110 letni Ralph Tarrant, najstarszy Brytyjczyk uważa, że nie istnieje sekret długowieczności i ujawnia, iż palił papierosy do siedemdziesiątego roku życia, a jeszcze dziś lubi raczyć się whisky.
Tylko co trzeci Polak wyjeżdżający za granicę wykupił polisę ubezpieczeniową. Wśród odpoczywających w Polsce ubezpieczony jest co dziesiąty. Liczba osób korzystających z ubezpieczeń turystycznych rośnie z roku na rok, jednak wciąż niewiele z nich przed wykupieniem polisy zna ogólne warunki ubezpieczenia (OWU). Z reguły zadawalają się wzmianką, że „oferta zawiera ubezpieczenie”.
Jestem 65-letnią emerytką. O jakiegoś czasu córka namawia mnie, abym założyła sobie konto dla seniora. Z tego co mi mówiła, mogę zyskać sporo profitów, jak ubezpieczenie medyczne, czy pomoc specjalisty w razie jakieś usterki w domu. Zastanawiam się jednak, jakie są warunki prowadzenia takiego konta. Czy posiadanie rachunku wiąże się z dużymi opłatami? I czy jest to naprawdę opłacalne?
Wczoraj prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Ustawa wchodzi w życie 1 stycznia 2013 r. Nowelizacja zakłada, że wystarczy PESEL i dowód osobisty, prawo jazdy, albo paszport, by potwierdzić, że mamy prawo do opieki zdrowotnej w ramach NFZ.
Co czwarty senior nie ma rachunku osobistego, a co piąty nie korzysta z karty kredytowej. Tylko co dziesiąty bierze kredyt gotówkowy, czy hipoteczny lub korzysta z funduszy inwestycyjnych – wynika z badań opinii przeprowadzonych na zlecenie Funduszu Hipotecznego DOM S.A.
Ferie zimowe to idealny moment na wyjazd w góry. Miłośnicy białego szaleństwa mogą szusować na stokach, zaś dla tych, którzy nie jeżdżą na nartach dobrą alternatywą są długie spacery. Jednakże podczas pobytu w górach mogą pojawić się niespodziewane problemy, które w skrajnych sytuacjach wymagają nawet pomocy wyspecjalizowanych służb ratowniczych.
Ubezpieczenia, które oferują swoim klientom biura podróży okazują się najczęściej niewystarczające. Podstawowy pakiet pokrywa koszty leczenia, może jednak okazać się za mały, jeśli konieczna będzie długotrwała hospitalizacja. W skrajnych przypadkach rachunek z zagranicznego szpitala może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował że poświadczenia życia dla osób zamieszkałych w Polsce i pobierających zagraniczne świadczenia emerytalno-rentowe mogą być dokonywane na wniosek zainteresowanych we wszystkich placówkach urzędu.
Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na urlopy i wycieczki, szczególnie te egzotyczne, jesienią. Zanim wyruszymy warto odwiedzić ubezpieczyciela. Chcąc być bezpiecznym i spokojnym podczas wypoczynku należy z pamiętać o solidnym ubezpieczeniu.
Jak wynika z danych Amerykańskiego Urzędu Statystyki (The U S Census Bureau), w 2010 roku aż 15,1% ludności USA mieszkało poniżej federalnego poziomu ubóstwa - to najwyższy wskaźnik ubóstwa od 1993 roku i wzrost z 14,3% w 2009 roku.
Świadomość ubezpieczeniowa Polaków rośnie: coraz chętniej i częściej, jadąc na urlop, ubezpieczamy się. O ile przeciętny Kowalski dziesięć lat temu niechętnie myślał o polisie na urlop, to z analizy wynika, że przez ten czas docenił, jak kosztowny może być brak ubezpieczenia. Transport helikopterem do szpitala, droga terapia czy prozaiczne zagubienie bagażu mogą przecież zrujnować najlepsze nawet wakacje. Dlatego w miarę rosnącej liczby wyjazdów, rosła liczba ubezpieczonych urlopowiczów.
Rozsądne gospodarowanie pieniędzmi nikomu nie przychodzi łatwo. Jak się okazuje, na ubezpieczeniu także możemy zaoszczędzić, nie tracąc przy tym jakości ochrony.
Mam zaciągnięty kredyt gotówkowy na 3 lata. Do spłaty pozostał mi rok, ale za 3 miesiące chciałabym już spłacić pozostałą część. Czy w związku z wcześniejszą spłatą mogę ubiegać się o zwrot niewykorzystanego ubezpieczenia, które musiałam zakupić do kredytu, za pozostałe 9 miesięcy?
Złodzieje najchętniej sięgają po jest biżuterię, zegarki oraz gotówkę. Warto dodać, że włamywacze poszukują w domach małych i cennych przedmiotów, które są możliwie trudne do zidentyfikowania. Eksperci Ergo Hestii przedstawiają drugi ranking 15 najczęściej kradzionych przedmiotów z domów i mieszkań.
Boże Narodzenie to rodzinne spotkania, wymarzone prezent, pyszne potrawy i relaks. Świąteczny czas to niestety jednocześnie również okres wytężonej aktywności wszelkich oszustów i włamywaczy. Aby Gwiazdka przebiegła pomyślnie, warto więc zachować ostrożność. Eksperci do spraw bezpieczeństwa życząc wesołych Świąt radzą, jak zabezpieczyć swoje mienie podczas bożonarodzeniowej pory.