Trzeba jeść orzechy, oliwę z oliwek, ryby i nasiona, a będzie można żyć dłużej i zdrowiej.
Dzięki badaniu krwi można oszacować ryzyko zawału u danego pacjenta w ciągu najbliższych pięciu lat.
Jeśli masz jakiekolwiek problemy sercowo-naczyniowe, badaj się regularnie i nie odwołuj wizyt u lekarza - aż jedna na trzy kobiety umiera z powodu chorób serca.
Większości przypadków udaru można by było uniknąć dzięki zdrowemu stylowi życia i zdrowszym środowisku, mówią nowozelandzcy badacze.
Samotność wiąże się nie tylko z problemami emocjonalnymi, przekłada się na gorszy stan zdrowia, m. in. zwiększa ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej i udaru mózgu.
Nie lekceważ zaburzeń rytmu serca. Zobacz, jakie objawy powinny cię zaniepokoić i co robić, by osłabić ryzyko zaburzeń, które się z nimi wiążą.
Chociaż wszędzie niemal mówi się o zdrowym stylu życia, który zapewni lepsze zdrowie i łądniejszą sylwetkę, świat boryka się coraz intensywniej z problemem otyłości. Szacuje się, że do 2025 roku jedna osoba na pięć będzie otyła.
Choć praca od 9 do 17 wydaje się tak powszechna, wielu ludzi wykonuje obowiązki zawodowe w bardzo różnych porach. Niestety, okazuje się że praca na zmiany wiąże się z wyższym ryzykiem kłopotów ze zdrowiem, w tym większym zagrożeniem udarami.
Wskaźniki dotyczące ciśnienia tętniczego u osób starszych mogą się nieco różnić od tych dla ludzi w młodszym wieku.
Nie musisz być palaczem, by dym ci zaszkodził. Przebywanie w otoczeniu kogoś, kto pali, jest niebezpieczne dla zdrowia - może grozić m. in. przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP, ang. COPD).
17 maja obchodzimy Dzień Nadciśnienia Tętniczego. Z powodu tej dolegliwości umiera 7,5 miliona ludzi na świecie, stąd ustanowiono specjalny dzień, w którym prowadzona jest szczególna kampania informacyjna i prewencyjna.
Ćwicz mięśnie, a zyskasz większą ochronę serca, mówią eksperci.
Dostatecznie długi sen jest niezbędny dla zdrowia, ma bowiem wpływ na wiele funkcji w organizmie. Teraz okazuje się, że niedobór odpoczynku może być szkodliwy dla serca poprzez obniżenie poziomu tzw. „dobrego cholesterolu".
Pacjenci z rakiem jelita grubego, którzy codziennie zażywali kwas acetylosalicylowy, byli o jedną czwartą mniej narażeni na śmierć z powodu choroby w porównaniu do osób nie stosujących tego leku.
Osoby samotne są znacznie bardziej narażone na udar i choroby serca.