Okulary przeciwsłoneczne ograniczają dopływ światła do naszych oczu, dlatego też odpowiednio dobrane sprawiają, iż widzimy lepiej przy ostrym świetle i zapewniają ochronę przed odblaskami. Na co musimy zwrócić uwagę dobierając okulary przeciwsłoneczne?
Jak wynika z najnowszego badania Eurobarometru aż 61% Europejczyków uważa, że należy spodziewać się dalszego wpływu kryzysu gospodarczego na zatrudnienie. Co trzeci pracujący Europejczyk poważnie obawia się, że w wyniku kryzysu może stracić pracę.
Dzięki staraniom Komisji Europejskiej producenci telefonów komórkowych będą harmonizować ładowarki, które oferują przy zakupie nowego modelu telefonu. Wielu użytkowników komórek z pewnością odetchnie z ulgą...
Po długich konsultacjach Komisja Europejska przyjęła wniosek dotyczący zalecenia Rady wzywającego wszystkie państwa członkowskie do przyjęcia do 2012 r. przepisów prawnych chroniących obywateli przed narażeniem na dym tytoniowy.
Rozwój medycyny i farmacji sprawił, że życie Europejczyków wydłuża się. Poza tym, starzenie się społeczeństwa pozwala szacować, że wkrótce kwestia opieki nad osobami w sędziwym wieku będzie poważnym wyzwaniem dla kolejnych krajów europejskich. Okazuje się także, że jest to szansa na rozwój działalności biznesowej. Pojawia się coraz więcej firm, których oferta obejmuje produkcję lub usługi dotyczące opieki nad starszymi.
Już tylko kilka dni dzieli nas od wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wiele tygodni deklaracje uczestnictwa w tych wyborach utrzymywały się na relatywnie niskim poziomie. W sondażu zrealizowanym przez CBOS na tydzień przed dniem głosowania obserwujemy wzrost zainteresowania Polaków udziałem w eurowyborach.
Z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce Wrocław zaprasza na biesiadę „Europa na widelcu". Będzie można na niej skosztować 27 potraw z 27 krajów europejskich.
Na niespełna miesiąc przed wyborami do Parlamentu Europejskiego CBOS zapytał Polaków, na ile znają instytucje unijne i jak oceniają ich funkcjonowanie.
Polska się starzeje. Miniony rok - jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego - był pierwszym od 11 lat, w którym zanotowano dodatni przyrost ludności. Ale nawet jeśli ten stan rzeczy utrzyma się w przyszłości, nie zmieni to faktu, że status quo ante wyznaczył nową strukturę społeczną, która utrzyma się przez jakiś czas. Jak większa liczba seniorów wpłynie na rodzimą gospodarkę, system ubezpieczeń, rynek finansowy, społeczeństwo?
Mija właśnie pięć lat, od kiedy polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Z punktu widzenia UOKiK najważniejszymi zaletami naszego członkowstwa w UE są: obowiązek wprowadzania na rynek produktów bezpiecznych, lepsza ochrona konsumentów, zmiany udzielania pomocy publicznej, a także nowe możliwości organów chroniących konkurencję.
Z sondażu zleconego TNS OBOP przez polskie Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej wynika, że Polacy pozytywnie oceniają bilans 5 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Bardzo dobrze oceniamy zwłaszcza jego wpływ na sytuację w kraju (pozytywny według 52%) oraz pozycję Polski na świecie (54%).
Parlament Europejski przyjął dyrektywę, która ułatwi pacjentom dostęp do opieki zdrowotnej w innych państwach UE. Dyrektywa określi warunki, na jakich pacjenci będą mieli prawo do leczenia w innych krajach członkowskich oraz w jaki sposób zwracane będą poniesione koszty opieki medycznej.
Obecnie w terapii wielu chorób stosuje się leki produkowane metodami biotechnologicznymi. Znajdują zastosowanie szczególnie w leczeniu chorób, przy których standardowe leki chemiczne nie okazały się dostatecznie efektywne. Leki biopodobne zaś to medykamenty naśladujące biofarmaceutyki, są znacznie tańsze i dlatego ich popularność znacząco rośnie. Problemem pozostaje jednak brak uregulowań prawnych w krajach europejskich i USA.
21 kwietnia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowano rozporządzenie Komisji Europejskiej, zgodnie z którym na listę „Chronionych Oznaczeń Geograficznych" wpisano dwa polskie produkty: „Wielkopolski ser smażony" i „Andruty kaliskie".
Zgodnie z Decyzją Parlamentu i Rady UE rok 2010 ustanowiono Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Działania i inicjatywy realizowane w związku z jego obchodami mają na celu wyeliminowanie problemu ubóstwa.