30 czerwca weszła w życie zmieniona ustawa Prawo o ruchu drogowym oraz ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Wbrew temu, co mogliśmy usłyszeć w niektoych mediach, nie zwalnia ona kierowców z obowiązku posiadania przy sobie polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC - informuje serwis Policja.pl.
Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie ING Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie przez agencję IQS & Quant Group aż 80% Polaków nie ma ubezpieczenia na życie. I to wbrew pozorom nie dlatego, że jest za drogie czy też niepotrzebne. Po prostu się tym nie interesujemy.
W piątki 13-ego rzadziej ulegamy wypadkom i bardziej interesujemy się swoim zdrowiem. W uważanym za pechowy dniu liczba zgłoszeń szkód w niektórych zakładach ubezpieczeniowych jest dwa razy mniejsza niż w inne piątki roku.
Mówią, że życie zaczyna się po czterdziestce - to może być prawdą także w odniesieniu do kariery modela/modelki. Młodość przestaje mieć monopol na piękno, bo najwięcej pieniędzy mają liczni konsumenci w średnim i starszym wieku.
Początek roku to zwykle dobry moment na podjęcie mocnych postanowień. Zachętą do ich realizacji może też być dodatkowa motywacja finansowa. Podpowiadamy trzy dobre postanowienia na kryzysowe czasy.
Niemal wszyscy jesteśmy objęci powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym, nad którym czuwa NFZ. Nie jest tajemnicą, że dostęp do usług państwowej służby zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Kilkumiesięczne kolejki do lekarzy specjalistów, konieczność uzyskania skierowania, oczekiwanie na zabiegi specjalistyczne, ( jak np. tomografia komputerowa) - to wszystko powoduje, że wielu z nas rezygnuje z tej drogi – wybierając leczenie prywatne.
Ministerstwo Zdrowia przygotowało rewolucyjną zmianę w systemie finansowania służby zdrowia - wynika z doniesień "Dziennika". Za rok oprócz obowiązkowej składki będzie można wykupić również dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne za około 7-10 złotych miesięcznie.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził warunki, na jakich zawierane są z konsumentami ubezpieczenia majątkowe i osobowe stwierdzając liczne nieprawidłowości. Przeanalizowano niemal 200 wzorców umownych stosowanych przez 18 firm ubezpieczeniowych.
W Republice Czeskiej w porównaniu z innymi krajami europejskimi ciągle zbyt mało zawiera się ubezpieczeń na życie. Czesi z braku pojęcia o sposobie ich działania odnoszą się do nich z rezerwą.
Większość Polaków przyzwyczaiła się do emerytur z jednego źródła - z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tymczasem po reformie systemu ubezpieczeń społecznych będziemy otrzymywać emerytury z co najmniej dwóch instytucji - ze wspomnianego wcześniej ZUS-u oraz z Otwartych Funduszy Emerytalnych. Jednak obecne symulacje pokazują, że łączna emerytura z tych obu instytucji nie będzie wysoka. Tak więc każdy pracujący powinien zastanowić się nad dodatkowym, prywatnym ubezpieczeniem - ubezpieczeniem rentowym czy emerytalnym.
Spośród wielu ubezpieczeń na życie, ubezpieczenia Sjesta wyróżnia udzielana już w dniu zawarcia umowy gwarancja wysokości przyszłej renty, która będzie wypłacana do końca życia klienta. Ubezpieczenie jest adresowane do osób w wieku od 15 do 45 lat.
Umowa ubezpieczenia SENIOR+ firmy Amplico Life jest indywidualnym ubezpieczeniem na dożycie o charakterze oszczędnościowym, którego celem jest zgromadzenie kapitału do wykorzystania przez ubezpieczonego po zakończeniu okresu ubezpieczenia określonego w umowie.
PZU i PKO BP współpracują w zakresie ubezpieczania kredytów i pożyczek hipotecznych. Ubezpieczenia te są produktami specyficznymi, funkcjonującymi jedynie na polskim rynku ubezpieczeniowym. Ochrona jest tymczasowa, nie obejmuje całego okresu kredytowania, a jedynie okres oczekiwania na prawomocny wpis hipoteki na rzecz banku do księgi wieczystej nieruchomości lub okres do momentu spłaty kredytowanego wkładu finansowego.
W czerwcu Generali Życie T.U. rozszerzyło swoją paletę produktową o ubezpieczenie na życie "Lew Senior", jedno z nielicznych ubezpieczeń tego rodzaju w Polsce skierowanych do osób starszych. Ubezpieczenie to może zakupić każda osoba między 50 a 75 rokiem życia, bez względu na stan zdrowia. Produkt wyróżnia się bardzo uproszczoną procedurą przystąpienia do ubezpieczenia - nie ma nawet typowego dla ubezpieczeń na życie obowiązku wykonywania badań medycznych. Dodatkowo "Lew Senior" jest produktem korzystnym finansowo, nie tylko ze względu na przystępną cenę (dostępny jest już od ok. 83 gr. dziennie), ale także z uwagi na fakt, że świadczenia z tego ubezpieczenia zwolnione są od podatku spadkowego, dochodowego i tzw. podatku Belki.