Dobiega końca czas urlopów, z których Polacy masowo wracają do swoich domów. Wzmożony ruch na drogach i autostradach skutkuje niestety większą liczbą wypadków samochodowych. Poszkodowani, chcący ubiegać się o odszkodowanie za straty poniesione w wyniku wypadku, mogą uzyskać nawet pokaźne odszkodowanie.
Zdarza się, że po gwałtownej nawałnicy dom ulega znacznym uszkodzeniom. Jak poradzić sobie w tej sytuacji – sprzątać czy czekać na oględziny zakładu ubezpieczeń? Gdzie należy zgłosić szkodę? Jak uzyskać odszkodowanie?
Tylko w ubiegłym roku odnotowano 103 tys. przypadków kradzieży z włamaniem - wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji. Włamanie do mieszkania to jedno z zagrożeń, na które warto zwrócić uwagę w okresie urlopowym. Jak zabezpieczyć mieszkanie czy dom, aby móc beztrosko wypoczywać, podpowiada Expander.
Po stracie najbliższych często nie zastanawiamy się nad sprawami dotyczącymi polisy ubezpieczeniowej. W trudnych chwilach wsparcie finansowe może być jednak ważną pomocą. Takie świadczenie może otrzymać osoba, która jest uposażona w umowie polisy ubezpieczeniowej zmarłego. Jakie kroki trzeba podjąć, aby otrzymać takie świadczenie i jakie konsekwencje ma brak wskazania uposażonych w polisie, wyjaśnia Michał Piestrzyński - ekspert Expander Advisors.
Wypadek w drodze do pracy lub z pracy nie jest tym samym, co wypadek przy pracy. Istnienie jednak szczególny sposób ochrony pracownika, który uległ zdarzeniu, które miało miejsce w czasie dojazdu do pracy lub powrotu z niej. Trzeba tu pamiętać jednak o pewnych ograniczeniach, które narzucają przepisy. Kiedy i o jakie świadczenia można ubiegać się po takim wypadku?
Polacy coraz częściej spędzają urlopy za granicą i chętniej ubezpieczają się przed wyjazdem. Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru polisy turystycznej, aby uzyskać jak najlepszą ochronę?
Problemy zdrowotne to ponad 80 proc. wszystkich szkód zgłaszanych ubezpieczycielom w podróży. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego zapewnia wyjeżdżającym refundację tylko podstawowych świadczeń, a i te są różne w zależności od kraju. Dodatkowe ubezpieczenia oferowane przez biura podróży okazują się często nawet dwukrotnie za niskie. Na zakup dodatkowego pakietu decyduje się obecnie tylko co piąty wyjeżdżający za granicę.
Coraz bardziej jesteśmy świadomi potrzeby posiadania zabezpieczenia naszych zobowiązań finansowych, zwłaszcza tych, które mamy na dłuższy czas. Co trzeci Polak gromadzi oszczędności na fundusz awaryjny czy nieprzewidziane potrzeby – podaje NBP. Taka „poduszka finansowa” pozwoli przetrwać trudne sytuacje osobom posiadającym kredyt hipoteczny. Warto też pomyśleć o ubezpieczeniu od utraty pracy – podpowiada Expander.
Nowa rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego sprawiła, że banki zaczęły dostosowywać się do zmienionych zasad udzielania kredytów mieszkaniowych. W praktyce oznacza to wycofywanie z ich oferty kredytów hipotecznych skierowanych do osób, które nie posiadają wkładu własnego. Pierwszym, który zrezygnuje z przyjmowania wniosków kredytowych będzie Bank Pocztowy. W tym banku można je składać tylko do 12 grudnia – wynika z danych Expandera.
Aż 30 procent polskiego społeczeństwa posiada jakiś kredyt, a oszczędności gospodarstw domowych są o 24 mld złotych niższe niż należności. Niewiele oszczędzamy, ale wielu z nas boryka się z ogromnym zadłużeniem – wynika z raportu Narodowego Banku Polskiego za 2012 rok. Dziś doskonała okazja, aby o tym przypomnieć – 17 listopada jest „Dniem bez długów”.
110 letni Ralph Tarrant, najstarszy Brytyjczyk uważa, że nie istnieje sekret długowieczności i ujawnia, iż palił papierosy do siedemdziesiątego roku życia, a jeszcze dziś lubi raczyć się whisky.
Tylko co trzeci Polak wyjeżdżający za granicę wykupił polisę ubezpieczeniową. Wśród odpoczywających w Polsce ubezpieczony jest co dziesiąty. Liczba osób korzystających z ubezpieczeń turystycznych rośnie z roku na rok, jednak wciąż niewiele z nich przed wykupieniem polisy zna ogólne warunki ubezpieczenia (OWU). Z reguły zadawalają się wzmianką, że „oferta zawiera ubezpieczenie”.
Jestem 65-letnią emerytką. O jakiegoś czasu córka namawia mnie, abym założyła sobie konto dla seniora. Z tego co mi mówiła, mogę zyskać sporo profitów, jak ubezpieczenie medyczne, czy pomoc specjalisty w razie jakieś usterki w domu. Zastanawiam się jednak, jakie są warunki prowadzenia takiego konta. Czy posiadanie rachunku wiąże się z dużymi opłatami? I czy jest to naprawdę opłacalne?
Wczoraj prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Ustawa wchodzi w życie 1 stycznia 2013 r. Nowelizacja zakłada, że wystarczy PESEL i dowód osobisty, prawo jazdy, albo paszport, by potwierdzić, że mamy prawo do opieki zdrowotnej w ramach NFZ.
Co czwarty senior nie ma rachunku osobistego, a co piąty nie korzysta z karty kredytowej. Tylko co dziesiąty bierze kredyt gotówkowy, czy hipoteczny lub korzysta z funduszy inwestycyjnych – wynika z badań opinii przeprowadzonych na zlecenie Funduszu Hipotecznego DOM S.A.