Nawet w lutym pośród urlopowiczów spotkać można nie tylko fanów białego szaleństwa, ale także tych, którzy zdecydowanie bardziej cenią sobie wyższe temperatury. Spora część turystów wybierze „wakacje pod palmą", a Ci bardziej zapracowani zdecydują się weekendowe wyjazdy do dużych, europejskich miast. Coraz większe liczba podróżujących pozna również uroki, już nie tak odległej Azji - wynika z analizy Tripsta.pl.
Coraz więcej osób cierpi na na powakacyjną depresję. Eksperci monsterpolska.pl radzą jak radzić sobie z tęsknotą za odpoczynkiem, który zbyt szybko się dla nas skończył.
Wiele osób pragnie w te wakacje uniknąć przykrych niespodzianek ze strony biur podróży. Zamiast egzotycznych kierunków wybierają wyjazd nad polskie morze. Nadbałtyckie kurorty mają do zaoferowania turystom piękne, piaszczyste plaże.
W nadchodzącym roku będzie można sprawić sobie sześć długich weekendów. Biorąc zaledwie 9 dni urlopu możemy odpoczywać aż przez 32 dni. To ucieszy zapewne wielu z nas, gdyż Polacy coraz bardziej cenią sobie kilkudniowe wyjazdy. Patrząc na dwa ostatnie lata, liczba osób wyjeżdżających na kilka dni wzrosła dwukrotnie. Najchętniej na odpoczynek wybieramy miejscowości nadmorskie, i to nie tylko latem.
Remont domu lub mieszkania - to najbardziej powszechne postanowienie noworoczne związane z finansami. Planuje go 37 proc. polskich internautów przebadanych na zlecenie banku BGŻOptima. Co trzeci zamierza kupić nowy sprzęt RTV lub AGD, 25 proc. planuje urlop w Polsce. Czwartym najczęściej deklarowanym postanowieniem jest podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych (24 proc.). Tylko co piąty z badanych planuje odkładać swoje pieniądze w banku.
Niektórzy czekają na Święta Bożego Narodzenia cały rok - uwielbiają grudniową atmosferę, mikołajkową „rozgrzewkę", pogoń za prezentami, kulinarne przygotowania i bożonarodzeniowego apogeum w postaci wyczekiwanych rodzinnych spotkań. Inni czują się zmęczeni „obecnością" Świąt w mediach, sklepach i biurach i najchętniej zmieniliby otoczenie w tym okresie. Możliwości świątecznych wyjazdów jest wiele.
Na przełomie listopada i grudnia biura podróży zaczynają promować wyjazdy w ofertach first minute. W ten sposób można oszczędzić nawet 40 proc. Trzeba jednak uważać, by taka oferta gwarantowała niezmienność ceny od momentu zakupu do chwili wyjazdu.
Sezon urlopowy niemal dobiega końca. Jeśli jesteś po urlopie i czujesz niedosyt regeneracyjny być może nie pozwoliłeś ciału i umysłowi naprawdę odpocząć. Dla tych, którzy dopiero planują pakowanie walizek kilka rad. Jak odpoczywać, by nabrać energii i zapału? Wbrew pozorom owocny odpoczynek to nie taka prosta sprawa...
Blisko 81 procent turystów to osoby, które odwiedziły Sopot po raz kolejny, a prawie 97 procent turystów uważa, że sopocka oferta kulturalno-rozrywkowa i sportowa odpowiada na ich oczekiwania. Wyniki badania opinii turystów odwiedzających tego lata Sopot zostały przedstawione na kolejnym spotkaniu Sopockiego Klastra Turystycznego.
Koniec wakacji nie oznacza wcale końca sezonu urlopowego. Wręcz przeciwnie. Wrzesień, październik i listopad to doskonały moment, by wygrzać się na południowych plażach. Tym bardziej, że w ciągu najbliższych tygodni oferty wyjazdów do Turcji, na Cypr, czy Wyspy Kanaryjskie stanieją nawet o 60 % w stosunku do cen "wakacyjnych".
Zmiana środowiska to priorytet numer jeden na wakacyjnej liście postanowień. Najpopularniejsze miejsca spędzania urlopu to komfortowe ośrodki, gdzie wczasowicze mogą się odprężyć i zapomnieć o problemach. Szwedzki bufet, popołudniowe drzemki oraz sączenie piwa i drinków nad basenem to częsty sposób na rozluźnienie. Tymczasem wiele osób po powrocie z wakacji uskarża się na obniżone samopoczucie, senność i objawy stresu. Czy zatem słodkie lenistwo popłaca?
Urlop to dla wielu z nas jedyny okres w roku, kiedy możemy robić to, na co naprawdę mamy ochotę. Jednak zwykle podchodzimy do tej kwestii dość rutynowo, każdego lata wybierając podobne formy wypoczynku,czy udając się w to samo miejsce co ostatnio, „bo jest sprawdzone”.
Nieświeże skarpetki – tak, aromat czosnku i cytryny – nie. Tak w skrócie przedstawiają się zapachowe upodobania komarów, które przyciągają lub zniechęcają owady do gryzienia człowieka i wypijania krwi.
Według meteorologów sierpień zapowiada się bardzo słonecznie, ale tylko dla tych, którzy spędzą wakacje w jednym ze śródziemnomorskich kurortów lub wybiorą się do gorącego Egiptu. Nad Polskim morzem też w końcu aświeci słońce i przestanie padać... przez 6 dni. Pogoda w Polsce w tym roku nie rozpieszcza wczasowiczów.
Wakacje to nie tylko okres wypoczynku, ale także czas opędzania się od natrętnych owadzich krwiopijców. Jak pokazują statystyki sprzedażowe największej w Polsce drogerii internetowej SuperKoszyk.pl Polacy w tym roku kupili znacznie mniej środków przeciw komarom. Czy możemy zatem sądzić, że komarów jest faktycznie mniej?