Przy dolegliwościach układu moczowego niezbędna jest konsultacja z lekarzem urologiem. Jednak wśród kobiet, które cierpią z powodu np. nietrzymania moczu (NTM), żadna nie wymienia urologa jako osoby, z którą chciałaby o tym problemie porozmawiać.
W czerwcu na terenie województwa łódzkiego w ramach akcji „Zdrowie mężczyzny” odbywać się będą telefoniczne konsultacje specjalistów urologów. Pacjenci będą mieli okazję skonsultować telefonicznie swoje problemy ze strony układu moczowo-płciowego ze specjalistą. Konsultacje skierowane są do mężczyzn, ale do kontaktu telefonicznego z lekarzem zachęcane są także kobiety, których partnerzy wstydzą się zasięgnąć porady lekarskiej osobiście.
W październiku na terenie województwa dolnośląskiego w ramach akcji „Zdrowie mężczyzny" odbywać się będą telefoniczne konsultacje specjalistów urologów.
W lipcu na terenie województwa dolnośląskiego w ramach akcji "Zdrowie mężczyzny" odbywać się będą telefoniczne konsultacje specjalistów urologów.
Do końca maja na terenie województwa małopolskiego w ramach akcji "Zdrowie mężczyzny" odbywać się będą telefoniczne konsultacje specjalistów-urologów. Konsultacje skierowane są do mężczyzn, ale do kontaktu z lekarzem organizatorzy zachęcają także kobiety, których partnerzy wstydzą się zasięgnąć porady lekarskiej osobiście.
W dniach 18 - 20 marca na terenie województwa małopolskiego i śląskiego odbywać się będą „Dni Dobrych Nawyków" - bezpłatne konsultacje alergologiczne, gastrologiczne, kardiologiczne oraz urologiczne.
Do końca marca w województwie mazowieckim, lubelskim oraz podkarpackim będą odbywać się telefoniczne konsultacje specjalistów urologów organizowane w ramach akcji „Zdrowie mężczyzny".
Ponad 61% mężczyzn odczuwających problemy ze strony układu moczowo - płciowego, np. gwałtowne parcie na mocz uważa swoją dolegliwość za krepującą. Wstyd sprawia, że wielu pacjentów zgłasza się do urologa w momencie, kiedy choroba jest już w zaawansowanym stadium.
... ale nie u nas, lecz w Wielkiej Brytanii. Wyspiarze nie muszą mieć recepty na „niebieskie pigułki", ale muszą dopełnić kilku formalności - informuje TVN 24.
W Polsce zaburzenia erekcji u 54% mężczyzn są diagnozowane przez lekarza przy okazji leczenia innych chorób. Tymczasem wczesne wykrycie problemu w dużym stopniu ogranicza ryzyko pojawienia się innych schorzeń.
Najnowsze badania wykazały, że około 1,5 mln polskich mężczyzn w wieku 50 lat cierpi z powodu wstydliwego, jak się okazuje, problemu - zaburzeń erekcji. To problem, który dotyka wszystkich grup wiekowych, a jego występowanie narasta wraz z wiekiem.