W ostatnich latach wokół tematu operacji plastycznych narosło wiele mitów. Co jest prawdą, a co tylko wytworem mediów, podsycanym barwnymi opowieściami celebrytów, którzy bez skrępowania opowiadają o chirurgicznym poprawianiu kolejnych partii swojego ciała? Poniżej znajduje się pięć najpopularniejszych twierdzeń na temat zabiegów plastycznych, które mijają się z prawdą.
Szumy uszne powodują ciągłe napięcie nerwowe i przemęczenie, uniemożliwiające wykonywanie pracy zawodowej i zachowanie prawidłowych relacji z bliskimi. Cierpi na nie 17 proc. dorosłych Polaków i 35 proc. seniorów. Szumy uszne mogą dotknąć także dzieci, upośledzając ich rozwój i zdolności przyswajania wiedzy. Nowoczesne metody diagnostyki i leczenia tej dolegliwości są tematem odbywającego się w Warszawie I World Tinnitus Congress.
Chirurgia plastyczna powoli przestaje być w Polsce tematem tabu. Co ciekawe, wzorem zachodniej Europy czy Stanów Zjednoczonych, z tego typu zabiegów korzystają już nie tylko kobiety, ale coraz częściej także mężczyźni, którzy również pragną wyglądać pięknie i młodo. W jaki sposób najczęściej poprawiamy naturę?
Szumy uszne stanowią poważny problem, z którym borykają się ludzie na całym świecie. Szacuje się, że jedna trzecia dorosłych doświadczyła szumów usznych w trakcie swojego życia, u jednej piątej szum uszny trwał dłużej niż 5 minut, a około 5% osób ma stałe szumy uszne. Do tej pory sądzono, że ten problem dotyka jedynie osób w podeszłym wieku, jednak młodzi ludzie też są coraz bardziej narażeni na pojawianie się tych objawów, prawdopodobnie w związku z narażeniem na hałas.
Siedzenie przy otwartym oknie, nie noszenie czapek w chłodne jesienne i zimowych dni to tylko przykłady sytuacji, których powinno się unikać.
O tym, że podczas pobytu na plaży należy zabezpieczyć skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym pamiętają niemal wszyscy, jednak o tym, aby wyjeżdżając na urlop zadbać o zdrowie uszu pamięta nie wiele osób.
Dane opublikowane przez organizację Health Canada pokazują, że aż 40 procent społeczeństwa Kanady powyżej 75 roku życia ma problemy ze słuchem. Utrata słuchu zajmuje trzecie miejsce wśród chorób skutkujących kalectwem u osób starszych, wyprzedza ją tylko artretyzm i nadciśnienie.