Wydawać by się mogło, że ustawienie monitora lub miejsca przechowywania dokumentów, nie ma dużego wpływu na funkcjonowanie firmy. A jednak służbowe biurko jest wyjątkowym źródłem wiedzy o firmie. Lekkomyślne zachowania zarówno zwykłych pracowników, jak i kadry zarządzającej mogą przyczynić się do niezamierzonego udostępnienia cennych informacji. Jakie błędy popełniane są najczęściej i jak można im zapobiec?
Specjaliści odzyskiwania danych przypominają, by podczas ataku tegorocznej zimy chronić urządzenia cyfrowe, z których w związku z bardzo niskimi temperaturami utracone mogą zostać ważne firmowe i prywatne dane. Przygotowali oni porady, dzięki którym zarówno firmy, jak i użytkownicy prywatni będą mogli uchronić swoje laptopy oraz przenośne dyski przed utratą plików przy temperaturach sięgających -20 stopni Celsjusza.
Z badania przeprowadzonego w ramach ogólnopolskiej akcji Bezpieczniej w sieci wynika, że najczęstszym problemem polskich Internautów jest utrata danych.
Nisko latające laptopy, dane utracone podczas pojedynku oraz dyski wykasowane przez glony w oceanie to tylko trzy z dziesięciu najoryginalniejszych przypadków utraty danych w mijającym roku. Specjaliści firmy Kroll Ontrack po raz kolejny przygotowali listę, która wskazuje, w jak zaskakujących okolicznościach użytkownicy komputerów i innego sprzętu elektronicznego na całym świecie tracą najcenniejsze dokumenty, zdjęcia bądź filmy.
Podczas silnych mrozów tracimy dane zapisane w komputerach i innych urządzeniach elektronicznych nawet dwa razy częściej niż w normalnych warunkach pogodowych. Jak alarmują specjaliści z firmy Kroll Ontrack, sytuacja ta w najbliższych dniach w szczególności dotyczyć może laptopów, które w drodze do naszych biur i domów nieustannie poddawane będą drastycznym zmianom temperatur.
Dobrze wypieczony laptop oraz dane utracone przez… dziką panterę otwierają tegoroczną listę najciekawszych przypadków utraty danych mijających 12 miesięcy. Firma Kroll Ontrack opublikowała listę 10 najtrudniejszych i najdziwniejszych przypadków utraty danych z serwerów, dysków twardych komputerów, pamięci aparatów cyfrowych, pendrive’ów i innych urządzeń cyfrowych. Tegoroczne wyniki zaskoczyły nawet najbardziej doświadczonych ekspertów.