życia u siebie i swoich bliskich. Jednym z odczuwanych skutków tej zmiany jest uzależnienie od informacji i poczucie ich nadmiaru – wynika z badania przeprowadzonego na potrzeby kampanii „Odpuść FOMO”.
Seniorzy stanowią największą grupę wiekową, która czuka leczenia przy pomocy narkotycznych leków przeciwbólowych, mówią medycy Nowego Jorku.
Od naszej siły woli zależy, czy zdecydujemy się na rzucenie palenia, podejmiemy wysiłek odchudzania czy pozbędziemy jakiegoś brzydkiego nawyku. Wszystko to jest procsualne i wymaga czasu, by osiągnąć sukces. Nierzadko zdarza nam się załamanie i trzeba zaczynać od początku. Na szczęście istnieją techniki wzmacniania woli, dzięki nim mamy większe szanse na powodzenie naszych przedsięwzieć.
Nowe badania wykazały, że granie w Tetris już przez trzy minuty może pomóc zmniejszyć ochotę na papierosy, alkohol, kawę, żywność, seks i sen, etc.
Według danych Eurostatu pracujemy ponad normę. Polacy w zestawieniu z 2014 roku znaleźli się na 8 miejscu w Europie pod względem liczby przepracowanych w tygodniu godzin. Przesiadywanie w biurze, ciągłe pilnowanie telefonu służbowego, odbieranie i odpisywanie na maile nawet w czasie urlopu. Praca dla wielu z nas stała się priorytetem, który zabiera czas na odpoczynek.
Walczysz z nałogiem palenia papierosów? Zobacz, czego unikać i co robić, by sobie pomóc w rzuceniu palenia.
Jakie czasy, takie... uzależnienia. Od seksu, sukcesu, władzy – co dziś jest narkotykiem dla młodych karierowiczów? Jak ustrzec się od niebezpiecznych zachowań? Prowadząca program „Świat się kręci” Agata Młynarska do dyskusji na ten temat zaprosiła redaktor naczelną „Zwierciadła” Katarzynę Montgomery i psycholog Iwonę Firmanty.
Skuteczna strategią promowana zdrowia może być płacenie ludziom za to, że rzucą palenie, wynika z nowych badań.
Brytyjskie badania wskazują, że nieregularne epizody intensywnego picia alkoholu za młodzieńczych lat przekształcają się w nawyk picia prawie codziennie w dojrzałych latach.
Dwie trzecie palaczy umrze wcześniej na choroby wywołane paleniem, wynika z najnowszych australijskich badań.
Do takiego wniosku doszli duńscy badacze z Uniwersytetu w Kopenhadze. Uważają, że dla zdrowia umysłu lepiej jest rzucić palenie stopniowo.
Początek roku to nowe plany i nadzieje. Jednym z najczęstszych postanowień, obok odchudzania i podjęcia treningów, jest rzucenie palenia. Żeby zwiększyć prawdopodobieństwo jego dotrzymania, warto zastosować kilka wskazówek. Oto te najbardziej przydatne.
Jeśli dostarczasz sobie zbyt dużo cukru, niszczysz swoje zdrowie, mówią eksperci.
Uczeni z Uniwersytetu w Hajfie polecają kwasy omega-3 (w które bogate są niektóre ryby) w walce z nałogiem palenia papierosów.