Choroby dziąseł są główną przyczyną utraty zębów u dorosłych. Z nowych badań wynika jednak, że zwiększenie w diecie ilości produktów mlecznych, takich jak mleko, ser, czy jogurt może znacznie poprawić stan zdrowia dziąseł.
Leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen, który jest powszechnie stosowany w celu łagodzenia bólu spowodowanego stanem zapalnym, są związane ze zwiększonym ryzykiem chorób serca.
Z przeprowadzonych badań wynika, że jedna piąta kobiet i jedna dziesiąta mężczyzn uważa, że poziom ich stresu jest poza kontrolą. Wiele osób także twierdzi, że wpływa na to codzienne, szybkie życie oraz niestosowanie się do zasad prawidłowego odżywiania.
Rytmiczne dźwięki poprawiają sprawność ruchową u osób po udarze mózgu, pisze Siski Green z sagazone.
Wiadomo już, że znaczna ilość tkanki tłuszczowej wokół brzucha związana jest z wyższym ryzykiem chorób serca. Teraz okazało się, że ma ona również wpływ na zwiększone prawdopodobieństwo demencji.
Kto by pomyślał, że nawet historia pomidora może być fascynująca? Na przykład początkowo był wielkości wiśni, a dopiero Majowie i Aztekowie wyhodowali z niego owoc o znacznie większych rozmiarach. A gdy trafił do Europy, to nikt nie chciał go jeść, ponieważ krążyła plotka, że owoc ten powoduje niebezpieczny szał miłosny lub jest trucizną.
Bez względu na to, jak często możemy słyszeć dowcipy na ten temat, chrapanie nie jest niczym zabawnym. Jeśli towarzyszy temu bezdech senny, może to być sprawa życia i śmierci, ostrzega Lesley Dobson z sagazone.
Problemy w sypialni mogą oznaczać zwiększone ryzyko śmierci z powodu choroby serca. Mężczyźni zazwyczaj niechętnie przyznają się do problemów w sprawach intymnych. Jednak, jak wskazują naukowcy z Uniwersytetu w Saarland, panowie powinni szukać pomocy, jeśli cierpią z powodu zaburzeń erekcji. Dolegliwość ta bowiem ma wpływ na zwiększone ryzyko śmierci z powodu zawału serca, udaru mózgu lub niewydolności serca.
Kiepski sen w nocy dla każdego niemal oznacza złe samopoczucie i trudności w wypełnieniu wszystkich obowiązków dnia. Okazuje się jednak, że dla kobiet niewyspanie jest szczególnie destruktywne, do takich wniosków doszli amerykańscy naukowcy.
Naukowcy odkryli, że obecność niskich poziomów pewnego typu przeciwciała w systemie odpornościowym zwiększa ryzyko udaru, jednego z najczęstszych przyczyn zgonów na całym świecie. Wynik opublikowany w czasopiśmie Stroke daje nadzieję na opracowanie szczepionki, która może aktywować naturalną obronę organizmu przed chorobą.
Podwyższony poziom witaminy C we krwi może zmniejszyć ryzyko udaru o 42%. Badacze ustalili, że podwyższony poziom witaminy C miał korzystny wpływ na układ krążenia u 20 649 mężczyzn i kobiet w wieku 40-79 lat, uczestniczących w projekcie "Europejskie badanie perspektywiczne nad rakiem" (European Prospective Investigation into Cancer - EPIC).
Z analizy danych uzyskanych w ramach Programu edukacyjnego z zakresu profilaktyki chorób układu krążenia wynika, że co piąty Polak nie wie, że poprzez modyfikację stylu życia może zdecydowanie zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnych chorób sercowo-naczyniowych, takich jak zawał serca czy udar mózgu.
Ciągły pośpiech, niezdrowa dieta, stres to tylko niektóre przyczyny nadciśnienia tętniczego. Z powodu braku czasu często nie przywiązujemy uwagi do spożywanego jedzenia, a to wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie.
Szacunkowo jedna na osiem osób chrapie. Niewielu z nich wie, że ta dolegliwość może mieć wpływ także na ich zdrowie i ogólne samopoczucie w ciągu dnia.
65% lekarzy nie edukuje swoich pacjentów w zakresie zmiany złych przyzwyczajeń zdrowotnych, które mogą wpływać m.in. na schorzenia układu krążenia - wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego w ramach programu „Zentiva - zmieniamy przyzwyczajenia".