Kilkadziesiąt lub kilkaset złotych miesięcznie – cena składki ubezpieczenia na życie jest bardzo zróżnicowana. Oto 5 najważniejszych czynników wpływających na jej wysokość.
Podczas podpisywania przez nas umowy kredytowej, doradca proponuje dodatkowe ubezpieczenie. Nie wiedząc czy jest ono nam potrzebne, wstrzymujemy decyzję „na później”. Finalnie dochodzi do tego, że umowy ubezpieczeniowej nie podpisujemy. Czy to dobrze? Czy dodatkowe ubezpieczenie to tylko zbędny koszt?
Po stracie najbliższych często nie zastanawiamy się nad sprawami dotyczącymi polisy ubezpieczeniowej. W trudnych chwilach wsparcie finansowe może być jednak ważną pomocą. Takie świadczenie może otrzymać osoba, która jest uposażona w umowie polisy ubezpieczeniowej zmarłego. Jakie kroki trzeba podjąć, aby otrzymać takie świadczenie i jakie konsekwencje ma brak wskazania uposażonych w polisie, wyjaśnia Michał Piestrzyński - ekspert Expander Advisors.
Jeżeli wzięliśmy kredyt na znaczną kwotę, warto zastanowić się nad zawarciem dobrego ubezpieczenia na życie. Takie rozwiązanie, w przypadku śmierci czy poważnej choroby, nie pozostawi rodziny z dodatkowym problemem w postaci długu. Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie na życie i na jakie wydatki z tego tytułu należy się przygotować?
Do tej pory seniorzy nie byli rozpieszczani przez instytucje ubezpieczeniowe. Większość produktów z oferty kierowana była do ludzi młodszych, dobrze zarabiających. Na szczęście ta sytuacja już się zmienia.
Firma ubezpieczeniowa 4 Life Direct wprowadziła na rynek ubezpieczenie dla osób, które - z racji swojego wieku - nie są atrakcyjnym klientem dla większości ubezpieczycieli.
Gdy seniorzy szukają ubezpieczenia przeważnie okazuje się, że z racji wieku muszą płacić bardzo wysokie składki, a przecież są wciąż aktywni: pracują, zajmują się domem, bawią się podróżują, myślą o przyszłości.
W czerwcu Generali Życie T.U. rozszerzyło swoją paletę produktową o ubezpieczenie na życie "Lew Senior", jedno z nielicznych ubezpieczeń tego rodzaju w Polsce skierowanych do osób starszych. Ubezpieczenie to może zakupić każda osoba między 50 a 75 rokiem życia, bez względu na stan zdrowia. Produkt wyróżnia się bardzo uproszczoną procedurą przystąpienia do ubezpieczenia - nie ma nawet typowego dla ubezpieczeń na życie obowiązku wykonywania badań medycznych. Dodatkowo "Lew Senior" jest produktem korzystnym finansowo, nie tylko ze względu na przystępną cenę (dostępny jest już od ok. 83 gr. dziennie), ale także z uwagi na fakt, że świadczenia z tego ubezpieczenia zwolnione są od podatku spadkowego, dochodowego i tzw. podatku Belki.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca